32 LG LZ55 za 3999 - czy warto ??

Cubol

New member
Witam

A ja cały czas z dylematem co kupić... ;) ciągle trafiam na cos nowego.. Np. w/w LG jest w MM za taką ceną.... osobiście obraz na nim mi odpowiadał, ale jeśli macie jakieś opinie lub wrażenia z użytkowania... proszę podzielcie się nimi. Bo cena chyba jest zachęcająca jak na 32"...

Pozdr

Cubol
 

Wolfeno

New member
wlanie czy ktos ma ten model i moze cos o nim powiedziec granatowego czarnego jestem swiadom ale jak to chodzi z cyfra/polsatem - jakosć/smuzenie ? bo w te 8ms nie wierze.

Jak chodzi z pc ?

wiem ze model budzetowy ale czy wogole warto ?
 

dimas

New member
witam ja posiadam ten model od niedawna sprawuje sie jak narazie super w dzien jest obraz 100% wieczorem czarny robi sie troche szary ale nie ma tragedii z dvd przez component smiga super z satki cyfrowej przez scart rgb tez jest ok kablowka jak to kablowka zalezy od stacjii.ale satelita analogowa masakra obraz jak by byl sztuczny namalowany:) jak macie jakies konkretne pytania to walcie
 

Cubol

New member
No to ja mam pytanko :)... z jakiej odległości oglądasz mniej więcej ... bo właściwie zdecydowałem sie na JVC LT-26C31 z D.I.S.T... ale cena taka sama więc może lepiej 32" ;)... nie miałem akurat możliwości porównać obydwu tych LCD obok siebie... widzialem tylko obraz na obu w 2 różnych sklepach... w sumie oba były jak dla mnie ok...tylko wydaje się że JVC jest lepiej wyposażone w sensie właśnie DIST, kompesancja ruchu, SuperDigiPure itp - więc może na MŚ w Niemczach lepiej się sprawdzi :D ... u mnie odlegość od ekranu będzie max 3m... moze to mało na 32" w myśl zasady 1 cal przekątnej - 10cm odległości...

Pozdr

Cubol
 

dimas

New member
ja tez ogladam z okolo 3m i jest ok.musisz pamietac o tym ze wiekszosc stacji nadaje w formacie 4:3 i wtedy obraz jest odpowiednio mniejszy chyba ze go rozciagniesz albo zoom-ujesz mysle ze na 3m mozna spokojnie zastosowac nawet 37cali
 

Cubol

New member
A jak to jest bo na kilku stronach rozne dane widzialem...raz ze ma raze ze nia ma. Używasz to pewnie wiesz :) Czy ma ten model wyposażono w takie rzeczy jak:
XD Engine - (zaawansowany korektor obrazu)
Korektory obrazu - DCTi / DCF
XDS sound
PSM-(indywidualne ustawienia obrazu)
ARC-(16:9 / 4:3 / 14:9 / zoom / auto)czy to raczej "golas" ;)

Pozdr




 

dimas

New member
no wiec tak ten xd engine to jest tak mi sie wydaje technologia budowy matrycy ze niby taka cienka chociaz wcale za cienka nie jest.korektor obrazu jest napewno widoczne jest to na kablowce jak wlacze i obraz jest nie bardzo to po chwili poprawa jakby rozdzielczosci widoczne to to jest.
xds to chyba chodzi o ssm to jest taki korektor dzwieku kilka juz gotowych muzyka kino itd ale tez opcja uzytkownik ustawiasz jak chcesz jest tez fukcja avl takie jakby podbicie.a moze ten xds to jest to ze na reklamach nie robi sie glosniej tylko wyrownany dzwiek jest bo ta fukcje tez ma ten tv.
arc oczywiscie ze ma.
nie ma takich bajerow jak pip czy wlaczenie wylaczenie tv za pomoca innego urzadzenia np tunera stelitarnego.ale przelacza automatycznie jak np ogladam kblowke i wlacze tuner to sie przelaczy ale to juz standart w tych czasach i pewnym minusem jest brak regulacji na podstawie ze wzgledu na wage tv jest on lekko pochylony do przodu w sumie nic takiego ale!
a i ten psm tez ma to jest tez taki korektor obrazu jest kilka mozliwosci ustawien standart gra dynamiczny ladodny i uzytkownik(sam ustawiasz jak ci pasuje kontrast kolor ostrosc jasnosc)
 

Cubol

New member
oki doki :)... to jeszcze tylko mi powiedz czy na szybszych obrazach nie ma smużenia ??... i tak szczerze jak wygląda czerń... bo widziałem LGLX2R i tam niestety pomimo ładnego obrazu czarny był zdecydwanie wpadający w fiolet. To już wolę troszkę mniej czarny ale szary ;)...

Pozdr i już nie zamęczam pytaniami :)
 

dimas

New member
jak dla mnie czarny jest ok szczegulnie w dzien przy naturalnym swietle wieczorem wpada w szarosc no i jak w kazdym lcd z rogow przebija swiatlo.ale z tym czarnym sie mna za duzo nie sugeruj najlepiej porownaj w sklepie
 
Ostatnia edycja:
Do góry