32" czy 42" w ciasnym pokoju (zdjęcie)

gab39

New member
Witam tak ja kw temacie. Mam do zagospodarowania ciasny pokoik 2,4m x 4m i to jeszcze z beznadziejnie usytuowanym oknem i drzwiami :/ jest nie ciekawie, ale z kilku projektów wygrał ten w którym tv będzie wisiał na ścianie. Napiszę do czego będzie mi służył ten tv:

1.jako główny monitor komputera (rozdzielczości od 720p do fhd), wordy, przeglądanie netu, gry (przede wszystkim, oglądanie filmów dvd, dvdrip oraz bardzo rzadko 1film na 20 jakiś br i br ripów.
2.Oglądanie tv z satelity (podłączenie dekodera przez hdmi ale kanały nadawane w ed (tak mi się wydaje, że nie w sd ;P)
3.Granie w gry z konsoli PS2 rozdzielczości ed i hd.

fundusz max 2k ale wolałbym mniej, żeby jeszcze zostało na wieszak na ścianę oraz meblowanie kończę więc po najmniejszej linii oporu :p

odległość oczu od ekranu to od 1,8 do 2m więc nie za wesoło, zwracam na to wielką uwagę ponieważ koleżanka ma lcd fhd 42cale ale oglądamy u niej kablówkę z podobnej odległości i to jest katorga dla człowieka :/ jeździ wzrokiem po ekranie, po godzinie oglądanie oczy bolą i w głowie się kręci, tragedia :/

zastanawiam się nad jakąś najtańszą plazmą np: Samsung PS43D450, lg 42PJ350, lg 42PT353
lub
ledem 32"w podobnej cenie np: BRAVIA KDL-32EX710 czy coś w tej cenie.

przede wszystkim ciekawi mnie jak na tych platformach będzie wyglądać granie w ps2, bo obraz kompa mogę sobie wyobrazić :)
no i najbardziej proszę o doradzenie mi z wielkością ekranu na tak małą odległość, bo ja już sam nie wiem co kupić :/ pozdrawiam bardzo serdecznie

 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Powiem Ci stary że ja też mam podobną odległość. Do TV mam może 2m. Mam plazme 42" i kablówkę. Powiem szczerze że mnie się podoba, kwestia przyzwyczajenia a i jeszcze słyszałem że przy słabszym sygnale analogowym plazma lepiej się sprawuje bo w drugim pokoju mam lcd 24" i jak podejde bliżej to faktycznie nie dało by się oglądać (rozmyty obraz, piksele)
 

Ziben91

New member
panowie...proszę o sprostowanie (instrukcje jak założyć nowy temat na tym forum :( nie mogę znaleźć... a potrzebuję wiadomości właśnie na temat tv 32 cale,bo chce kupić,a potrzebuję waszej rady
pozdrawiam,i dziekuje za szybkie odpowiedzi
 

LGmaniak

New member
bierz smiało 42" bo jak wezmiesz 32" to i tak sie pózniej przyzwyczaja oczy i bedziesz załował ze nie 42".Powiem ci ze ja mam 42" z odległosci 3m a juz chciałbym 46" :)
 
Do góry