32" Sharp LC32LE600EV - jeszcze raz

Status
Zamknięty.

Baron3K

New member
Witam wszystkich,

Właśnie stoję przed zakupem 32 calowego telewizorka.
Zastanawiam się czy iść z LE600 czy dołożyć nieco i kupić LE700 który jedyne co przynosi to opcje 100Hz (czy warto jest wywalać ta dodatkowa niemałą kasę?)

Jestem laikiem w tych wszystkich lcd sprawach, dotychczas używałem telewizora crt.

Czy warto inwestować w telewizory które maja podświetlenie LED ?
Jakby nie spojrzeć za te pieniądze jakie trzeba wydać na sharpa można kupić 37-40 calowca LG bądź Samsunga jednak bez podświetlania LED.

Proszę o pomoc,
 

Buti

New member
Podłączę się pod ten wątek. Interesuje mnie tv32 cale.
Ja stoję przed wyborem le600 lub sony v5500 i narazie bardziej jestem za sony a to z tego wzgledu, że le600 mimo głębszej czerni zraził mnie opisanymi w innym wątku problemami z dzwiękiem i słabymi kątami co przy ogladaniu lekko z boku objawia sie przebarwieniami w kolorze niebieskim. Do filmów mam projektor dlp i szukam telewizora, który zastąpi mi monitor (chodzi o możliwość ogladania z wiekszej odleglosci tv zawieszonego na scianie bez uzycia monitora dodatkowego). Podpięty zostanie równiez do dekodera n. Jest jedna rzecz, ktora jednak przekonuje w tym wypadku do le600. To zużycie energii. Wiadomo, że przy nocnym ogladaniu tv dodatkowo zmniejszę podświetlenie i w kwesti zużycia powinno być jeszcze lepiej. Musze dzis lub jutro zdecydować.
pozdro
 

bob77

New member
Buti napisał:
Podłączę się pod ten wątek. Interesuje mnie tv32 cale.
Ja stoję przed wyborem le600 lub sony v5500 i narazie bardziej jestem za sony a to z tego wzgledu, że le600 mimo głębszej czerni zraził mnie opisanymi w innym wątku problemami z dzwiękiem i słabymi kątami co przy ogladaniu lekko z boku objawia sie przebarwieniami w kolorze niebieskim. Do filmów mam projektor dlp i szukam telewizora, który zastąpi mi monitor (chodzi o możliwość ogladania z wiekszej odleglosci tv zawieszonego na scianie bez uzycia monitora dodatkowego). Podpięty zostanie równiez do dekodera n. Jest jedna rzecz, ktora jednak przekonuje w tym wypadku do le600. To zużycie energii. Wiadomo, że przy nocnym ogladaniu tv dodatkowo zmniejszę podświetlenie i w kwesti zużycia powinno być jeszcze lepiej. Musze dzis lub jutro zdecydować.
pozdro

Policz sobie ile pieniedzy zaoszczedzisz rocznie wybierajac LED. Jesli obraz Sony bardziej Ci odpowiada to odpusc sobie tego Sharpa. Przecietny telewidz wybierajc LED nie jest w stanie zaoszczedzic duzo wiecej niz 100zl rocznie.
 

Buti

New member
Czytam właśnie instrukcję do le600.
1) Zawarta jest tam tablica zgodności dla sygnałow z komputera pc. Nie ma wyszczególnionej rozdzielczości full hd. Natomiast jest gdzieś w opcjach możliwość ustawienia trybu piksel na piksel. W związku z tym pytanie czy po podłączeniu jest możliwe uzyskanie natywnej rozdzielczości full hd z komputera?

2) Nie widzę w menu możliwości ustawienia osobno składowych RGB gain, contrast. Jest to możliwe?

3) Czy podświetlenie jest równomierne i czy po zjechaniu podświetleniem do minimum można wykorzystać ten tv jako monitor z odległosci ok 1,4m tak by nie raził?

Dzięki z góry za odpowiedzi :)
Jeszcze nie zdecydowałem czy sony cz sharp. Normalnie juz sam nie wiem i znając życie jak do końca tygodnia nie kupię to już nie kupię :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry