32' TV do 2000 zł. Może coś z LED ?

Tomek{Xtreme}

New member
Witam,

poszukuję TV 32 cale do max 2000 zł. Myślałem nad LED... ale sam nie wiem co ostatecznie będzie lepsze w tej cenie.
Trochę danych, które pomogą wam się zorientować co do moich warunków:
odległość od ekranu - 2,5 m
jak słońce świeci w pokoju - od tylnej, prawej strony TV
Jak duży jest pokój - 3mx4,5m
jaki masz obecnie telewizor - jakis 21 calowy japonski shit - nie mozna w google namierzyc takiego producenta nawet :)
jakie programy najczęściej oglądasz - podstawowe - TVP, Polsat, TVN czasem jakies Viva czy cos...
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - bardziej pod wieczor
preferowana wielkość telewizora - 32 cale
preferowana marka - nie wiem, moze Samsung, ale obojetnie raczej,
czego nie lubisz w telewizorach - obudowa fajnie jakby byla oplywowa i zeby bylo jak najmniej ramy wokol panelu,
jakie urządzenia będą podłączone - dekoder, kino domowe, czasem PS3...
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 90% TV, 10% reszta
jakimi złączami - HDMI
jaki masz sygnał - kablowka, ewentualnie ta tv na karte
ile programów HD - pewnie 0

Wstepnie podoba mi się: SAMSUNG UE32C5000, ale nigdzie nie mogę znaleźć jakichś konkretnych opinii na temat tego telewizora. Nie wiem w ogóle jak LED wypada na tle LCD i Plazm. Chociaż nie chcę płacić dużo za prąd, jedną plazmę Panasonica już mam... ;)

Z góry dzięki za pomoc.
Tomek
 

Kampaj

New member
Bez reklam
C4000 i C5000 wypadają kiepsko jeśli chodzi o ostrość(najgorszy 50Hz jaki w życiu widziałem), a jakośc dźwięku dobra, tyle żejest on strasznie płaski, jak na każdym 3cm TV;/
Możę Philips 32PFL5605 byłby dobrym rozwiazaniem(100Hz, LED).
Dodatkowym plusem są kolory(ponad 30mld i kontrast 500000:1)
Z LCD to Toshiba 32LV733, 32LV685 lub 32XV733(100Hz).
 

Tomek{Xtreme}

New member
Dzięki za odpowiedzi. Ten Philips wydaje się całkiem, całkiem...
Niestety max budżet to 2 tyś zł. więc nie będę dokładać do TV więcej niż przeznaczyłem. Czy w tej cenie ten LED to dobry wybór ? Czy może jednak LCD ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie jest wbudowany. Dostajesz gratis odtwarzacz bluray .
Promocja jest ograniczona
Model jest od kilku dni na rynku i nie ma jeszcze info.
 

luko80

New member
Witam serdecznie,

..i pozwalam sobie odświeżyć temat, ponieważ noszę się z zamiarem zakupu TV o podobnych paramterach:
- cena max 1800-2000 zł
- 32 cale
- odległość od ekranu: ok. 4,5 m
- okna z boku, ale słońce nie "wpada" przez szyby (zadaszony balkon) .. chociaż nie wiem jak będzie w zimę, kiedy Słoneczko będzie niżej (mieszkam na nowym miejscu dopiero od 2 tyg.)
- dzienny czas oglądania: ok 5 godz.
- kablówka, obecnie analogowa, ale planuję też podłączyć do TV komputer (karta graficzna Gigabyte GTX460), który będę wykorzystywał jako odtwarzacz DVD lub też na inne filmy (np. Dvix)... może czasami w coś zagram na "dużym ekranie" ;)
- powinien być "gotowy" na zmianę sygnału, która planowana jest za jakiś czas... nie wiem dokładnie o co w tym chodzi (coś z MPG4 :oops:), ale wiem, że użytkownicy starych tv będą musieli zmienić sprzęt, albo dokupić jakieś specjalne dekodery.. wiecie na pewno o co chodzi ;)
- no i nie wiem też czy powinien być klasycznym LCD czy LED LCD.. dobrze byłoby gdyby miał w miarę duży kąt widzenia
- nie mam żadnych konkretnych modeli na oku, chociaż słyszałem, że warto zainteresować się SHARP'em.. aczkolwiek Wasze zdanie może być inne - macie na pewno większą wiedzę na ten temat ;)

Łukasz
 
Ostatnia edycja:

luko80

New member
Sporo czasu upłynęło od ostatniego postu, niestety nikt nie odpisał ... a ja nadal nie kupiłem TV ... być może w najbliższym czasie nadarzy się okazja, ale chciałbym Was się poradzić... ponawiam zatem prośbę (vide post wyżej)

Łukasz
 

don111

Banned
chyba każdego zamurowało jak zobaczyli że chcesz kupić 32 calowy telewizorek przy odległości 4,5m od ekranu :)
przy tych warunkach które napisałeś (sygnał, oświetlenie, kąty) i budżecie - wybrałbym Samsunga 51D450 lub LG 50PT353, ewentualnie Panasonic 42S30 jeśli koniecznie mniejszy, 32' to już przegięcie
 

luko80

New member
Dzięki za odzew...
32 cale to mało? :) ..wiecie, ja mam takiego małego szkraba co lubi oglądać z bliska, z resztą czasami sam kładę się na dywanie nieco bliżej TV... no ale może faktycznie trochę to mało. Przemyślę temat.
Rozumiem don, że te 3 modele, które wymieniłeś, są przygotowane na zmianę sygnału na cyfrowy (czy jak go zwał)?
Widzę też, że poleciłeś plazmowe...szczerze, to myślałem, że LED wystarczy, ale ja się nie znam - widocznie dla moich wymagań określiłeś, że plazma będzie lepsza.. tylko czy przypadkiem plazma nie pobiera więcej prądu?
 

don111

Banned
owszem prądu biorą więcej (50' plazma ~200W), tylko najtańszy LED 50'+ to koszt ponad 2x taki, a jakość obrazu niekoniecznie lepsza, a już na pewno nie pod kątem
 

luko80

New member
Przepraszam za marudzenie... a gdybym tak upierał się przy LED (ze względu na zużycie prądu) i ekranie w okolicach 37-40 cali... co moglibyście polecić?
 

don111

Banned
42' plazma weźmie ok 100-130W średnio, LED 40' ok 50W, więc o jakich oszczędnościach tu w ogóle mówimy
inna sprawa - w tej samej kwocie i rozmiarze kupisz zawsze dużo lepszy telewizor plazmowy od LED, więc na jedno wychodzi
kupując np plazmę za 2 tys. kupujesz jakość jak z LED za 3 tys., to tak mniej więcej wygląda
 

biesiu007

New member
witam cos do sypialni jak w temacie ...32-37 cali ma wisieć na ścianie odległość 2,2 m
dobrze-by było żeby odtwarzał AVI czy MKV z USB .. co koledzy polecają w przedziale
1500-2500 pln
 

luko80

New member
Witam,

zakup telewizora niestety nieco się przedłużył... ale wracam do tematu.
Panowie, konkludując - mam na oku, takie modele:
LED Panasonic TX-L37E3E
LED Sharp Aquos LC-40LE510E
LED Sharp Aquos LC-40LE530
LED Toshiba 40RL838G
LED Philips 40PFL5606H/58

wszystko z okolicach 2 tys. Czy coś z tego, jest godne uwagi?

Nie wiem, plazma mi jakoś nie podchodzi, chyba z uwagi na ten pobór prądu... a kąty widzenia w LED czy plazmie są raczej podobne. Może LED będzie miał nieco słabszą czerń, ale ja aż tak "czułego" oka nie mam...
 
Do góry