32" pod PC czyli Sony 32W4000 vs Samsung LE32A656

Który z tych dwóch LCD lepiej sprawdzi się w zastosowaniach opisanych w tekście?


  • Total voters
    0

kimbo

New member
To w przypadku tego Samsunga trzeba mieć farta żeby trafić dobry egzemplarz bez wad? Nie brzmi to zachęcająco :/

Jak możesz to daj link do aukcji, o której mówiłeś.

Aha no i oczywiscie bardzo prosze o te fotki i namiary (PW) Od razu jutro obadam sprawe bo musze kupic w tym tygodniu.
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Nie no, zle się wyraziłem: chodziło mi o to że każdy lcd ma trochę nierówne podświetlenie ale zdarzają się idealne (mam fart) a jak się nawet trafi pixel to go nie widać z 15cm. A jeśli chodzi o wady to już mój czwarty samsung i nie miałem nawet subpiksela wypalonego a jeśli chodzi o podświetlenie to najgorszy miał jeden róg jaśniejszy (4x4cm) 10% widoczny w ciemnościach na czarnym tle. Mam fotę mojego sony 32d3000 który miał tak nierówne podświetlenie (sony miało a może i ma z tym problem) że układało się w zank wu tang clanu na całym ekranie ale to się jak coś da samemu poprawić (zna się sposoby). Wyślę Ci ją na priv. Pozdrawiam i przypominam że piję Heinekena...

Tutaj testy 32w4000 http://www.hdtvorg.co.uk/reviews/lcd/sony_kdl-32w4000.htm

Samsung 32a656 http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2008/05/31/Samsung-LE32A656-32in-LCD-TV/p1
 
Ostatnia edycja:

kimbo

New member
Dzięki za info - jeśli coś z tego wypali to browar masz jak w banku. Na razie czekam na odp. Popatrzyłem tam trochę i parę podobnych rzeczy już sprzedał. Ciekawe za jaką cenę mógłby załatwić 32W4000. Może też za 2300zł :D Muszę koniecznie jeszcze o to spytać. Czy udało Ci się wybadać skąd takie dobre ceny u tego sprzedawcy?

Aha i powiedz mi jeszcze czy zrezygnowałeś z normalnego monitora na rzecz A656 czy masz go jako dodatkowy ekran PC? Zastanawiam się czy jest na tyle dobry, że NEC nie będzie mi już do niczego potrzebny.
 
Ostatnia edycja:

alyjen

New member
Harris ma ten TV jako biurowy monitor ;) jakbyś poczytał jego linki to byś widział ten efekt (masakra)

Ja w trochę innych warunkach (normalny pokój bez biurka komputerowego, kanapa 2.5-3m od ekranu) szarpnąłem się w końcu na 37" FullHD, i wyszło całkiem nieźle, po ustawieniu 720p wszystko jest czytelne i przyjemne w pracy własnie z kanapy, natomiast odtwarzacze i gry zmieniają rozdzielczość na 1080p (lub zostają przy 720p jeżeli komputer nie wyrabia ;) )
No ale też jest to mój jedyny monitor do tego komputera, w pokoju w którym jest biurko i stał drugi komputer z normalnym monitorem jest teraz wanienka i akcesoria do kąpieli potomka ;)
 

kimbo

New member
Wszystkie podane linki przejrzałem od razu po tym jak się pokazały - w żadnym nie znalazłem odpowiedzi na pytanie czy jest to jedyny monitor do PC.

"Masakra" w pozytywnym czy negatywnym znaczeniu? Bo różnie się tego słowa w dzisiejszych czasach używa :)
 
Ostatnia edycja:

alyjen

New member
Chodziło mi o to, że robi to rewelacyjne wrażenie, choć dla mnie byłaby to lekka przesada, w pracy mam kilka monitorów 17" i 22" podpiętych do moich komputerów, natomiast w domu 37" z 2.5m jest ciągle spory ;) nie wiem czy potrafiłbym pracować na 32" z odległości poniżej metra ;)
Mi się jakoś udało wydedukować z układu sprzętu na biurku że jest to jedyny monitor dla tego zestawu ;)
 

kimbo

New member
Nie mogę znaleźć fotek pokazujących biurko i układ sprzętu :( Świetnie, że "masakra" w sensie pozytywnym :) 32" będzie dla mnie ok z małej odległości - przymierzałem się już w sklepach - programy na PC z bliska (0,5m) a filmy i gry nieco dalej ok. 1m.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Do Kimbo: hmmm, i tu jest problem bo ja od kilku lat do kompa używam wyłącznie lcd, ale mogę powiedzieć tylko że z moich ośmiu lcd (r71,r81,sony d3000,toshiba 37x3000,a551,panas lx70,sharp rd2) ten ma najnaturalniejsze kolorki czyli "realne" ale jak się to ma w porównaniu do monitora to szczerze powiem że pojęcia nie mam. W każdym razie to pierwszy lcd jaki miałem na którym nie ma "efektu" Leppera czyli czerwonych mord w tv.

Jest tak jak napisał Alyjen, że ten tv z kompem robi naprawdę duże wrażenie już w windowsie a filmy bluray czy zdjęcia z pendrive (jakość lepsze dużo niż na mojej fotce pt. "wódzia w 1080p") to już normalnie masakra.

W innym wątku jest porównanie 32x20 vs 32a656 i tak się zastanawiam że na tym forum kult sharpa i toshiby naprawdę jest bardzo obecny. Co tu porównywać - 32x20 do a656? Wystarczy poczytać review i nawet 1,5 roku temu sharp nie był tak ceniony jak a656 jest teraz i dostawał niższe noty.
 
Ostatnia edycja:

kimbo

New member
alyjen napisał:
Dobra, namieszałem -_-" to nie Harris robił recenzje Samsunga tylko FPPfan my bad, w każdym razie efekt jest rewelacyjny ;)
A to widziałem już zarówno tutaj jak i na innym forum. FPPfan ma Samsunga A551, nie A656 - ale też jest bardzo zadowolony :) Rzeczywiście na biurku z resztą sprzętu wygląda masakrycznie dobrze :D

Harris - menu masz w j. polskim i polska instrukcja była w komplecie? Czy to są TV z prywatnego importu czy z polskiej dystrybucji?
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
W ogóle, samsung to już od jakiegoś czasu robi takie tv-combo czyli tv+monitor. Poprostu jak podpinasz tv pod pc to masz do wyboru tyle opcji i ustawień, rozdziałek i odświeżania że przesada. Leżę sobie w łóżku 2,5m od tivika i działam sobie coś na kompie a za chwilę jednym przyciskiem pilota przeskakuję na cyfrę+ lub konsolę. Poprostu komfort i luksus jak dla mnie. Wybór rozdzielczości i częstotliwości jest tak duży, że czego byś nie potrzebował robić na kompie to mówisz i masz. Najlepsze jest dla mnie, że jak oglądam filmy bdrip to ustawiam sobie 24hz i w połączeniu z programikiem reclock daje to efekt zupełnej płynności filmów. Dodatkowo funkcja movie+ zapodana np. na shreku3 bdrip sprawia że bajka jest już naprawdę jak trójwymiarowa.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Nie wiem jak na kompie (nie gram na nim) ale na x360 i ps3 R E W E L A C J A. Ale akurat w kompie to możesz sobie w sterach karty ustawić takie nasycenie że Ci gałki oczne wypali.

Dodałem fotkę z divixa.
 
Ostatnia edycja:

kimbo

New member
Racja :) Ale jeśli z konsoli jest ok to gry 1920x1080 z PC też powinny dobrze wyglądać. Już na fotkach z A551 całkiem nieźle to wyglądało.
 

alyjen

New member
Ja bawiłem się chwile na Toshibie Z grami w FullHD, między innymi GRID, World of Warcraft, Devil May Cry 4, Bioshock, jest rewelacyjne muszę jeszcze sprawdzić jakieś strategie np Medievial Total War II ale na razie nie chce mi się wstawać z kanapy po płytki jak już siądę do komputera ;)
w WoW w którego najwięcej łupałem swego czasu fonty z game chata są absolutnie czytelne z odległości 2,5m (telewizor przekątna 37") na moim starym 27" z rozdzielczością 1366x768 był już problem z czytelnością mimo że proporcje wielkości i rozdzielczości są zbliżone dla obu telewizorów
Urządziłem sobie też kilka rundek w Battlefield 2 (głupia gra nie obsługuje natywnie żadnej rozdzielczości 16:9 ani 16:10), input lag jeżeli jest to przy źródle 1080p jest na tyle niski że w ogóle w rozgrywce sieciowej na amatorskim poziomie nie przeszkadza
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Input lag po najnowszym updacie softu (1011.2) w trybie gry wynosi praktycznie zero a normalnie jakieś średnio 12ms. Dla porównania sony w4000 także praktycznie zero a np. samsung m87 80ms a phillips 9632 to już stówka ms. Właśnie przyleciał do mnie ace combat na x360 i jest miodnie.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
No właśnie jest problem, bo zapomniałem wczoraj że robiłem parę dni temu format i nie mam obecnie worda. A może być coś innego? Zdjęcie z jakości czcionki nic Ci nie da?
 

Digitalpl

New member
SierzantHarris napisał:
No właśnie jest problem, bo zapomniałem wczoraj że robiłem parę dni temu format i nie mam obecnie worda. A może być coś innego? Zdjęcie z jakości czcionki nic Ci nie da?
Wolałbym właśnie z Worda, ale jak nie masz to trudno:(
 

kimbo

New member
Właśnie wróciłem do domu - byłem w Euro RTV AGD bo dostałem od nich maila, że mają na stanie zarówno 32A656 oraz 32W4000. Wreszcie popatrzyłem na sygnały zarówno ze zwykłej analogowej anteny jak i na sygnał Blu-ray. Normalna analogowa telewizja osiedlowa na obu nie powala jakością ale z odległości kilku kroków da się w miarę komfortowo oglądać bez kręcenia nosem. Obejrzałem również kilka dem 1920x1080 na obu, kawałek filmu oraz grę GT5. Do żadnego z nich nie mam większych zarzutów jednak W4000 zrobił na mnie większe wrażenie przy sygnale full hd. Momentami to naprawdę aż się gęba sama otwierała. Popstrykałem także trochę sobie w ustawieniach A656 ora W4000 - ale to tak tylko raczej żeby spojrzeć jak wygląda menu. W4000 zrobione komórką:

105909.jpeg


Tak więc biorąc pod uwagę wszystko co do tej pory przeczytałem na forach, zarówno polskich jak i zagranicznych, oraz po tym co widziałem na własne oczy zdecydowałem się jednak na KDL 32W4000. LCD już zamówiony. Jak wszystko będzie git to Harris masz wielkiego browara albo flaszkę. Twój wybór ;)
 
Ostatnia edycja:
Do góry