32" LCD (kilka pytań)

sewan

New member
Bankroot, daj spokój, bo Ar2 zaraz zamknie ten wątek i już się niczego nie dowiesz.... :cry:

Nie ma sensu się szarpać, skoro usiłuje się tu dopasowywać rzeczywistość do najwygodniejszej postaci...

Słusznie napisałeś:
"Mogę mieć tylko nadzieję, że wszyscy, którzy myślą, wiedzą jak taką informację należy zinterpretować".


Ja ze swojej strony zamierzam tępić na tym forum wszelkie przejawy niekompetencji i prób wprowadzania ludzi w błąd - ale nie można nikogo zwalniać od myślenia....
Wydaje mi się, że większości wystarczy pokazać ścieżkę....

pozdr
M.
 

basil102

New member
O Panie !

Wzmocniony, czy nie wzmocniony, cokolwiek by to nie znaczyło, myślący człowiek, po niezbyt skomplikowanym procesie myślowym zinterpretuje to, że tuner jest po prostu lepszy ! No bo chyba, że w telewizorach/magnetowidach/nagrywarkach są tunery lepsze i gorsze nie ulega watpliowśi.
A więc w JVC C50 jest tuner lepszy niż w innych...i faktycznie chyba tak jest, skoro LCD trochę lepiej interpretuje ten sam sygnał z anteny siatkowej czy kablówki niż większość konkurencji ( co oczywiście nie oznacza, że nie ma innego TV, który robi to tak samo dobrze, ja widziałem go wśród kilku innych i różnicę było widać ).
Jak ktoś nie wierzy...brać do domu na prezentację i oceniać !

Pozdrawiam

Rafał
 

sewan

New member
Drogi Rafale!

Obawiam się, że totalnie omylnie zinterpretowałeś naszą dyskusję.

Właśnie dzięki niekonkretnym i ogólnym hasłom niemyślący człowiek wyrabia sobie błędną opinię.
Myslący - zażąda interpretacji - a to już może być dla głoszących te hasła niewygodne.

Niestety - własnie dzięki takim hasłom jak "wzmocniony tuner" niektórzy łatwo ulegają sugestii, że ten tuner jest lepszy od innych, bo jest "wzmocniony". A jak tu nie wierzyć słowom wielkiego producenta/sklepu/sprzedawcy? A czy jest rzeczywiście lepszy? Organoleptycznie tego nie ocenisz - czasem nawet będziesz się bał przyznać przez samym sobą, że jest inaczej....

Nie twierdzę, że tuner we wzmiankowanym modelu jest taki sam lub gorszy od innych. Protestuję wobec faktu wywyższania go wobec innych za pomocą nic nie znaczących haseł.
Przeczytaj uważnie jeden z moich postów powyżej.

pozdrawiam
Marek
 

bankroot

New member

nie wzywaj imienia Pana Boga nadaremno

Wzmocniony, czy nie wzmocniony, cokolwiek by to nie znaczyło, myślący człowiek, po niezbyt skomplikowanym procesie myślowym zinterpretuje to, że tuner jest po prostu lepszy !

nie, kolego Basil !!!
wcale nie tak dawno, gdy podałem link do specyfikacji HD Ready zostałem zbesztany przez Administratora, że podane przeze mnie informacje były nieścisłe, a wystarczyło nawet nie pomyśleć, ale przeczytać kilka zdań, aby trafić do właściwego linku.
Jak sie pisze coś, to trzeba wiedzieć co !

No bo chyba, że w telewizorach/magnetowidach/nagrywarkach są tunery lepsze i gorsze nie ulega watpliowśi.
A więc w JVC C50 jest tuner lepszy niż w innych...i faktycznie chyba tak jest, skoro LCD trochę lepiej interpretuje ten sam sygnał z anteny siatkowej czy kablówki niż większość konkurencji ( co oczywiście nie oznacza, że nie ma innego TV, który robi to tak samo dobrze, ja widziałem go wśród kilku innych i różnicę było widać ).

Co to ma do rzeczy (mojego pierwotnego pytania) ????????
Czytałeś o co pytałem czy nie ????????
prosicie mnie o merytoryczne wypowiedzi, więc je czynię, po takich postach jak Twój ciężko nie komentować ...

wystarczyło nie pisać o "wzmocnionym tunerze do kablówki" a np. o b. czułym tunerze.
Dlaczego firma JVC nie prezentuje tych cudownych właściwości tunera w swoich materiałach ???
wiadomo nie od dziś, że tunery (a dokładniej głowice) są lepsze i gorsze, nigdy jednak nie słyszałem o głowicach wzmocnionych na pasmo CATV

Jak ktoś nie wierzy...brać do domu na prezentację i oceniać !


zdecydowanie tak :lol:
 

basil102

New member
Który wybrać LCD TV Philips 32 PF9966 czy JVC LT 37 S60

Witam Ponownie,

Macie obydwaj Panowie ( Sewan i Bankroot ) oczywiście rację, ale moim zdaniem dyskusja na temat "wzmocnionego tunera" jest czepianiem się słówek. Operujecie bowiem, jako fachowcy, bardzo technicznymi pojęciami i stąd Wasz sprzeciw budzi powyższe określenie. Natomiast laika interesować będzie, czy rzeczony odbiornik będzie miał obraz lepszy czy gorszy niż inne, testowane. I w tym przypadku, doradzający ( kimkolwiek by nie był ) wcale w błąd nie wprowadza - widziałem osobiście obraz będzie dobry ( zainteresowanym mogę podać od jakich TV, moim zdaniem, lepszy ). Używa on jedynie nieodpowiedniego sformułowania, które mam nadzieję większość czytających "odszyfrowuje" jako właśnie lepszy, lepiej odbierający tuner. No bo z drugiej strony, jakie znaczenie bedzie miało zastosowane, techniczne udogodnienie ( czy bedzie to tuner wzmocniony, a może tuner ze wzmacniaczem, czy jeszcze coś innego ) wobec faktu, że po prostu generuje na ekranie lepszy obraz. Myślę, że dla przeciętnego zjadacze chleba ( oops, na tym forum powinno chyba być oglądacza filmu ) liczyć się będzie efekt końcowy czyli Tomasz Lis bez brata bliżniaka 3 cm z prawej strony :))) Żarty na bok...
W tym świetle śmiem twierdzić, że jest to akademicka dyskusja bardziej poświęcona frazeologii niż technicznej istocie problemu.

Tym niemniej, dziekuję obu Panom za uwagi i ...do nastepnej dyskusji :)

Pozdrawiam

Rafał
 

bankroot

New member
ze swojej strony chciałbym dodać, a w zasadzie nie dodać a powtórzyć, że sprawa dotyczy/dotyczyła pojęcia:

wzmocniony tuner DO KABLÓWKI

ze 100% naciskiem na ostatnie dwa wyrazy !!!!!!!

jeśli jeszcze mógłbym zrozumieć wzmocniony tuner (np. poprzez zastosowanie jakiś cudownych tranzystorów niskoszumowych), to pierwsze słyszę o selektywnym wzmacnianiu pasma w głowicach TV i stąd padło moje pytanie.

Każda tego typu bzdura po pierwsze wprowadza w błąd "będącego nie w temacie" a po drugie (na czym mi mniej zależy i o czym juz pisałem - podważa wiarygodność i fachowość osoby przedstawiającej takie opinie)

kończę wypowiedź, aby nie kusić Pana Administratora :p
 

radekl

New member
Ale kolega Radek się nie zraża całą dyskusją która poszła gdzieś w maliny :D Mimo wszystko wnosi ona jakieś nowe wartości :)

Cała dyskusja potwierdza za to myśl którą kiedyś ze znajomym wydumaliśmy : jak sie cokolwiek chce kupić z elektroniki to lepiej nie pytać na forach publicznych bo:

- dając współdyskutującym do wyboru kilka modeli sprzętu, ten który zostanie Ci polecony napewno nie będzie pochodził z Twojej listy

- sprzęt elektroniczny każdego dyskutującego jest najlepszy - reszta to shit

- na 3 osoby dyskutujące przypadją sugerowane cztery modele do polecenia pytającemu

- końcówka dyskusji napewno nie będzie dotyczyła tego o co pytałeś na początku

Pozdrawiam
Radek

PS. Przepraszam jeśli kogoś uraziłem swoją wypowiedzią.
PS2. Jak już wybiorę TV to dam Wam znać co i DLACZEGO wybrałem.
 

bankroot

New member
: jak sie cokolwiek chce kupić z elektroniki to lepiej nie pytać na forach publicznych bo:

całkowita nieprawda.

- dając współdyskutującym do wyboru kilka modeli sprzętu, ten który zostanie Ci polecony napewno nie będzie pochodził z Twojej listy

niekoniecznie

- sprzęt elektroniczny każdego dyskutującego jest najlepszy - reszta to shit

to zależy od "każdego dyskutującego"

- na 3 osoby dyskutujące przypadją sugerowane cztery modele do polecenia pytającemu

co w tym złego ?

- końcówka dyskusji napewno nie będzie dotyczyła tego o co pytałeś na początku

patrz dwa punkty powyżej
 

tuptus55

New member
Między Astrą a Hotbirdem jest też HDTV

radekl napisał:
.....
PS. Przepraszam jeśli kogoś uraziłem swoją wypowiedzią.
PS2. Jak już wybiorę TV to dam Wam znać co i DLACZEGO wybrałem.
Dawno się tak nie uśmiałem. Ale to chyba prawda.
Bankroot lubi się pokłócić na forum i wytykać innym pomyłki. Ale do dyskusji nie wnosi żadnej merytoryki. Uprzedazjąc jego kolejny atak odpowiem tylko.
Bankroot "nie będę się z Tobą kłócił bo niezapłaciłeś za kłótnię" cytat z Monthy Pytona.
Moja interpretacja wypowiedzi kiki wynikła z chęci wyjaśnienia potocznego zwrotu bez nadużywania technicznych zwrotów.
Skoro Bankroot oriętujesz się, zę jest coś takiego w telewizorze jak głowica i że to jest głowica w.cz. i że jest coś takiego jak pasma odbiorcze to może byś napisał jakie czułości mają głowice wspólczesnych odbiorników w poszczególnych pasmach?
Jakie częstotliwości są w jakich pasmach?
Jaka musi być selektywność toru w.cz. do prawidłowego odbioru?
A jak już sobie odpowiesz na te pytania to się zastanów co z tej wiedzy przyjdzie przyszłemu kupującemu TV?
Możesz też zamiast się czepiać słów napisać coś merytorycznego co pomoże radekl wybrać dla siebie TV bez znajmości przez niego z czego się składa TV.
 
A

Anonymous

Guest
Bankroot lubi się pokłócić na forum i wytykać innym pomyłki.


a więc jednak pomyłka, nie prościej się przyznać, tylko fakt, że ktoś zadaje niewygodne pytanie traktować jako kłótnię ???
zaczyna juz mnie to mocno denerwować ...

Ale do dyskusji nie wnosi żadnej merytoryki.

zadam proste pytanie wszystkim, którzy uważają, że jestem "nie merytoryczny". Co to oznacza wnosić merytorykę ?

Uprzedazjąc jego kolejny atak ......


jaki atak ? czy Ty nie masz czasem obsesji ???


Bankroot "nie będę się z Tobą kłócił bo niezapłaciłeś za kłótnię" cytat z Monthy Pytona.

nie zapłaciłeś pisze się oddzielnie.
ja się nie kłócę. domagam się wyjaśnienia terminu "wzmocniony tuner do kablówki". Czy to jest naprawdę tak skomplikowane ???


Moja interpretacja wypowiedzi kiki wynikła z chęci wyjaśnienia potocznego zwrotu bez nadużywania technicznych zwrotów.

szkoda, nie traktuj mnie jak nieuka. Pytanie zadałem ja i oczekiwałem na nie konkretnej odpowiedzi.

Skoro Bankroot oriętujesz się, zę jest coś takiego w telewizorze jak głowica i że to jest głowica w.cz. i że jest coś takiego jak pasma odbiorcze to może byś napisał jakie czułości mają głowice wspólczesnych odbiorników w poszczególnych pasmach?
Jakie częstotliwości są w jakich pasmach?
Jaka musi być selektywność toru w.cz. do prawidłowego odbioru?

orientujesz pisze się przez "en".
Jesteś złośłiwy, a to już całkowicie nie wypada członkowi załogi HD (cokolwiek by to nie znaczyło). Ponad pięć lat pracy w serwisie Sanyo pozwala mi twierdzić, że moja wiedza na temat głowic w.cz. jest conajmniej nie gorsza od Twojej (obawiam się, że może być większa), zatem odpuść sobie i nie zmieniaj tematu (co w przypadku wielu członków załogi HD ma miejsce w przypadku niewiedzy lub niewygodnych pytań).
Traktuj wszystkich forumowiczów z należnym im szacunkiem i pamiętaj, że nie zawsze to ludzie ciemni i uważający sprzedawcę za wrzechwiedzącego guru. Często dysponują o wiele większą wiedzą.

A jak już sobie odpowiesz na te pytania to się zastanów co z tej wiedzy przyjdzie przyszłemu kupującemu TV?

moim zdaniem nie mniej niż bzdura typu "wzmocniony tuner do kablówki"

Możesz też zamiast się czepiać słów napisać coś merytorycznego co pomoże radekl wybrać dla siebie TV bez znajmości przez niego z czego się składa TV

podaj zatem jeszcze raz co rozumiesz przez "coś merytorycznego" ?

zacznijcie od siebie z tą merytoryką a wszystkim nam będzie łatwiej.
niw wymagaj ode mnie porównań sprzętu, bo to nie ja prowadzę sklep i nie ja mam czas na porównywanie go godzinami.
Jeśli macie ambicje, aby to forum niosło ze sobą kaganek oświaty na polu HDTV, to tak jak wcześniej pisałem, musicie być najlepsi z najlepszych, zatem uczcie się i nie traktujcie uwag krytycznych jako ataków.
Porównajcie sobie w wolnej chwili to forum z avforum.
 

tuptus55

New member
co wybrać SONY czy PHILIPS

Dalej wytykasz błędy i nie piszesz na temat głowic w.cz. tylko błędów ortograficznych. I to właśnie nie jest merytoryczna dyskusja. Nie odpiszę ci nic wjęcej bo nie zapłaciłeś za kłótnię.
 
A

Anonymous

Guest
tuptus55 napisał:
Dalej wytykasz błędy i nie piszesz na temat głowic w.cz. tylko błędów ortograficznych. I to właśnie nie jest merytoryczna dyskusja. Nie odpiszę ci nic wjęcej bo nie zapłaciłeś za kłótnię.

kurde, ręce opadają ...
to ja pierwszy zadałem konkretne pytanie i nadal nie otrzymałem MERYTORYCZNEJ odpowiedzi, tylko jakieś Twoje tłumaczenie dla głąbów.
Podaj mi konkretnie jakie pasmo jest wzmacniane w słynnych juz tunerach JVC i to wszystko !
Nie opowiadaj mi banialuk o starych polskich telewizorach i duszkach.
Jak nie potrafisz odpowiedzieć to nie odpowiadaj i poczekaj, może ktoś mądrzejszy się wypowie (najlepiej autor tego określenia).
Błędy ortograficzne zawsze będę wytykał (drugą literę w słowie "więcej" pisze się przez "i" a nie "j"), bo rzygać się chce, jak się czyta takie "cuda".
Zamiast być wdzięczny to jeszcze narzekasz.
Poza tym kogoś, kto nie umie pisać po polsku nigdy nie nazwę fachowcem.

Szanownych forumowiczów, którzy zapewne znowu "zedrą na mnie koty" chciałbym zapewnić, że nie jest moim celem jakakolwiek awantura.
Myślę, że dokładne prześledzenie wątku (i innych moich zamkniętych wątków) pokaże, że tak jest.
Nazywana pyskówką przez wielu chęć uzyskania KONKRETNEJ odpowiedzi na KONKRETNE pytanie pokazuje dobitnie, że niewygodne pytania są pomijane.

PS. Co do głowić w.cz., zakresów częstotliwości, selektywności, czułości itp. poszukaj danych w Internecie. Notabene takie info powinno znajdować się na tej stronie jako odpowiedź na FAQ
 

tuptus55

New member
Drogi bankroocie czekam na przelew za kłótnię. Bez tego nie ma dalsze kłótni. Na inne tematy się nie wypowiadam bo szkoda mi palców na rozmowę z Tobą.

PS Czytaj ze zrozumieniem. Potrafisz?
 
A

Anonymous

Guest
EOT szanowny kolego.
Widać, że nie znasz odpowiedzi na zadane pytanie, a cały czas się udzielasz
 
A

Anonymous

Guest
Bankroot masz racje to ty zadałeś pytanie, a ja nie umiem na nie odpowiedzieć. Nie zmienia to jednak faktu, że lubisz innym wytykać ich błędy nawet jak to są błędy ortograficzne. Ja Tobie Twoich nie wytykam.
Nie umiem także wyjaśnić Tobie na czym polega Twoja napastliwość na mnie czy na innych forumowiczów w innych wątkach. Nawet gdybym to potrafił i zrozumiałbyć o co mi chodzi nie potrafiłbyś się zmienić jak wiele osób.
Z mojej strony myślę, że to koniec tego tematu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
ponieważ posiadam 32 C 50 w domu - postanowilem sprawdzić kilka innych LCD - zabierając je do domu .
Kilka godzin gapienia się na obrazy - stwierdzam z całą pewnością , nie ważne jak zwał- tuner w C 50 jest po prostu najlepszy.
Różnica wykazywała się podobnie jak plazma i LCD. Tak LCD c 50 ma wiekszą płynność . Nawet konkurencyjne 26" LCD - mimo odległości nie radziło sobie tak dobrze jak C 50.
Zmieniając odległości telewizor bronił przy konkurencji cały czas.

wracając do tematu 32 LCD masz juz nowe modele i nowe ceny
Musisz założyć nowy wątek .
pozdrawiam
 
Do góry