32" Panasonic czy Sony - sygnał analogowy

ntgale

New member
Witam,
Rok temu szukałem dla siebie LCD i po lekturze forum wybrałem Panasonica 32LX70P. Nie zawiodłem się.
Obecnie do domu rodziców szukam LCD 32", no może 37". Proszę doradźcie który z poniższych modeli będzie lepszy do sygnału analogowego z anteny naziemnej:
1. Panasonic TX-32LX85
2. Sony Bravia KDL-32V4500
3. Sony Bravia KDL-32W4000

Teoretycznie najlepszy z tej trójki jest Bravia KDL-32W4000, ale czy będzie dobry do oglądania TV ze zwykłej anteny?
TV będzie służył głównie do oglądania TV (analog). Odległość 3-4 m. Pokój średnio nasłoneczniony, ale TV pod kątem 45 stopni do okna. Teoretycznie jeszcze biorę pod uwagę pierwsze dwa modele w wersji 37", ale czy nie będzie zbyt dużej pikselozy?
Proszę o ile to możliwe porównać do 32LX70P. Będzie mi wtedy łatwiej dokonać ostatecznego wyboru - po prostu nie chcę aby obraz był gorszy. U mnie z odległości 2 metrów niektórych programów lepiej nie oglądać (piksele), a mam sygnał analogowy z kablówki.
Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
 

janusz

New member
Bez reklam
J bym kupił np. FUNAI za 999 zł i abonament na N-kę na dobrych parę lat. Efekt będzie taki, że mógłbyś wymienione Sony i Panasoniki na smietnik wyrzucić.
Może mi ktoś wytłumaczy: Po co kupować dobry LCD do beznadziejnego sygnału? Tym bardziej, że za rok odbiornik dzis kosztujący 2500 zł będzie kosztował 1000 zł.
 
Ostatnia edycja:

ntgale

New member
Teoretycznie mogę się z Tobą zgodzić, jednak łatwiej dokupić choćby najtańszy pakiet Polsatu z podstawowymi programami niż później zmieniać TV. Będzie to Tv na dłużej więc pewnie lepiej kupić najlepszy, ale jakość w stosunku do 32LX70P mnie nadal interesuje. Czekam na dalsze opinie.
 

janusz

New member
Bez reklam
Moim zdaniem łatwiej zmienić TV. Kupisz teraz za 999 zł LCD, a za 3-4 lata za kolejne 999 zł kupisz LCD o 5 klas lepszy niż 32LX70P.
Co nie znaczy, że nie rozumiem problemu. Ja też często kupuję sprzęt, nawet mało przydatny, ale namacalny. Ot bawi gadżet, poczucie posiadania czegoś fajnego.
 

Jectiv

New member
Za mniej niż 2000,00zł możesz kupić plazmę Panasonica TH-37PV8, która będzie zdecydowanie lepsza do sygnału SD niż LCD.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przestańcie . Nie każdy chce jeździć Daewoo Tico. A Wy przekonujecie że to najlepszy telewizor na rynku. Bzdura.
W Twojej klasie którą podałeś wybierałbym Zdecydowanie Sony W 4000.
Odległość extra nawet przy tym sygbnale i jakość będzie poprostu super.
 

janusz

New member
Bez reklam
kiki napisał:
przestańcie . Nie każdy chce jeździć Daewoo Tico. A Wy przekonujecie że to najlepszy telewizor na rynku. Bzdura.
W Twojej klasie którą podałeś wybierałbym Zdecydowanie Sony W 4000.
Odległość extra nawet przy tym sygbnale i jakość będzie poprostu super.
Lepiej jeździć TICO po asfalcie, niż Toyotą po dziurawej kostce.

Kiki proponuję zakład. Ja podłącze jakiś tani LCD 32 za około 1000 zł do np. Polsatu cyfrowego za 9,90 miesięcznie. Ty natomiast możesz postawić jaki chcesz LCD nawet 100 razy droższy i dasz mu sygnał analogowy z anteny dachowej. Kto bedzie miał lepszy obraz?

Jest jeszcze lepsza propozycja. Kupić LCD o 300 zł tańszy, a za tą kwotę telewizję na kartę TVN. Zestaw: karta startowa 49 zł, dekoder 199 zł, plus antena z konwerterem (bez abonamenti TVP1, TVP2, TVN, TVN7 i programy FTA).
 
Ostatnia edycja:

majk!

New member
janusz myślę, że przegrasz taki zakład. :)
kiki czy wg Ciebie W4000 gra lepiej na analogu niż Panasonic?
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Majk!
Czy naprawdę wierzysz , że jakością telewizora można nadrobić gorszy sygnał? Owszem minimalne różnice tak, ale jak dasz wyraźnie gorszy sygnał to TV za milion nic nie pomoże.
 

majk!

New member
janusz oczywiście częściowo się z tobą zgadzam. Jednak telewizory z wysokiej półki mają różne systemy w znacznym stopniu poprawiające słaby sygnał i myślę, że taki np. JVC P80 ładniej zagra nawet ze zwykłej anteny niż Funai z cyfry. Rozumiem twój tok myślenia, ale myślę, że trochę przesadzasz. Tym bardziej, że jakość sygnałów cyfrowych u naszych providerów również pozostawia wiele do życzenia.
 

ntgale

New member
Dzięki za wskazówki/informacje.
Zaciekawiła mnie propozycja telewizji na kartę. Mam wolną antenę satelitarną, 2 konwertery, diseq i kabel. Chyba zrobię z tego użytek :D
Zatem najprawdopodobniej wezmę Sony W4000 oraz mocno się zastanowię nad tą telewizją.
Ten zestaw powinien chodzić dobrze.
 

janusz

New member
Bez reklam
Taki system powinien działać super. Gdybyś się zdecydował na telewizję na kartę, to warto rozważyć inny dekoder niż oferują (w internecie można znaleźć oferty). Technisat jest faktycznie bardzo tani, obraz jest dobry, ale gdybyś się zdecydował na inny dekoder posiadający HDMI to warto troszkę dołożyć. Sony W4000 przez HDMI zagra rewelacyjnie, przy Technisacie przez Euro może pojawiać się małe smużenie.
 

koval1980

New member
Osobiście wolałbym jeżdzić Toyotą po dziurawej kostce niż Tico po asfalcie - żadna przyjemność. Ja wybrałem rok temu Toshibę 32R3500 do kablówki i nie żałuję pieniędzy. Kiki pomógł mi wybrać i jestem mu za to bardzo wdzięczny. Facet się zna więc nie warto się z nim zakładać, bo nie starczy na Funai :) A Sony chyba trochę kasuje za markę.
 

janusz

New member
Bez reklam
Tu nie chodzi o Funai, to tylko przykład. Może być tańszy model Sony. Uważam, że wydając sporą kasę na LCD warto jednocześnie zadbać o sygnał. Mam kablówkę w której jest sygnał cyfrowy i analogowy, różnica jest tak wielka, że żaden LCD nie sprawi, że analog będzie działał lepiej (jedyna możliwość to bardzo dobra antena dachowa, ale to też koszty). Jeżeli jest np. telewizja na kartę z ofertą bez opłat za programy podobne jak z anteyy dachowej plus FTA, to lepiej wydać kilka setek i kupić troszkę gorszy LCD. Oczywiście jeszcze lepiej kupić i dobry TV i cyfrówkę. Są też sytuacje gdy nie bardzo da się zamontować satelitę, wtedy faktycznie pozostaje tylko dobry TV.
Jednak wiele osób na forum podaje warunki i szuka LCD, może jednak warto pomyśleć najpierw nad poprawą warunków potem wybierać TV.

A co do Tico to na asfalcie pojedzie 140 km/h, Toyota na dziurawej kostce przy 60 km/h straci koła.
 
Ostatnia edycja:

majk!

New member
janusz z jakiej cyfrowej kablówki korzystasz? Ja mam cyfrową MM i szczerze mówiąc jestem zawiedziony jakością. Nie ma dużej różnicy między kanałami cyfrowymi, a analogiem. Oczywiście mówię o sygnale SD.
 

ntgale

New member
Powiedzmy, że Tico mnie nie interesuje. Warunki do założenia anteny mam i nawet już wisiała raz na domu (dopóki się nie wyprowadziłem). Nie chcę rodziców uszczęsliwiać płatną telewizją, ale to już inna sprawa.
Już wczoraj trochę popatrzyłem na dekodery i Globo 7010CX mnie zainteresował. Dobry wybór?
 

janusz

New member
Bez reklam
Nie miałem tego tunera, ale o tunerach Globo słyszałem pozytywne opinie. Szkoda, że nie ma HDMI, ale chyba ciężko będzie znaleźć taki tuner w rozsądnej cenie. Osobiście polecam produkty Fergusona. Tu masz link do listy tunerów współpracujących z kartą TVN:

http://dvhk.pl/showthread.php?t=354747

Warto brać popularne marki (na forum pod linkiem znajdziesz sporo informacji), w internecie można znaleźć dobre oprogramowanie, więc można je również wykorzystywać do innych programów niż TVN.
Nie jestem pewien czy przypadkiem na Globo nie chodzą softy Fergusona, dawno już na tym forum nie byłem, tam można doczytać.
 
Ostatnia edycja:
Do góry