32A656 vs. 32B551 czy 32B650

WoocashGDA

New member
Witam , trochę mam dylemat. Na początek powiem do czego to ma służyć

-Cyfra+ (po euro) jak się skończy umowa to będzie UPC (po HDMI)
-Xbox 360
-UPC - analogowa (dla Polsatu/Sport/Extra)

W opiniach jakie przeczytałem to 32A656 dobrze sobie radzi z SD i daje rade z Xboxem, 32B551 jest nowszy ale mało opisywany. Natomiast 32B650 jest najnowszy tylko czy jest sens dopłacać do 100Hz przy 32 calach i USB którego nigdy nie będe używał. To ma być telewizor do małego pokoju , w dużym mam 37A656 i jestem MEGA zadowolony
 

abezus

New member
LE32A656 tez ma 100Hz... Mi sie wydaje ze wybor dla ciebie jest prosty... jesli jestes zadowolony z 37A656 to bierz 32 calowy z tej samej serii... Fakt faktem ze w B650 obraz jest ladniejszy...Czern lepsza... Ogolnie telewzior jest lepszy... Jesli nie szkoda Ci 500 zl wiecej to bierz B650. Jesli jestes "MEGA" zadowolony z 37A656 i nie chcesz tracic 500 zl wiecej to bierz A656 w wersji 32 calowej bo ona ma wszystko to co wersja 37 calowa. Pozdrawiam.
 

Tynio

New member
abezus napisał:
LE32A656 tez ma 100Hz... Mi sie wydaje ze wybor dla ciebie jest prosty... .....nie chcesz tracic 500 zl wiecej to bierz A656 w wersji 32 calowej bo ona ma wszystko to co wersja 37 calowa. Pozdrawiam.

Mylisz się ten A656 nie ma 100Hz z teg co pamietam jest to dopiero od 37" (ale mogę się mylić co do tej 37") Wiele jest info że 32" miło mieć ale jak się okazało nie posiada tej opcji

Mam B650 i powiem że warto chyba dodać te 500 zł TV kupuje się na lata.
Też myślałem że nie użyję USB a jednak to sper sprawa - nagrasz film i ogądasz (nie musisz targać czy podłaczać odtwarzacza)


Tynio

Pozdrawiam
 

abezus

New member
Jak nie ma 100Hz jak mialem i dalbym sobie palca uciac ze byla ta opcja... coprawda ja mialem ja niedostepna gdyz uzywalem sprzetu jako monitor ale w opcjach byla... No chyba ze sie myle ale palca bym dal sobie uciac ze jest w 32A656 100Hz (malego palca) :)))) Niemniej jednak potwierdzam ze roznica pomiedzy A656 i B650 jest warta doplaty 500 zl... Pytanie tylko czy chcesz wydac to 500 zl czy chcesz wydac jak najmniej...
Pozdrawiam.
 

MJot

Member
szukałem dla znajomego prostego tv w okolicach 2000 (wszedł Sharp 32DH65 za 2100) i miałem niestety wątpliwą przyjemność pooglądania 32A656 i 32B550 - obraz na sygnale analogowym i z platformy polsatu dramatyczny - nie spodziewałem się takiej mizeroty (zwłaszcza po B550),

stojące obok LG5700, sharp DH65, Sony serii S i V na tym samym sygnale i na ustawieniach fabrycznych (jak to w sklepie) wyświetlały obraz znacznie ładniej

także moim zdaniem zostaje tylko B650 (był 37'') - obraz całkiem ładny
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
abezus napisał:
LE32A656 tez ma 100Hz... Mi sie wydaje ze wybor dla ciebie jest prosty... jesli jestes zadowolony z 37A656 to bierz 32 calowy z tej samej serii... Fakt faktem ze w B650 obraz jest ladniejszy...Czern lepsza... Ogolnie telewzior jest lepszy... Jesli nie szkoda Ci 500 zl wiecej to bierz B650. Jesli jestes "MEGA" zadowolony z 37A656 i nie chcesz tracic 500 zl wiecej to bierz A656 w wersji 32 calowej bo ona ma wszystko to co wersja 37 calowa. Pozdrawiam.


b650 ma dokładnie taki sam obraz jak a656 a to co napisałeś to niestety bzdura.
 

WoocashGDA

New member
Cena raczej nie gra roli 500,-/600,- PLN to nie dużo . 32A656 na bank nie ma 100Hz ta funkcja w serii 6 jest od 37 cali z tym że właściwie to są jakieś polepszacze obrazu które nadganiają do 100Hz. Realnie to ona się zaczyna przy 40 calach tam już matryca jest 100Hz.
Teraz pytanie czy jest widoczna różnica między 32A656 a 32B650 - czy raczej przy 32 calach tego się nie odczuje .... no i to 100Hz w B650
 

Tynio

New member
WoocashGDA napisał:
Cena raczej nie gra roli 500,-/600,- PLN to nie dużo . 32A656 na bank nie ma 100Hz ta funkcja w serii 6 jest od 37 cali z tym że właściwie to są jakieś polepszacze obrazu które nadganiają do 100Hz. Realnie to ona się zaczyna przy 40 calach tam już matryca jest 100Hz.
WoocashGDA napisał:
Teraz pytanie czy jest widoczna różnica między 32A656 a 32B650 - czy raczej przy 32 calach tego się nie odczuje .... no i to 100Hz w B650


Abezus – to masz problem ;) bo nie masz już małego palca (dobrze, że nie zgodziłeś się na odcięcia czegoś innego ;) no na przykład ............. głowy he he)
Podać adres gdzie masz przesłać palca ?? – oczywiście żart ;)
Dobra teraz tak bardziej poważnie.
Nie mam i nie miałem A656 ale mogę powiedzieć, że obraz na tej matrycy jest ładny jednak jak oba LCD stoją obok siebie to widać, że ładniejszy jest na B650
To, że ma 100 Hz jest plusem jednak czy faktycznie daje to jakieś super efekty ?? ja maiłem stary LCD bez 100Hz i jednak obraz jest minimalnie płynniejszy (stary LCD ma prawie 3 lata wiec i technologia jest nowocześniejsza c daje lepsze efekty wyświetlania obrazu)
W B650 tak jak pisałem jest USB z opcją oglądania filmów czy zdjęć oraz muzyki.
Ale jest też tuner MPEG4, co dla mnie było też ważne
Bo tego LCD-eka kupowałem minimum na 2-3 lata
Słyszałem i czytałem, że A656 były troszkę awaryjne a jak jest z B650 ? Pewnie się przekonamy za kilka miesięcy J

Tynio

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

abezus

New member
SierzantHarris napisał:
b650 ma dokładnie taki sam obraz jak a656 a to co napisałeś to niestety bzdura.

Nie zgodze sie... Nie mam 2 obok siebie zeby porownac... Ale generalnie sprawa jest prosta... Gdyby mial taki sam obraz jak A656 to dalo by sie go uzywac jako monitor komputerowy... czyli siedziec przed nim 50cm i nie razilby po oczach... A tutaj niestety... Jako zwykly monitor komputerowy ten sprzet sie nie nadaje bo siedzac dlzuej niz 10 minut i probujac czytac cokolwiek a szczegolnie bialy tekst na ciemnym tle tak jak jest np. forum hdtv po prostu lzy sie same leja z oczu... kolory sa ostrzejsze powiedzialbym ze nawet przejaskraiwone. Nie wiem moze mam jakis wadliwy egzemplarz i kolory sa przjaskraiwone... Nie chce sie wyklucac bo nie ma to sensu... To ze na filmach ladniej wyglada to moje odczucie niestety nie poparte zadnymi testami bo najlepiej byloby podlaczyc pod ten sam sygnal i potestowac. Nie mam juz A656 bo mialem 3 egzemplarze i kazdy mial albo bad pixele albo jakies inne smieszne wady. Obecny egzemplarz B650 nie ma nic z tych rzeczy... Podswietlenie jest wrecz idealne i nie moglbym powiedziec zlego slowa jakby nie to przejaskrawienie kolorow kotre kompletnie dyskwalifikuje go jako monitor. Wiec reasumujac moja wypowiedz jak to jest ze podpinajac na jednym kablu A656 wszystko dziala pieknie da sie na nim dzialac jak na monitorze... pozniej za tydzien podpinajac na tym samym kablu i przy tych samych ustawieniach B650 obraz jest bardziej jaskrawy jakby kontrast byl przesadzony albo kolory i nie da sie dzialac na nim jak na monitorze?? Gdyby mialy dokladnie taki sam obraz to po podpieciu obydwoch nie widac byloby roznicy... a tu niestety jest i to nie mala... Nawet mialem podejrzenie ze mam cos nie tak z oczami i zawolalem dwoch znajomych i niestety potwierdzili ze cos jest nie tak i nie da sie patrzec na czcionki przez dluzsza chwile nie meczac oczu.
Bez obrazy SierzantHarris ale przestudiowalem pare twoich postow przed zakupieniem telewizora jako monitora i teraz twierdze ze mylisz sie troche w zeznaniach... Najpierw piszesz ze A551 w stosunku do A656 jesli chodzi o jakosc obrazu a pozniej w innym poscie piszesz ze A656 ma owiele lepsza jakosc obrazu. Teraz piszesz ze A656 niczym sie nie rozni od B650 tez nie posiadajac go...
Pozdrawiam.



Tynio napisał:



Abezus – to masz problem ;) bo nie masz już małego palca (dobrze, że nie zgodziłeś się na odcięcia czegoś innego ;) no na przykład ............. głowy he he)
Podać adres gdzie masz przesłać palca ?? – oczywiście żart ;)
Dobra teraz tak bardziej poważnie.
Nie mam i nie miałem A656 ale mogę powiedzieć, że obraz na tej matrycy jest ładny jednak jak oba LCD stoją obok siebie to widać, że ładniejszy jest na B650
To, że ma 100 Hz jest plusem jednak czy faktycznie daje to jakieś super efekty ?? ja maiłem stary LCD bez 100Hz i jednak obraz jest minimalnie płynniejszy (stary LCD ma prawie 3 lata wiec i technologia jest nowocześniejsza c daje lepsze efekty wyświetlania obrazu)
W B650 tak jak pisałem jest USB z opcją oglądania filmów czy zdjęć oraz muzyki.
Ale jest też tuner MPEG4, co dla mnie było też ważne
Bo tego LCD-eka kupowałem minimum na 2-3 lata
Słyszałem i czytałem, że A656 były troszkę awaryjne a jak jest z B650 ? Pewnie się przekonamy za kilka miesięcy J

Tynio

Pozdrawiam


Ha Ha! a w pierwszej wersji posta napisalem ze dalbym sobie uciac glowe bo bylem tego pewien prawie... Jednak zmienilem przed zatwierdzeniem. :D No coz pomylka... Nie uzywalem A656 jako TV wiec mialem prawo sie pomylic :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry