32" pod PC czyli Sony 32W4000 vs Samsung LE32A656

Który z tych dwóch LCD lepiej sprawdzi się w zastosowaniach opisanych w tekście?


  • Total voters
    0

amadeo

New member
Tam jest A-MVA (Advanced MVA), nowsza technologia. Poza tym, jeśli chodzi o S-PVA, to generalnie Samsung stosuje swoje matryce a Sony S-LCD.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
amadeo napisał:
Poza tym, jeśli chodzi o S-PVA, to generalnie Samsung stosuje swoje matryce a Sony S-LCD.
Jeśli nie wiesz o czym piszesz to lepiej nie rób tego wcale. S-lcd to spółka Samsunga i Sony, w której to samsung ma 51% udziałów a Sony 49. W tvikach obu firm montowane są więc panele s-lcd a wyjątkiem są wyłącznie modele o przekątnej 37 cali z uwagi na fakt że s-lcd nie robi matryc w tym rozmiarze. W tych modelach obie firmy montują panele amva lub pmva od firmy auo.
 

amadeo

New member
Może na przykładzie zrozumiesz (chyba nie napisałem tego zbyt jasno), o co mi chodzi:

Sony KDL-32V4500, matryca S-PVA S-LCD, LTZ320AA01
Samsung LE32A656, matryca S-PVA Samsung, LTF320HA02

To są różne matryce. Samsung ma aktualnie pokrycie "Ultra Clear".

Ponadto, P-MVA jest tylko w tanich modelach np. LE40A45*C**- matryca T400XW01 firmy AUO.
 

imakowski

New member
SierzantHarris napisał:
Mały błąd. Wersja 37 cali ma matrycę pmva od auo zamiast spva od s-lcd. Wersja ta nie posiada powłoki (ultra clear) co dla wielu będzie zaletą (mniej odbija światło). Jeśli chodzi o parametry panelu to są one na równi z spva także można śmiało brać.

Dzieki za info.
Mozesz mi przeslac na priv numer telefonu do swojego dostawcy samsungow?
 

Covsky

New member
a o co chodzi z tym systemmem mpeg-4 w Sony ? wiem ze chodzi o tuner cyfrowki naziemnej ale jakie to ma przelozenie w pkratyce ? Skoro mam I "N" i Cyfre + z satelity to tak naprawde jest mi to wogole nie potrzebne ? No chyba ze za te 2-3 lata beda sie przerzucac na jakas cyfrowke naziemna i wtedy ten system bedzie koneiczny , jestem zupelnie zielony , moze ktos moglby to opisac

dzieki
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
amadeo napisał:
Może na przykładzie zrozumiesz (chyba nie napisałem tego zbyt jasno), o co mi chodzi:

Sony KDL-32V4500, matryca S-PVA S-LCD, LTZ320AA01
Samsung LE32A656, matryca S-PVA Samsung, LTF320HA02

To są różne matryce. Samsung ma aktualnie pokrycie "Ultra Clear".

Ponadto, P-MVA jest tylko w tanich modelach np. LE40A45*C**- matryca T400XW01 firmy AUO.

Po raz kolejny powtarzam Ci że NIE MA MATRYC SAMSUNG ANI MATRYC SONY!!!! Są tylko panele firmy s-lcd. Jeśli chodzi o mva to tutaj także się mylisz. Montowanie paneli od auo nie ma nic wspólnego z tym czy dany model jest tani czy nie, gdyż są to równie dobre matryce jak te od s-lcd. SAMSUNG montuje panele od auo w swoich tv o rozmiarze 37 cali gdyż zwyczajnie s-lcd nie produkuje tego rozmiaru, Sony robi tak samo. A to że panel od a656 jest inny od tego z v4500 to chyba oczywiste z uwagi na fakt że a656 to full hd a v4500 hd ready... Ot cała filozofia.


SKRZYNKĘ MAM OPRÓŻNIONĄ A DLACZEGO WIADOMOŚCI CZASEM DOCHODZĄ A CZASEM NIE - NIE MAM POJĘCIA. PROSZĘ SŁAĆ AŻ W KOŃCU DOJDĄ (jeśli komuś zależy).
 

Pikus

New member
Przeciez Sony 32W400 nie obsluguje sygnalu FullHD z komputera, wiec sie do tego zastosowania wogole nie nadaje ( co sam przerobilem).
Maksymalne rozdzielczosci to przez D-SUB 1360x768, a przez DVI-HDMI 1280x1024.
 

Locust Star

New member
Wady fabryczne w LE32A656

Bardzo wazna sprawa!!!

Bylem w dwoch sklepach - EuroRTV i Saturnie - gdzie podpinalem swojego lapka pod LE32A656. Wszystko fajnie, ale zawsze byl jeden problem i nie zauwazylem zeby ktokolwiek o nim tutaj wspominal: Na bokach ramki tego tivika byly odpryski farby, tzn bylo widac, prawdopodobnie fabryczne skazy. Wygladalo to tak jakby w pewnych miejscach zamiast czarna, ramka byla po prostu przezroczysta. W modelu 40" natomiast cala ta ramka sie odklejala!! Sprzedawca byl na tyle uprzejmy, ze zwrocil mi na to uwage. Co gorsza, okazalo sie, ze te wady byly na wszystkich modelach Samsunga serii 6. W Saturnie zwrocilem kolesiowi w tej sprawie uwage i powiedzial, ze kierownik sie tym zajmie bo wyglada to niedobrze ;)

Mial ktos podobny problem?? Jest to dla mnie tym wazniejsze, ze chcialem sobie wlasnie tego Samczaka kupic.
 

R3D

New member
Jako, że jest to mój pierwszy post na forum więc chciałbym sie niniejszym ze wszystkimi przywitać. :)

A teraz przejde do sedna.
Jestem zainteresowany jednym z tych modeli, na temat których dyskutujecie tutaj już od paru miesięcy. Oczywiście rozumiem, że zarówno Samsung jak Soniacz mają identyczną matrycę LCD, i że prawdopodobnie jedynymi różnicami są cena i wygląd obudów tych telewizorów. Ale ale, przeglądając opinie na ich temat dostrzegłem, iż w A656 dosyć często występuje jedna bardzo irytująca usterka(?). Mianowicie "piszczenie" z tyłu tivika. Co to do cholery jasnej ma być? Wada wrodzona czy jest to może kwestia odpowiedniego skonfigurowania w menu? Nie wiem jak często się to powtarza w tym modelu, ale przez takie jaja jestem obecnie skłonny dołożyć nawet te pięć stówek do Sonego żeby tylko uniknąć nerwicy nocami.
A nadmienić muszę, że szafeczke, na której stoji TV u mnie w pokoju mam zaledwie może ze 2m od łóżka czyli sądząc z tych opinii będe miał niezłą balladę w cichym pokoju po zmroku.
 
Ostatnia edycja:

kimbo

New member
miałem do czynienia z jednym i z drugim - żaden z nich nie piszczał

A656 miałem trzy egzemplarze w domu i również żaden z nich nie miał takiej wady o której mówisz
 

piterosbayeros

New member
Witam wszystkich!
Panowie kusicie mnie tym samsungiem. Mam zamiar kupić lcd37``, ale w656 trochę nie podoba mi się ze względu na ten clir. Widziałem, że nie macie dobrego zdania o LG, ale chciałem zapytać jak tam wygląda sprawa z podłączeniem 37LG7000 do PC. Uzyskam ful HD i jak to będzie wyglądać? Co prawda wiązać się to będzie chyba z wymianą grafy, bo mam GF6600GT, a on chyba nie obsługuje takiej rozdziałki.
Jednak doczytałem, że karta powinna to obsłużyć (Maksymalna rozdzielczość obrazu: 2048x1536 pikseli) - oczywiście na DVi-HDMi, ale gry w większej rozdziałce powinienem sobie raczej podarować.
 
Ostatnia edycja:

R3D

New member
kimbo napisał:
miałem do czynienia z jednym i z drugim - żaden z nich nie piszczał

A656 miałem trzy egzemplarze w domu i również żaden z nich nie miał takiej wady o której mówisz
Może akurat miałes rowniez szczescie. Ja nie posiadam opcji zakupu ktoregos z tych telewizorów u siebie w miescie po rozsądnej cenie, więc siłą rzeczy musze go zamówić ze sklepu internetowego, a to wiąże sie z koniecznością jego dowozu, każdorazowej zapłaty za kuriera w przypadku takiej zabawy etc. Mam związane ręce powiedzmy to sobie szczerze, więc nie moge ryzykować. A te opinie pozostawiły we mnie duży niesmak do A656. :(
 

bojabango

New member
namiary

hej ;)

Sierżancie, czy ja tez mógłbym prosić o namiary do człowieka który tanio sprzedaje lcd? wysyłałem PW, ale zdaje sie że coś nie funkcjonuje ;) Chętnie powołam sie na Ciebie, jeśli tylko chcesz :)

Pozdrawiam serdecznie wszystkich :)
 

bojabango

New member
do porównania warto dorzucić też nową serie 7 samsunga -

LE32A756

dane mówią o kontraście 70000:1 , 100Hz, i jakiś bajerach. oczywiście full hd
testował ktoś?
bo w necie tak za 2700 sie kupi już, czyli jakieś 300 złotych drożej niż za LE32A656.

ps. nie mogłem edytować poprzedniego posta....
 
Ostatnia edycja:

Nienormalny

New member
Dzień dobry - mój dziewicz post, chociaż czytam od dłuższego czasu;)

Przymierzam się do telewizorka, mającego robić w zasadzie za wszystko - monitor, filmy SD/HD przez komputer i kablowka. Zastanawialem sie nad dwoma modelami o ktorych mowa w temacie ale... no wlasnie, jest nowy gracz. Samsung seria 7, ktora i tak jest ciut tańsza od Sony. Czy warto się nim zainteresować? Mial ktoś okazję porównać do 32W4000 lub do A756?



PS. Byłem dzisiaj w MM w Łodzi (w galerii). Obejrzałem W4000 na żywo - jest o wiele ładniejszy niż na żywo. Cena po prostu abstrakcyjna - 4000zł za 32W4000. Samsunga mieli jedybie A551 lub coś pokrewnego.

PS2. Jeden nad drugim wisiały dwie 40-tki, W4000 i X3500. No jednak różnica w obrazie jest na korzyść droższego brata i mam tu na myśli głównie płynność obrazu. Widać dość wyraźnie. Kolorki są bardziej nasycone, czarny ciut gorszy. telewizory różnią sie znacznie jeśli chodzi o input lag, ale nie zdolałem wychwycić który ma mniejszy. Leciała scena z Man in Black, gdzie kulka upuszczona lata po całym pomieszczeniu. To bardzo dynamiczna scena i obraz na jednym był opóźniony w porównaniu do drugiego. Niestety jest tak szybka, że nie zdążyłem wyłapać który;) Film leciał z blueraya sony.

PS3. Tak patrzyłem na 40 cali i t
e 32' jakieś małe już się wydaje:???:
 
Ostatnia edycja:

hazard

New member
Szkoda, że wcześniej nie zauważyłem tego tematu.

Jestem zainteresowany kupnem Samsunga A656 40'. Chciałbym powiesić go na ścianie, odległość oglądania ( leżac ) - 4 metry, ( siędzac ) - 2,5 metra.

Troche poczytałem sobie wasze posty i dochodzę do wniosku, że nie ma żadnego wniosku, że oba telewizory są podobne i w podobnej cenie :)

Jednak chciałbym się odnieść do wypowiedzi typu "sony w4000 nie obsługuje fullhd po podłączeniu z PC", czy to prawda ?

"W sklepach internetowych można spotkać modele A656A1, A656, A656A", czy to są te same modele ?

Jestem w takiej samej sytuacji jak większość osób tutaj, czyli szukam TV pod komputer.
Gdzieś czytałem, że samsung ma problemy z odświażaniem w grach ( szybka akcja ) i że nie ma czegoś takiego jak to 100Mhz ( chwyt marketingowy ). :>

P.S do przedmówcy - kupuj przez internet :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry