32' za 1600 czy 40' za 1800?

Joey_17

New member
Witam,

Jako kompletny laik w temacie telewizorów chciałbym poprosić was o sugestie/ podpowiedzi.

noszę się ostatnio z zamiarem zakupu TV (przede wszystkim do grania na Xbox 360/oglądania filmów FullHD z Laptopa przez HDMI).

Przeglądam sobie oferty sklepów RTV i dobrnąłem do trapiącej mnie zagwozdki. Otóż:
Panasonic TX-L32E6E - TV 32' w cenie 1600 zł
i
Telewizor LED 3D Full HD SAMSUNG UE40F6320 - TV 40' za 1800 zł

nie trzeba być Sherlockiem, żeby dojść do wniosku, że ten pierwszy to dość dobry wybór w swojej klasie, ten drugi natomiast to wersja budżetowa. Podstawowe pytanie brzmi - czy dla mnie jako średnio wymagającego odbiorcy, jedynym słusznym będzie jest wybór pierwszej opcji, kosztem rozmiaru, czy mogę jednak bez żenady pochylić się nad tą 2? Innymi słowy, czy warto w ogóle rozważać zakup 40' w takim segmencie cenowym?

Opinie nabywców jednego jak i drugiego telewizora są przeważnie pozytywne, biorę jednak poprawkę na fakt, że po zakupie człowiek na siłę doszukuje się pozytywów, by utwierdzić się w przekonaniu o dokonaniu dobrego wyboru.

Będę wdzięczny za podpowiedzi :wink:
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Tego panasia w 32" dostaniesz za ~1300zł. Cena z euro jest kosmiczna :D
Co do wielkości - do gier im większy tym lepszy.
Przy takim budżecie ja bym na pewno spojrzał na :
Panasonic 42E6E - to samo co wersja 32", ale na matrycy z dużo wyższym kontrastem oraz mniejszym input lagiem
Toshiba 40L7335 - zdecydowanie lepsza 40" w podobnej cenie - także niższy input lag, zdecydowanie lepsza kalibracja fabryczna, czy ostrość obrazu.
 

Joey_17

New member
dzięki wielkie za odpowiedź!

jeśli jesteśmy już w temacie TV 42" - jak w porównaniu z zaproponowanym przez Ciebie Panasoniciem wypada Philips 42PFL5008H? (nie mogę wklejać linków, z uwagi na zbyt małą liczbę postów).
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Podobnie, z tym że ma niższy kontrast, cały system oraz smart działa wolniej.
Płynność bardzo podobna, oba na matrycy 50hz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips jest w wyższej klasie, ma lepsze skalowanie i ambilight.
Ale chyba jest już nie dostępy.
 

Joey_17

New member
Porozglądałem się po sklepach w okolicy i są dostępne:

Toshiba 40L7335 -1750 zł - egzemplarz z magazynu
Philips 42PFL5008H (pochodzi z ekspozycji, wisi pewnie ze 3 lata, nie ma podstawki ani uchwytu na ścianę) -1950 zł
no i SAMSUNG UE40F6320 - ale tu jesteście zgodni, że 2 powyższe są ciekawsze.

pytanie, który z nich to lepszy wybór - gość w sklepie z Toshibą poopowiadał trochę o upadku firmy Philips, przejęciu jej przez Chińczyków i tragicznym serwisie z Radomia. Co zrobilibyście na moim miejscu? :)

dzięki raz jeszcze za pomoc.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Serwis tragiczny wszędzie :D
5008 może być na wystawie max 1rok, bo tyle ten tv ma :D
Tak czy siak - sporo osób się mnie pytało w grudniu o wybór, i jak dla mnie jedynie Panasonic był produktem do którego się raczej doczepić nie można było.
We Philipsie kilka osób narzekało na działanie systemu oraz banding, a ostatecznie zwróciło i wymieniło na Panasia. Na pewni nigdzie w okolicy nie mają 42E6E u Ciebie?
Ja osobiście bym wybierał pomiędzy Panasiem lub Toshibą.
 

Joey_17

New member
Fajny ten Panasonic, ale z tego co widzę, nie ma 3D, a skoro mogę w tym segmencie cenowym je mieć, to padnie chyba na Toshibę. Chociaż z kolei gdzieś przeczytałem, że Toshiba słabo radzi sobie z netem i czytaniem napisów do filmów?

Poza tym pytanie, orientujesz się @Karpaj jak wypada to 3D w Toshibie? Może to jedynie bajer, niewarty rezygnacji z Panasonica?

edit:

znalazłem http://www.komputronik.pl/product/182879/RTV_/Telewizory/42_Panasonic_TX_L42E6E.html - warty swojej ceny? :)
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Masz 3d aktywne, tj. pełną rozdzielczość, brak rozmyć, ale okulary trochę cięższe, które trzeba ładowac / wymieniac baterie.
Czy sobie slabo czy dobrze radzi to pojecie wzgledne - aplikacji ma sporo, choć rzeczywiscie mogło by szybciej to wszystko działać. Polskich znaków z USB chyba nie odtwarza.
 

Joey_17

New member
chciałbym się raczej dowiedzieć, czy któryś z tych Sharpów wypada lepiej niż omawiana wcześniej Toshiba ;)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Wszystkie te sharpy to dokładnie to samo, różnią się tunerem dvb-s, lub adapterem wi-fi w zestawie, ale jakościowo jest to dokładnie to samo.
Czy wypadną lepiej - też jest to 100hz, także ma bardzo dobrą ostrość czy kolorystykę, ale smart tv, możliwości multimedialne, kąty boczne wypadną słabiej.
Skalowanie bardzo podobne, czerń też, clouding się zdarza niestety i tu i tu, ale w tej cenie nie znajdzie się telewizora zupełnie bez tej przypadłości.
 

Joey_17

New member
Pozostaje mi podziękować za odpowiedzi w tym temacie - szczególnie @Karpaj, który w zasadzie ukierunkował mnie na ostateczny wybór (ale i pozostałym rzecz jasna również). Zakupiłem Toshibę 40L7335 i jestem bardzo zadowolony. Sprawdziły się oczywiście wszystkie wymienione wcześniej mankamenty - wolne menu, czas uruchomienia, takie sobie wykończenie, ale będąc na nie przygotowany jakoś lepiej je zniosłem. Podłączyłem 3 kablami hdmi - do dekodera TV, konsoli i kompa (jako 2 monitor) i mam odbiornik kompletny - filmy w FullHD wyglądają pięknie, granie na konsoli to czysty fun, programy TV też prezentują się bardzo poprawnie. 3D włączyłem jedynie kontrolnie, więc ostatecznie się nie wypowiem. Nie ogarnąłem jeszcze do końca odtwarzania napisów .srt z pendriva, ale mając możliwość odtwarzania filmów i napisów (z polskimi znakami) z kompa i tak nie ma to dla mnie dużego znaczenia. Słowem strzał w 10 :)
 
Do góry