32" pod PC czyli Sony 32W4000 vs Samsung LE32A656

Który z tych dwóch LCD lepiej sprawdzi się w zastosowaniach opisanych w tekście?


  • Total voters
    0

fulz

New member
Cześć.
Znamy się krótko...:) ale Wasze posty czytam już od kilku miesięcy.
Wreszcie nadeszła chwila, w której mogę nabyć tv (oczywiście mówię o Sony 32W4000 i Samsung LE32A656)
I teraz kilka pytań:

Czy brak 100hz w obu przypadkach jest zauważalne np w porównaniu z 32LZD85?
Czy widać różnicę w obrazie np. przy LE32A656 i LE37A656 (100hz) - chodzi o płynność, smużenie itd.

będę wdzięczny za odp.

ps. to forum uratowało mnie przed zakupem sharpa :) nie zniósłbym oczekiwania 3 sekund (albo dłużej) na zmianę kanału za co wszystkim serdecznie dziękuję - przeżyłem istny szok w MM bawiąc się guziczkami :)
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Arly napisał:
Witam!
PS. Sierzancie Harris czy twoj tivik pozbyl sie wszystkich przypadlosci ktore wytknal Kiki w tescie po update softu? Aha czy jak ustawie 100Hz na minimum to efekt teatralny bedzie w SD bardzo widoczny?
PS2. Na digitalversus.com w tescie wyszlo ze Soniak ma lepszy kontrast natomiast Sam minimalnie lepsza czern i katy ale znowu gorszy kontrast. Jak ma sie to w normalnym odbiorze? Czy w ciemnych partiach obrazu coś widac czy jest tylko czarna plama?
Pozdrawiam jeszcze raz
Tutaj każdy Ci napisze byś wybrał w4000 ale nie każdy sobie zdaje sprawę że to tv za 5 stów więcej. Odnośnie pytania o update to tak, rozmywanie drugiego planu zniknęło (Kiki wziął to za smużenie), sd odbiera lepiej (mniej szumów) a i input lag zmniejszył się do prawie 0ms (samsung m87- 80ms, phillips serii 7 90ms) i kolorki dostały jeszcze większej głębi (sub contrast na plus) także jest zacnie. Jeśli chodzi o kontrast to widać dużo jak na lcd, naprawde dużo ale oczywiście trzeba wyregulować gammę w menu tv. Jeśli jakiś tv ma jeszcze więcej kontrastu to wow.:D

Jeśli chodzi o smużenie to jak na 50/60hz to jest rewelka - można grać w co się chce, oglądać dynamiczne filmy i jest luuzik. Gdy porównam do sonego d3000 to tamten musiał mieś 100hz włączone by być na równi z a656 (na moje oko,sonego miałem jakiś czas temu)
 
Ostatnia edycja:

Arly

New member
SierzantHarris

Dzieki wielkie za odpowiedz.
Wczoraj bylem w Euro i ogladalem troszke dluzej A656 i obraz mi sie podobal. Obok stala plazma Sama Q91 obraz tez ladny. Pomijam ze jak na moj gust A656 byl troszku wyzylowany (wszystkie opcje obrazu na 80%) ale to przeciez nie wina tivika tylko obslugi:D ale i tak odbior super. Mam ciezki orzech do zryzienia Sam czy SonyW4000..;)
PS. To ma te 100Hz czy tylko "oszukane" 100Hz (jak ktos gdzies napisal)
i efekt teatralny jest mocno widoczny, czy mozna go sobie ustawic?
Pozdrawiam
 

bemx2k

New member
Kimbo

Dzieki wielgachne
za wszystkie zdjecia
ale....
rozdzielczosc tych zdjec dyskwalifikuje je do
jakichkolwiek porownan , na przyszlosc zapodaj fotki w rozdzialce
minimum 4Mpixele czyli cos okolo 2,5k x 1,7k

Jak masz gdzies wieksze orginaly do zapodaj linki
 

kimbo

New member
Tak jak napisałem na samym początku - są to zdjęcia tylko i wyłącznie poglądowe. Jakości obrazu oraz porównań telewizorów LCD nie dokonuje się przecież na podstawie fotek - nie ma więc tak naprawdę znaczenia czy dam takie czy pełne 8MP. Jak chcesz porównywać (w sposób prawidłowy i cokolwiek wartościowy) to musisz mieć przed sobą dane LCD - nie ma innego wyjścia.
 
Ostatnia edycja:

lycone

Banned
SierzantHarris napisał:
Jeśli chcesz to dam Ci namiary na gościa u którego dałem za ten tv nówkę z polskiej dystrybucji 2250zł (przysięgam, mam na to fakturę a na dodatek kolo przysłał mi tv za darmo i zapłaciłem przelewem następnego dnia po sprawdzeniu...) tylko nie wiem czy ma go w tej chwili.

Możesz podesłać mi namiary na tego sprzedawcę. Zawsze parę xxx zł w kieszeni. ; ]
 

Lord Rayden

New member
Sierżant Harris ma chyba zapchaną skrzynkę mailową. Świadczy to o Jego popularności ! Sierżancie ! Armia Cię potrzebuje, larum grają a Ty....śpisz ?
 

lycone

Banned
re

Niczym się nie różnią. ; ] To te same TV. (Poprawcie mnie jeżeli się mylę.)

BTW. Jutro lub pojutrze jadę do Euro RTV z laptopem zobaczyć oba TV.
 

robin26

New member
sierzancie ja rozwniez nie moge do ciebie wyslac priv'a wiec zapytam tutaj kupilem samsunga 32 cale 656 takiego jak ty i czy gdzies moge sprawdzic jaka mam wesje softu zeby bez potrzeby nie wgrywac tego ze strony i drugie pytanie mozesz mi podac jakie masz parametry ustawienia obrazu dla odladania tv


Pozdrawiam
 

Arly

New member
Witam wszystkich!
Mam banalne pytanko odnosnie update softu. Czy pendrive ma byc "czysty" jedynie z katalogiem z softem, czy moze byc jeszcze na nim cos innego?
Pozdrawiam
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Pendrive musi być czysty, sformatowany w Fat32. Bez wejścia do menu serwisowego się nie da sprawdzić jaki mamy soft ale to nie problem. W przypadku jeśli mamy już najnowszy soft to tv poprostu się nie zaaktualizuje (przeleci pasek postępu i wyskoczy komunikat że ok i wszystko) więc nie ma strachu że się coś pop....
 
Ostatnia edycja:
Do góry