32" dla gracza / programisty :)

Frosty

New member
Jako, że rozdzielczość mojego kilkuletniego HD Ready od Sony (pierwsze bravie :)) powoli mi nie wystarcza przy mnogości okienek np. Visual studio pomyślałem o zmianie mojego wyświetlacza.
Na wstępie wspomnę, że nie zależy mi na opcjach multimedialnych, bo będzie on podłączony do PC i PS3. Nie potrzeba mi też upłynniaczy i innych mechanizmów "poprawy obrazu", które tylko zwiększają input lag. No i cena: nie chce jak najtańszego, ale nie chcę też wydawać fortuny - coś z najlepszym stosunkiem jakość/cena (raczej półka średnia).

PS. jak możecie to dorzućcie też oferty z 3D, bo chętnie bym to sprawdził na mojej PS3 :)

Z góry wszystkim dziękuję!
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Toshiba 32TL933
Philips 32PFL5507
Panasonic 32ET5

Zwłaszcza ten pierwszy Ci polecam, bo sam go używam do bardzo podobnych zastosowań :p
 

Frosty

New member
A jak wygląda kwestia telewizorów z matrycami ips? Bo szczerze powiedziawszy ten typ matrycy najbardziej mnie przekonuje.

EDIT: Już wygooglowałem, że ET5 jst IPSem ;)

A czemu nie E5, który też jest ipsem a jest sporo tańszy? Tyle $ za 3D? :)
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Frosty zmartwię Cię - ale IPS w monitorach, a IPS w telewizorach to dwie zupełnie inne bajki. W monitorach - cudo natury, z TV - oddaje trochę lepsze kolory i kąty, przy sporej utracie koloru czarnego. Też kideyś myślałem że IPS w tv da mi świetnie odwzorowanie kolorów do pracy grafika, ale niestety - różnicy prawie nie ma.
 

zibciu

Member
Frosty, odpuść sobie et5. Do komputera się w ogóle nie nadaje.
Czcionki rozmyte, nie ma chroma subsampling.
Ja dlatego się zacytowałem na Toshibe vl963. Zastanów się jeszcze nad Philipsem, Samsungiem, albo LG

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

Frosty

New member
Niestety nie znalazłem w internecie tej Toshiby w rozmiarze 32", a większy nie wchodzi w grę (mebelki nie pozwalają). zibciu, orientujesz się może w dobrych modelach innych firm? Przeglądanie stron producentów daje niewiele informacji, a szukanie każdego TV po forach zajęłoby wieki. A może w takim razie jakiś 32" monitor IPS? Robią takie :)?
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Toshiba 32TL933 - Ceneo.pl

Z tych sklepów które to sprzedają mogę Ci polecić poznański Redcoon (ale dostaniesz sprzęt z Niemiec, a nie z Polskiej dystrybucji) i Gdański Net-S - w obydwóch robiłem zakupy i było bez żadnego problemu.

Ew. podaj gdzie chcesz to kupić, to popytam czy w tym mieście jakiś stacjonarny Media Markt / Saturn / Euro RTV AGD ma ten model.
 

Frosty

New member
To znowu ja. Ponownie przymierzam się do zakupu, bo ostatnim razem plan ten nie wypalił ;).

Czy coś zmieniło się w materii 32" TV do PC i PS3 poniżej 2500zł?
Osobiście rozważam hx750 od Sony lub pfl6007 od Philipsa.

Swoja drogą, jaka jest różnica między PFL5507, a 6007?

PS. Preferuję matowe matryce.
 
Ostatnia edycja:
Do góry