32 czy 37 cali - Jaki wybrać?

edelman

New member
Witam,
Mam pewien problem, mam pokój 3x4 metry i nie wiem jakiej wielkości kupić TV. Boję się, że jak kupie 37 to może być za duży i będzie bolała głowa i oczy.
Z kolei jak 32 okaże się za mały będę sobie pluł w brodę.
W pokoju mam miejsce na jakieś 2-3 metry odległości od LCD. Nie chce też oglądać pikseli, ma być po prostu w normie. TV ma służyć do oglądania filmów z lapa, do gier PS2 i normalnego użytkowania.
Co mi polecacie?
 

banjo

New member
Nie wiem czy to pomoże,ale 2 tygodnie temu kupiłem 37'. Mam pokój o podobnych wymiarach, ale zasugerowałem sie możliwosciami wnęki w meblościance,wcześniej wszystko wymierzyłem.Gdy przywiozłem tv do domu wydawał mi sie kolosalny,a teraz stwierdzam ,że jest za mały.Niestety nie mogłem kupić wiekszego,(nie miałbym go gdzie postawić) a chciałem min. 42' lub 46'. Naprawde uwierz mi że bardzo szybko sie przyzwyczaisz. Jeżeli tv powiesisz na ścianie to optycznie jeszcze sie zmniejszy.... Ja jak zmienie meblościanke wymieniam tv na min. 46' Ale tym razem bedzie wisiał . Wszystko zależy z jakiego sygnału korzystasz, bo nie sztuka jest postawic 50' i ogladać na nim kablówke (szkoda oczu i tv)..
 

edelman

New member
tzn. na razie mam sygnał z kablówki, ale będę zmieniał w niedługim czasie na cyfrowy, może polsat. U mnie Tv może jedynie stać na stoliku, nie powieszę go bo nie mam gdzie. Jak zmierzyłem mam odległość od obrazu mnie więcej 2,5 metra. Mówisz, że się przyzwyczaję no ale;
1. piksele
2. nie wiem czy oczy wytrzymaja

I ogólnie TV będzie stał przy oknie, to chyba nie przeszakdza?
 

banjo

New member
A więc tak. Ja na tv patrze z odległości ok.2,5m -37' i tu wydaje mi sie tv troche za mały. 42' byłby chyba w sam raz. A można wiedzieć ile kasy chcesz wydac nz tv??? I czy to ma być plazma czy lcd????? Jeżeli tv częściej użytkujesz w nocy proponuje plazme- obraz jest naturalny, nie przejaskrawiony ma taką "ciepłą" strukture. Lcd że tak powiem daje troche po oczach i trzeba sie bawic regulacją podświetlenia itp,itd.(kwestia przyzwyczajenia) Ja nie widze żadnej pikselozy i co ważne tv nie daje mi po oczach. Dlatego nie bój sie tego,ale nie przesadzaj z rozmiarem 37' w zupełności Ci wystarczy do komfortowego oglądania,biorąc pod uwage wymiary pokoju. Ja osobiście wybrałbym plazme, ale piszesz ,że chcesz też grać. A do gier lcd nadaje sie troche bardziej..
 

ayrton_1

New member
Ogólnie mówiąc PS2 i LCD to niezbyt udane połączenie- proponuje zmienić konsolę. Co do wielkości w takim pokoju 32" to za mało. Sam mam 42" przy podobnej odległości i jest w sam raz. Myślę, że 37" również w zupełności by starczyła.
 

edelman

New member
ok, dzięki chłopaki, chyba mnie przekonaliście. Chcę LCD, już mam obrany model, LG 3000 Scarlet 37'. Kosztuje jakieś 2000zł. Dzisiaj byłem w media markt i się patrzyłem na tą 37 jest zajebista :), mam nadzieję, że będzie ok.
32' jakaś taka mała się wydawała, no ale to na tle dużej hali media.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mam duże wątpliwości - powinieneś się kierować na plazmę
Panasonic 37 PV 80
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23023

Nasycenie kolorów na czystej bazie powoduje bardzo wyraźny obrys.
5e26d77eef537f71med.jpg


Będzie Ci brakowało czerni i kątów bocznych.
 
Do góry