32" pod PC czyli Sony 32W4000 vs Samsung LE32A656

Który z tych dwóch LCD lepiej sprawdzi się w zastosowaniach opisanych w tekście?


  • Total voters
    0

bodzio_piotr

New member
Witam.
Czytam i czytam Wasze posty i za bardzo nie wiem na który model się zdecydować. sony KDL-32W4000 czy samusng LE32A656. Gdyby nie patrzeć na cenę to czy sony jest lepszym wyborem. Będę go używał jako monitor. czy na sony bez problemu osiąga się rozdzielczość FULL HD 1920x1080 po podpięciu do komputera?? Jak wygląda sprawa z odświeżaniem? przy każdej rozdzielczości jest 60 Hz czy przy niższej np 100 Hz. Na korzyść sony jest pobór mocy o 80 W mniejszy, dekoder MPEG-4 czy naprawdę jest to nie wiadomo no i 5 lat gwarancji.
Czekam na odpowiedzi.
Pozdrawiam
 

marnowicki

New member
W każdej instrukcji SONY jest napisane że te TV wyświetlają maksymalnie 1280x1024 przy podłączeniu do PC poprzez D-SUB. Czy właściciele mogli by potwierdzić bądź zaprzeczyć.
 

fr3

New member
Max przez d-sub to 1600x1200. Tyle udało mi się ustawić na 32'. Potwierdzone na innych forach.
 
Ostatnia edycja:

marnowicki

New member
To i tak więcej niż w instrukcji. Zastanawia mnie tylko ze w #2 poście SIERZANTHARRIS wyświetlał po HDMI 1080 czyli też więcej niż niby dało się po tym łączu według SONY. Mnie interesuje szczególnie D-SUB bo takie mam w laptopie i przydało by się FULL HD. Ciekawe jeszcze czy maksymalna rozdzielczość zależna jest od wielkości wyświetlacza czy dla wszystkich jest tak samo. Jeszcze tylko dziwi mnie czemu podlączając jakis odtwarzacz Blu-ray po HDMI to mamy 1920x1080 a juz łącząc przez PC przez DVI->HDMI to instrukcja mowi ze mozna tylko 1280x1024, jak widac HDMI HDMI nie równe ;)
 
Ostatnia edycja:

fr3

New member
Z tego co kojarzę nie ma znaczenia wielkość matrycy. Po hdmi nie będzie problemu. W głównym temacie o w4000 jak dobrze pamiętam na stronie 29 jest informacja użytkowników na temat połączenia z pc.
 
Ostatnia edycja:

bodzio_piotr

New member
Witam.
Właśnie zakupiłem Telewizorek KDL-32W4210 z uwagi na kolor obudowy, podpiołem na razie poprzez D-SUB i mam rozdziałkę 136x768.
Więcej mi się nie pokazuje, po zaznaczeniu pokaż wszystkie potwierdzam osiągnołem rozdziałkę 1600x1200 ale to nie panorama więc po bokach mam czarne pola.
Jutro przyjdzie mi kabelek DV/ HDMI więc dam znać jak wrażenia po osiągnięciu 1920x1080.
Jedno mnie martwi, czy po podłączeniu komputera i włączeniu PIP da się przemieszczać jego ekran lub powiększać?? Nie mogę takiego czegoś znaleźć lub wogóle się nie da.
TV SAT wygląda pięknie na komputerze. Filmy Full HD pewnie wyglądają bosko.
Pozdrawiam

PS. Acha zapłaciłem za niego 2549 PLN brutto
 
Ostatnia edycja:

abezusss

New member
Jesli chodzi o Samsunga LE32A656 to na kablu d-sub osiaga rozdzielczosc 1920x1080. Testowane na karcie Radeon 9600PRO, wiec baaaaaardzo starej... Niemniej jednak wszyskto dziala jak powinno. Powiem wiecej. Testowalem rowniez na kablu DVI-HDMI i nie zobaczylem zadnej roznicy w jakosci obrazu poza tym ze przez HDMI jest wiecej ustaiwen obrazu... Pozdrawiam.
 

Salah Ad-Din

New member
SONY DAJE 5 LAT GWARANCJI ale na wszystko czy jakoś wybiórczo ??
i czy na pixle wypalone tez obejmuje gwar.

w4000 ma taką samą matrycę co a656 czyli też "szklana powłoka" ??

ceny tych Tv są prawie identyczne ( 46' ) i strasznieeeeeeeee ciężko się na coś zdecydować !!!
 

Salah Ad-Din

New member
Witam

No niby tak ,ale ja planuje ,że tego dam rodzicom za jakieś 2 - 3 lata , więc gwar. by się przydała.

Byłem dzis jeszcze raz w Saturnie i próbowaliśmy podłączyć 46W4000 do laptopa poprzez Hdmi , D-sub i lipton nie dawał rady w rozdziałce fullHd :/
chyba że trzeba gdzieś go jeszcze przestawić.

Jestem w 70 % zdecydowany bardziej na Samsunga Le46a656 bo z kompem działa WSPANIALE , obraz FULLHD masakra.

Pozdrawiam
 

bodzio_piotr

New member
Każdy w przeciągu 5 lat zmieni TV na coś nowszego ale zawsze ten stary w moim przypadku pozostanie, ja go używam jako monitor do PC więc za szybko nie zmienię na nic innego ponieważ przy większym ekranie to bym musiał kręcić głową aby zobaczy cały ekran:p:p
Najczęściej pracuje w opcji PAP pasuje mi wyśmienicie i najlepsza rozdziałka bez skalowania przy zmniejszonym na 2/3 ekranie to 1360x768 bądź 1280x720, A co do tekstów podczas pracy w opcji PAP że ucina po 0,5 cm to wystarczy w opcjach karty zmniejszyć ekran skalowanie i po problemie.
Przekątna ekranu PC w opcji PAP porównywalna jest do LCD 20 cali więc jest OK.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Salah Ad-Din

New member
Decyzja zapadła WRESZCIE !!!!!!

olewam Soniacza i ta jego gwarancje na 5 lat bo jak mam się potem z nim meczyc to na cholere mi on

a Samsung sprawdzony i polecany jako Monitor nie ma sobie równych

LE46A656 myślę ,że do gwiazdki dowiozą !!!

Pozdrawiam
 

bodzio_piotr

New member
Salah Ad-Din napisał:
Decyzja zapadła WRESZCIE !!!!!!

olewam Soniacza i ta jego gwarancje na 5 lat bo jak mam się potem z nim meczyc to na cholere mi on

a Samsung sprawdzony i polecany jako Monitor nie ma sobie równych

LE46A656 myślę ,że do gwiazdki dowiozą !!!

Pozdrawiam

Ale pod jakim względem masz się z Soniaczem męczyć, bo nie rozumiem??
Jak chodzi że przez to będziesz go musiał trzymać 5 lat to źle myślisz, po 2 latach możesz go jeszcze sprzedać z 3 letnią gwarancją więc na pewno znajdziesz większe grono klientów niż na samsunga bez gwarancji.
Więc co miałeś na myśli z męczeniem się z tv sony??
Możliwe że przy 46 calach mają podobne parametry, natomiast przy 32 cale sony ma więcej bajerów niż samsung 656 więc nie tylko gwarancja była brana pod uwagę.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Czytanie ze zrozumieniem...Salah pisze wyraznie że w4000 na żadnym kablu nie hasał mu z laptopem a o to mu głównie chodzi, więc chyba jasne co ma na myśli. Ale najlepsza to jest ankieta z tego topicu - większość ludzi nie czytając wątku z którego wynika że w4000 jest lipny i problematyczny do kompa, twierdzi odwrotnie...
 
Ostatnia edycja:

bodzio_piotr

New member
Ja czytałem ten wątek od samego początku i zdecydowałem się na sony 32W4000 a dokładnie W4210, więc zaryzykowałem jak twierdzisz że są problematyczne do PC i się udało, chodzi jak trzeba:p Chyba że w samsungu coś lepszego jest a ja o tym nie wiem:p i dlatego wziąłem jak to twierdzicie dziadoskiego sony. Wejście HDMI to HDMi i musi działać Full HD.
 
Ostatnia edycja:

Salah Ad-Din

New member
Witam

Mam u siebie już od jakiegoś czasu LE46A656 !!! i jedno co mogę powiedzieć to Wypas !!! oczywiście nie ma Lcd idealnego ( ramka delikatna ,kurzy się ,trzeba skalibrować ) ,ale sam obraz jest to czego szukałem. Używam go tylko jako Monitor więc nie mogę powiedzieć jak się spisuje TV - mam jedynie kablówkę więc nie ma sensu go nawet podpinać do tak dziadowskiego sygnału

Pozdrawiam

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU
 

Pax

New member
Posiadam od niedawna 40w4000 i owszem udało mi się osiągnąć rozdziałkę 1080p z laptopa (kabel hdmi-hdmi) ale porównując mój wygląd pulpitu z fotkami które umieścił kimbo, uważam że fonty na samsungu są znacznie bardziej ostre. Ogólnie cały pulpit jakoś mnie nie powalił (windows vista) gdybym miał używać tego tv TYLKO jako monitora to trochę bym się męczył. Nie próbowałem podłączenia DVI-HDMI ale myślę ze nie ma to znaczenia.. Napisałem to w razie gdyby ktoś jeszcze zastanawiał się nad zakupem tych TV :) pozdro
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Samsung z kompem obsługuje rozdzielczości: (wszystkie bez overscanu) 800:600,1024x768,720p,1360x768,1600x1200,1080p a do tego 24hz (1080p) 25hz (1080p), 30hz,50hz i 60hz. No to teraz sony...1360x768 (tylko 60hz) i 1080p i też tylko 60hz. A teraz proszę o odpowiedz-który z powyższych tv lepiej sprawdzi się do komputera? Ludzie pojęcia nie mają o co cho a głosują w ankiecie bo ich rodzice mieli przez lata trinitrona....Geez ale ŻAL jacy niektórzy ludzie są tępi...
 
Do góry