32" pod PC czyli Sony 32W4000 vs Samsung LE32A656

Który z tych dwóch LCD lepiej sprawdzi się w zastosowaniach opisanych w tekście?


  • Total voters
    0

robin26

New member
dla tych co nie robili update zrobiłem wczoraj i bez problemowo działą jeszcze pytanko do sierzanta czy mozesz mi podac jakie masz ustawienia contrast i inne pod ten soft. Ew. czy znasz strone gdzie takowe podaja pozdrawiam
 

FallingStickman

New member
rozdzielczość z PC

Witam,

Dzisiaj właśnie nabyłem samsunga, ale mam z nim mały problem. Nie jestem w stanie ustawić w windzie rozdzielczości 1920x1080. Wyświetla mi się komunikat o niedostępnym trybie. W instrukcji telewizora stoi wyraźnie, że przez kabel VGA taka rozdzielczość jest obsługiwana. Nadmienię, że telewizorek bez problemu wyświetla 1920x1200, co jest jeszcze dziwniejsze.

Ma ktoś może jakiś pomysł co może być nie tak?
 

FallingStickman

New member
poziom czerni

Jeszcze jedno. We wszystkich recenzjach jakie czytałem i po fotkach zamieszczonych w tym temacie spodziewałem się naprawdę dobrego poziomu czerni, ale bardzo się zawiodłem. Być może jest to wina moich ustawień, ale nawet po zmniejszeniu jasności, ustawieniu poziomu podświetlenia na 0 i włączenia maksymalnego oszczędzania energii obraz jest ciemno szary. Siedząc po ciemku wygląda to równie kiepsko jak na moim starym Le23t51b.
 

coiler

New member
FallingStickman napisał:
Jeszcze jedno. We wszystkich recenzjach jakie czytałem i po fotkach zamieszczonych w tym temacie spodziewałem się naprawdę dobrego poziomu czerni, ale bardzo się zawiodłem. Być może jest to wina moich ustawień, ale nawet po zmniejszeniu jasności, ustawieniu poziomu podświetlenia na 0 i włączenia maksymalnego oszczędzania energii obraz jest ciemno szary. Siedząc po ciemku wygląda to równie kiepsko jak na moim starym Le23t51b.
własnie dlatego kupuje sie sony ;)
 

Wojtaas

New member
Update softu

Czy ktoś z Was wgrywał tą wersję softu (ver. T-PRLPEUMD-1015.0) która znajduje się na oficjalnej stronie samsunga, jeśli tak to czy jest ona w języku polskim bo na stronie Samsung podaje że tylko English :( i nie wiem czy warto mi robić update softu :confused:
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
coiler napisał:
własnie dlatego kupuje sie sony ;)

Właśnie dlatego że masz 5 lat to mało rozumiesz. Jeśli dla niego ten tv ma słabą czerń to i w4000 będzie mieć takową, ponieważ obydwa tv mają ten sam panel i podświetlenie więc NIE MA OPCJI BY CZERŃ MOGŁABY BYĆ LEPSZA LUB GORSZA. Gość posłucha Ciebie, sprzeda sama, kupi w4000 się załamie poziomem czerni która będzie...identyczna. Stary spadaj gdzie indziej z tym spamem bo tu nie polsat.
 

robin26

New member
Powiem tak moze twoja grafika nie wyciaga tej rozdzielczosci. Sprawdzalem u siebie po hdmi jak i po vga i wszystko smiga w fullhd bez problemu.

Pozdrawiam
 

FallingStickman

New member
rozdziałka

Dzięki za odpowiedź :)

Z czernią to może trochę przesadzam, bo w końcu to LCD i trochę świecić zawsze będzie :). Co do rozdziałki to przeglądając AVforums natrafiłem na informację, że to może być wina kabla VGA. Podobno powinien być dobrej jakości i najlepiej mieć każdą żyłę ekranowaną. Zbadam to niebawem.
Raczej nie jest to wina mojej karty, bo mam GF 8500gt, a na niej maksymalne rozdzielczości są większe niż 1080p.
 

robin26

New member
to moze to wina sterownikow slyszalez ze niektore sterowniki pod nvidia maja problem z wyswietlaniem odpowiedniej rozdzialki. Co do kabla to nie wiem ale ja mam taki najzwyklejszy. Tylko ze teraz sobie przypomnialem ze podpinalem przez zlacze DVi-Vga wiec moze dlatego nie bylo problemu moze tak zobacz.

Pozdrawiam
 

FallingStickman

New member
dvi-hdmi

Znalazłem walający się w szufladzie kabel DVI-HDMI i teraz PC śmiga z 1920x1080 :)

Jeszcze komentarz co do telewizora. Co prawda nie miałem jeszcze zbyt wielu okazji żeby go poddać testom :), ale muszę przyznać, że jest rewelacyjny. Od definicji kolorów po radzenie sobie z sygnałem SD. Kapitalny sprzęt.
 

coiler

New member
SierzantHarris napisał:
Właśnie dlatego że masz 5 lat to mało rozumiesz. Jeśli dla niego ten tv ma słabą czerń to i w4000 będzie mieć takową, ponieważ obydwa tv mają ten sam panel i podświetlenie więc NIE MA OPCJI BY CZERŃ MOGŁABY BYĆ LEPSZA LUB GORSZA. Gość posłucha Ciebie, sprzeda sama, kupi w4000 się załamie poziomem czerni która będzie...identyczna. Stary spadaj gdzie indziej z tym spamem bo tu nie polsat.
Takimi hasełkami to możesz sobie kumpli z bloku bajerować, braku kultury tym nie nadrobisz...
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Nie mieszkam w bloku a w domu jednorodzinnym, zresztą jaką robi to różnicę? Masz jakieś kompleksy z tym związane? Widzę że ledwo kilkanaście postów na tym forum a już Ci się myli do czego ono służy. Z braku jakiejkolwiek konstruktywnej opinii (no bo skąd miałbyś ją mieć, nie mając o niczym pojęcia) rzucasz jakieś bzdury typu "kup Sony bo co innego to chłam" , czym dowodzisz tylko swojej niewiedzy i braku znajomości tematu. Idz bić pianę gdzie indziej a najlepiej do kuchni.
 

robin26

New member
ciesze sie ze pomoglem ale mimo wszystko polecam ci zakup kabelka dvi-hdmi wtedy nie masz efektu dostosowywania rozdzielczosci ekranu do wybranej rozdzielczosci grafiki czyli efekt jakies 3s takiego plywania ekranu wiesz o czym pisze pewnie to zauwazyles. Przy dvi-hdmi masz poprostu obraz odrazu w odpowiedniej skali pokazany

Pozdrawiam
 

Perykles

New member
Obecnie rozważam m.in. te 2 tiviki, a moje pytanko brzmi - który bardziejszy do cyfry+ (bez HD - dekoder mediasat). O HD nie myślę, bo nie mam wątpliwości, że oba pięknie to pokazują;)

A druga sprawa - jak to w końcu jest z tym poborem mocy? Bo 80W piechotą nie chodzi:)
 

imakowski

New member
Le37a656

Do Sierzanta Harrisa:

Przeczytalem caly watek na temat le32a656, w ktorym wiele razy sie wypowiadales. Podobno masz kontakt do osoby, ktora zalatwia LCD troszeczke korzystniej niz to stoi w sieci. Moglbym prosic na priv o nic z allegro tej osoby, albo jakis kontakt telefoniczny?

I jeszcze jedno pytanko. Czy LE37a656 bedzie bardzo roznil sie od LE32A656. Zalezy mi przede wszystkim na czerni i na tym zeby obraz komputera byl tak dobry jak na 32.

Ogolnie zastanawialem sie nad 40 cali z A656 ale nie wiem czy to nie za duzy telewizor do mojego pokoju:

Jakie masz warunki - wielkość pokoju 3,8 x 4,6
jaki sygnał SD pozniej UPC albo N
jaka odległość od ekranu 2-3,5 (sofa)
jakie urządzenia do podłączenia xbox360, PC, DVD
jaka klasa cenowa do 3600
więcej oglądasz w dzień czy w nocy: wieczor i noc (weekendy dzien)
jakie masz nasłonecznienie pokoju zachodnia strona, bardzo duze po poludniu
ile osób zasiada przed telewizorem: 2-3
Jaki masz ulubiony program TVN, TVP
jaki masz telewizor: Monitor Benq FP91GP
Ma stać czy wisieć: poczatkowo stac, docelowo wisiec

Sciana na ktorej ma wisiec tv oddziela Kuchnie od salonu i ma 2,1m dlugosci.

Czy wersja 37 cali jest w czyms gorsza / lepsza od braci 32 i 40 cali ?
 

FallingStickman

New member
imakowski napisał:
Do Sierzanta Harrisa:

Przeczytalem caly watek na temat le32a656, w ktorym wiele razy sie wypowiadales. Podobno masz kontakt do osoby, ktora zalatwia LCD troszeczke korzystniej niz to stoi w sieci. Moglbym prosic na priv o nic z allegro tej osoby, albo jakis kontakt telefoniczny?

I jeszcze jedno pytanko. Czy LE37a656 bedzie bardzo roznil sie od LE32A656. Zalezy mi przede wszystkim na czerni i na tym zeby obraz komputera byl tak dobry jak na 32.

Ogolnie zastanawialem sie nad 40 cali z A656 ale nie wiem czy to nie za duzy telewizor do mojego pokoju:

Jakie masz warunki - wielkość pokoju 3,8 x 4,6
jaki sygnał SD pozniej UPC albo N
jaka odległość od ekranu 2-3,5 (sofa)
jakie urządzenia do podłączenia xbox360, PC, DVD
jaka klasa cenowa do 3600
więcej oglądasz w dzień czy w nocy: wieczor i noc (weekendy dzien)
jakie masz nasłonecznienie pokoju zachodnia strona, bardzo duze po poludniu
ile osób zasiada przed telewizorem: 2-3
Jaki masz ulubiony program TVN, TVP
jaki masz telewizor: Monitor Benq FP91GP
Ma stać czy wisieć: poczatkowo stac, docelowo wisiec

Sciana na ktorej ma wisiec tv oddziela Kuchnie od salonu i ma 2,1m dlugosci.

Czy wersja 37 cali jest w czyms gorsza / lepsza od braci 32 i 40 cali ?

Wszystkie telewizory są takie same z tym, że wersje 37 i 40 cali obsługują 100Hz

Co do wielkości, to 37 powinno ci wystarczyć, ale jeśli faktycznie będziesz siedział ponad 3 metry od telewizora, to 40" może być lepsze - szczególnie jeśli będzie wisiał na ścianie. Z tym, że... no cóż... 40 zajmie ci większą część ściany :) Chociaż nie sądzę żeby to miało wpływ na oglądanie, to może mieć wpływ na wrażenia estetyczne.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
rozumiem że częściej i wygodniej zasiadasz na sofie.
Odległość ta pozwala na oglądanie wielkości 40-42" .
Rozpoczynałbym od 40" Toshiby XF 355 i 42 Panasonica PV 80 - szczgólnie że i tak mimo nasłonecznienia oglądasz wieczorami.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
FallingStickman napisał:
Wszystkie telewizory są takie same z tym, że wersje 37 i 40 cali obsługują 100Hz

Co do wielkości, to 37 powinno ci wystarczyć, ale jeśli faktycznie będziesz siedział ponad 3 metry od telewizora, to 40" może być lepsze - szczególnie jeśli będzie wisiał na ścianie. Z tym, że... no cóż... 40 zajmie ci większą część ściany :) Chociaż nie sądzę żeby to miało wpływ na oglądanie, to może mieć wpływ na wrażenia estetyczne.

Mały błąd. Wersja 37 cali ma matrycę pmva od auo zamiast spva od s-lcd. Wersja ta nie posiada powłoki (ultra clear) co dla wielu będzie zaletą (mniej odbija światło). Jeśli chodzi o parametry panelu to są one na równi z spva także można śmiało brać.
 
Do góry