32" pod PC czyli Sony 32W4000 vs Samsung LE32A656

Który z tych dwóch LCD lepiej sprawdzi się w zastosowaniach opisanych w tekście?


  • Total voters
    0

Digitalpl

New member
kimbo napisał:
Tak więc biorąc pod uwagę wszystko co do tej pory przeczytałem na forach, zarówno polskich jak i zagranicznych, oraz po tym co widziałem na własne oczy zdecydowałem się jednak na KDL 32W4000. LCD już zamówiony.
A czy podłączane były do kompa?
 

kimbo

New member
O widzisz dzięki za przypomnienie - z tego wszystkiego zapomniałem napisać o najważniejszym :rolleyes:

Pożyczyłem w końcu laptopa z wyjściem DVI oraz kabel (o którego prosiłem już od ponad tygodnia) - przez telefon uzgodniłem wcześniej ze sklepem, że chciałbym go podłączyć no i z lekkimi oporami ale się zgodził (powiedzieli, że muszę mieć swojego laptopa i kabel). Nie widziałem Visty bo na laptopie był XP SP2. Powiem szczerze, że chłopaki nie ściemniają - obraz z kompa jest naprawdę dobry. Nie zobaczyłem wszystkiego bo laptop był prawie goły po świeżej reinstalce ale system i fotki wyglądały bardzo przyjemnie. Również i w tym przypadku nie mam ani jednemu ani drugiemu LCD nic do zarzucenia. Na Soniaka zdecydowałem się ponieważ wychodzi mnie naprawdę niewiele drożej (+300zł) a w pewnych kwestiach zrobił na mnie większe wrażenie. Obraz naprawdę żyleta (oczywiście w mojej skromnej, amatorskiej opinii). Podkreślam, że A656 nie mam nic do zarzucenia - gdyby nie niewielka różnica cenowa to wziąłbym właśnie tego Samsunga.
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
No i właśnie o to chodzi by samemu na końcu wybrać co komu najbardziej odpowiada. No to cieszymy się że już do Ciebie jedzie i czekamy na relacje.
 

kimbo

New member
Mimo iż chciałbym już go mieć bo jestem wreszcie zdecydowany to sprzedawca powiedział, że nie ma na stanie w tej chwili ani A656 ani W4000 i że potrzebuje kilka dni na sprowadzenie i wysłanie do mnie. Także teraz już tylko cierpliwie poczekać - wszystko w rękach sprzedawcy :)
 

Digitalpl

New member
Wreszcie, jest jedna osoba z 32" Samsungiem A656 i niedługo będzie jedna z 32" Sonym W4000:D

PS.
kimbo czekam na fotki i Twoją opinię na żywo:bober:
Ale będzie siędziało:eek:k:
Napisz w jakim sklepie zamówiłeś to sprzedawca na jutro w zębach przyniesie:)
 
Ostatnia edycja:

kimbo

New member
Harris - jeszcze jedno pytanie ale to już tylko od strony praktycznej o Twoją transakcję. Chciałbym się upewnić, że dobrze Cię zrozumiałem - dostałeś LCD bez żadnej wpłaty (po prostu przyszła paczka), obejrzałeś i wpłaciłeś dopiero na drugi dzień przelewem 2300zł, tak?
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
No to co w końcu łykasz bo ciekawy jestem? Ja za to zakupiłem dzisiaj e7200 i będę go kręcił ile wlezie (liczę na przynajmniej 3.8ghz). Na moim e2140@ 3100ghz już się czasem cięły filmy 1080p 14mbit z haali renderer. To będzie pojutrze jazda.
 
Ostatnia edycja:

kimbo

New member
No tak jak napisałem na tej i poprzedniej stronie - 32W4000 :) Ja do kompa to tylko grafikę wymienię (kupię GTX280 lub 4870X2) ceny jeszcze nigdy nie były tak niskie. Mam EVGA 8800GTX KO ACS3 kupioną zaraz po premierze G80 i nie wiem czy da radę w najnowszych grach w 1920x1080. Przy 1680x1050 jest niezawodna. Reszta sprzętu też nie jest zła - procek Intel QX6700 (na razie OC 3.5GHz) i 4GB OCZ Alpha Titanium VX2 (1200MHz). Miałem prawie identyczne Dominatory ale się spaliły :(
 
Ostatnia edycja:

Lord Rayden

New member
SierzantHarris napisał:
Jeśli chodzi o a551 (miałem miesiąc temu) to jednak moim zdaniem są różnice uzasadniające dopłatę do a656. CZerń lepsza, kolorki i kontrast na dzień dobry. Dwa to odbiór sd który na a551 odstawał sporo (testowane na nagranych "horych doktorach" (zachowano oryginalną pisownię)z comedy central z cyfry+. Dodatkowo (oba tv ten sam soft) na materiale hd w a551, o czym pisałem już wcześniej często było widać na niektórych powierzchniach tzw "grainy" czyli efekt piaskowatej powierzchni czego na a656 nie ma. Coś czytałem o cięciach kosztów produkcji a551 i zamianie jakiegoś procesora na gorszy o nazwie atom (tyle wiem).

No i zaczynacie mnie Sierżancie Harris przerabiać powoli na A656...Ale 37 cali nadal. :shock: Ale się porobiło... Kurde, będę musiał kasy od dziewczyny pożyczyć... W sirusie znalazłem go za 3380 zł, w neo24.pl jest niestety za 3650 zł (szkoda,że Neo drogi, mam go obok domu). A Ten Twój diler 32calówek nie rozprowadza 37 ? :D

Dlaczego już nie ObiWan Kenobi Street ?

Pozdrawiam teraz z Krakowa.
 

pawel86ck

New member
hmm

co do pytania to bez aa i sporadycznym cięciem detali karta nada się do full hd, mam 8800 ultrę i są 3 tytuły które trzeba ustawić z głową lecz rezultat nie byłby wcale zauważalnie lepszy na tych kartach o których mówisz że chcesz kupić. W grach w których przytnie (crysis, rainbow six np też gt280 sobie nie poradzi, a w innych fps jest tak duże że nawet nie warte wzmianki kupno takiej karty bo gtx sobie da radę. Jak byś miał 9800gtx, 8800gt z 512 MB to można by się zastanowić bo to już trochę za mała ilość ale nie w przypadku 768 i to na szerszej szynie danych :p. Swoją drogą wcześniej piszesz że liczysz się z każdą złotówką, zakup tv jest najnormalniej w świecie na lata a tu zaraz że nosisz się z zamiarem kupna 280 gtx które to cena/jakość jest chyba najgorszym wyborem na rynku przeznaczonym dla ludzi niemających co robić z kasą, nie za logiczne bardzo zwłaszcza że nadal masz super grafe:razz:. Ja na swojej 8800 gram w crysisa na xp, edge AA very high i gre przeszedłem nawet w 1680x1050. FPS co prawda nie za wielki ale grało się komfortowo 23/35 równy fps przez całą grę zaś 720p to już 35/50 fps a jest to najbardziej wymagająca gra na rynku, zaś na gt280 miał byś tylko z 8 fps więcej;). Na to chcesz wydać te 1500 zł ? :rolleyes:. Poczekaj lepiej do premiery następcy gt280 z dx11 bo już trwają nad nim pracę a do tego czasu twoja karta ci wystarczy, co najwyżej możesz odpalić np 1680x1050w trybie 1;1. Fragment obrazu na tv to czarne pasy ale dobre rozwiązanie mając na uwadze jakość/wydajność. A co do neca 20wgx2 pro, cóż jest to jeden z lepszych monitorków dla normalnych ludzi, profesjonalne monitorki dla grafików można pominąć ;), szczerze to nie zamienił bym obrazu z kompa uzyskiwanego na necu na ten z tv sonego. Przepaści dużej nie ma lecz jak porównywałem 20wgx2pro do sonyd3500 32 to jednak nie było to samo, a że w sumie w4000 dużo od tego poprzedniego się nie rożni to sądze że i tu tak będzie. Lecz każdy wybiera to co mu się podoba, ważne byś sam był zadowolony przecież :D
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Do Lorda Raydena: Dopiero po dłuższym czasie (tydzień) zacząłem zauważać dosyć znaczące różnice między a656 a a551 i już teraz widzę że w a551 kilka rzeczy jest "tańszych". Jeśli chodzi o wersję 37 cali to jest jedyną z serii, która ma clear panel (semi matte) zamiast ultra (glossy) ale dla wielu to będzie raczej zaleta (u mnie tv stoi tyłem do okien i jest lajt) a nie wada, a także panel pmva zamiast s-pva. Jeśli chodzi o matrycę to spokojna głowa bo najnowsze pmva są na równi z panelem od s-lcd (mam w sypialni 26r71 z amva i do tej pory nie ma się czego wstydzić a to sprzęt 3,5 letni). M87 i 37r81 też miały panele od auo. Avatar zmieniony na "przysmak teściowej" bo się polubiliśmy ostatnio z teściową właśnie hehe. Namiary na ziomka jutro (mam zapisane w telefonie swojej panny) podam Ci na priv to wszystkiego się dowiesz. Jak łykałem swojego to sprzedał dzień wcześniej 40a551 za 3050zł także powinien coś wygrzebać, wiem jedynie że za tydzień zawija się na urlop. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

kimbo

New member
pawel86ck - dzięki za Twoją opinię, ale akurat na sprzęcie PC znam się lepiej niż na telewizorach LCD i w tym zakresie nie potrzebuję porady :) oprócz poznawania opinii innych oraz czytania recenzji wszelkie testy przeprowadzam sam i wiem dokładnie co jest, a co nie jest mi w danej chwili potrzebne :) GTX KO ACS3 mam podkręconego do taktów ultry i wiem jaką ta karta ma wydajność w większości najnowszych gier (jestem raczej na bieżąco). Co do ostatecznej słuszności zakupu nowej grafiki to wszystko wyjdzie niebawem w praniu i będzie widać jak na dłoni czy rzeczywiście jest potrzebna. GTX 280 to nie są tylko kosmetyczne zmiany w stosunku do architektury G80, radzę poczytać wszystkie dostępne testy. Cena również jest inna bo nie 1500zł ale 1200zł (nowa EVGA 8800 GTX KO ACS3 kosztowała ponad 2300zł zaraz po premierze, to samo było wcześniej z Gainward 6800 Ultra Golden Sample), więc nie narzekałbym tak bardzo na nowe ceny układów high-end). Rozsądnie będzie jednak poczekać na odpowiedź czerwonych, niebawem mają wydać swoją nową kanapkę 4870X2, która jak na razie zapowiada się lepiej od GTX 280. Czekać na następną generację natomiast to można w nieskończoność - zawsze jest tak samo zły moment na zakup sprzętu komputerowego, bo zawsze jest taka sytuacja, że w planach jest już nowy model. Jest gtx 280 to można czekać na lepszego gtx 350 - będzie gtx 350 to można czekać na jeszcze lepszego gtx 450 i tak w nieskończoność. A ja po prostu szukam karty do płynnej gry przy 1920x1080, to czy jest to wydatek potrzebny okaże się już niebawem, więc na szczęście nie muszę zgadywać ani wróżyć z fusów ;)

pawel86ck - modyfikacja PC to dla mnie w tej chwili rzecz drugoplanowa i mało istotna - tak jak mówiłem wyżej, jeśli będę szukał porady dotyczącej PC to znam lepsze miejsca gdzie można się zgłosić. Tutaj rozmawiamy o TV LCD. Także szkoda żebyś się dalej produkował bo nie będzie z tego po prostu żadnego pożytku :) Ty wiesz swoje i ja swoje (nie porównywać ultry do gtx? dobre :D ). Zauważ, że ja nie próbuję Cię na siłę przekonać do mojego zdania więc i Ty rób tak samo. Powiedziałeś swoją opinię, na temat, o który nikt tutaj nie pytał i teraz już każdy wie jakie jest Twoje zdanie w tej mało istotnej dla mnie w tej chwili sprawie:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

pawel86ck

New member
wiem jak się sprawa ma z gt280 i nie czytam testów w byle jakich testach na pc labie czy na fraz pc ;P, nie jest to aż tak wydajna karta by zmieniać ją z gtx jeśli nie zarabia się kokosów i nie porównuj gtx do ultry bo te karty różnią się też czasami dostępu na pamięciach a i ultre da się podkręcić jeszcze;). Ponad 14600p w 3d marku 06, 6500p w vantage, słowem jest lepiej niż bardzo dobrze:D.Ale wychodzi na to że wcale nie szukasz cena/wydajność a raczej stawiasz na to drugie:p, w takim wypadku gtx280 jest na topie:D, Jeśli piszesz tak o cenie 2300zł (startowej 8800gtx) to mniemam że nie jest ci straszna 2x gtx280, tu dopiero miał byś odpowiednią wydajność w 1080p nawet z AA AF


ad- nie bóż się i nie wymądrzaj bo to że przeczytasz kilka artykułów z fachowego pisma znawcy z ciebie nie zrobi, miałeś wątpliwość która najnormalniej w świecie była pytaniem więc podpowiedziałem,
Mam EVGA 8800GTX KO ACS3 kupioną zaraz po premierze G80 i nie wiem czy da radę w najnowszych grach w 1920x1080
wiem jak się zachowuje taka karta w tej rozdzielczości to ci napisałem, podkreśliłem też ze to moja opinia i że sam wydajesz pieniądze na co chcesz, (8 fps w więcej w crysisie faktycznie robi różnice wartą 1200zł zwłaszcza w sytuacji gdy jak sam twierdzisz nawet te 500 zł to dla ciebie wiele i jak sam też napisałeś karta którą masz jest dobra do 1680x1050 a do 1080p wiele takiej rozdziałce przecież nie brakuje), nie mam też zamiaru udowadniać ci wyższości ultry nad gtx, karty są prawie takie same OK, ale prawie robi różnice ;).

Co do tv który kupiłeś to wiem że są problemy z uzyskaniem na nim 1080p z pc;). Nie pozdrawiam :p
 
Ostatnia edycja:

kimbo

New member
Cieszę się, że mogę dać Ci chociaż satysfakcję z ostatniego słowa w tej jakże pasjonującej dyskusji :) Nie komentuję już dalej Twoich wypowiedzi dotyczących PC bo mamy zupełnie inne zdanie i widzę w którą stronę to mniej więcej zmierza - miałeś widocznie taką potrzebę to powiedziałeś już co Ci leżało na wątrobie i z głowy. Cytowany przez Ciebie fragment to było co najwyżej pytanie retoryczne bo można się przecież domyśleć, że niebawem będę znał dokładną odpowiedź. A co do problemów z 1080p przy W4000 to jedyny jaki widziałem był powodem wadliwej przejściówki DVI-HDMI lub złych sterowników karty graficznej. Pozdrawiać nie musisz. Co więcej - w ogóle nie musisz się tu przecież wypowiadać ;) Jeśli jednak czujesz taką potrzebę to pięknie proszę niech od tej pory będzie to na temat LCD - np. tych strasznych problemów, o których słyszałeś że występują kiedy chcemy puścić 1920x1080 z PC na W4000. O tym akurat bardzo chętnie dowiem się więcej. Masz coś konkretnego na ten temat czy tak sobie po prostu napisałeś? Tak jak pisałem już wcześniej przed dokonaniem wyboru przejrzałem chyba wszystkie dostępne testy, recenzje i opinie użytkowników obu paneli. Jest masa wypowiedzi potwierdzających 1080p z PC w obu monitorach. Co więcej do obu podłączono przy mnie w sklepie laptopa i nie było żadnych problemów. W jednej z recenzji 32W4000 dostał nawet znaczek "Perfect for a PC":

With excellent reactivity and without trimming or deforming the image, the W4000 can serve perfectly as a PC monitor. You just have to set the definition of the panel (1920 x 1080 points) to the same at that of your PC on to obtain the best result.
Także jeśli na serio masz coś poważnego w tej kwestii to wal śmiało, będę wdzięczny. W4000 wybrałem również między innymi dlatego, że włączony pobiera 120W (A656=200W) a wyłączony mniej niż 0.1W (A656=1W).
pawel86ck napisał:
nie bóż się i nie wymądrzaj bo to że przeczytasz kilka artykułów z fachowego pisma znawcy z ciebie nie zrobi
PS. Po pierwsze - nie pisz do obcych ludzi takich prowokujących rzeczy kiedy zupełnie ich nie znasz i nic o nich nie wiesz. A po drugie - co to znaczy "nie bóż się"? :hmm: Dwa takie byki w wyrazie składającym się z trzech liter? Mniej przed kompem panie "znafco" a więcej w książkach http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=burz :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

robin26

New member
witam a ja mam pytanko bo zainteresowany jestem telewizorkiem Sony 32W4000 ew. mialem w planach LG37G5000 scarlet i nie wiem co lepsze bo lg podaje 5ms a ile ma ten sony i czy nie ma smuzenia przy szybkich akcjach typu wlasnie pilka nozna i gry

Pozdrawiam

i czekam na info z gory dzieki

acha i jeszcze co ze zmiana kanalow bo naczytalem sie ze w wiekszosci telewizorow to bardzo dlugo sie czeka
 
Ostatnia edycja:
Do góry