32 cale pod PS4 i Sport za 1500zł

Który z tych TV byś wybrał?


  • Total voters
    0

szukam

New member
I te telewizory jednakowo pasują pod konsolę? Zadawałem niedawno inne kryteria i lista taka sama, co do joty. One są z grubsza "uniwersalne" czy oferta uboga w tym przedziale i nie ma czego podrzucać (czytaj za te cenę cudów nie ma, byle odpalało)?
 

PinkMachine

New member
@kiki - co masz na myśli mówiąc kalibracja gratis?

@szukam - w tym przedziale cenowym nie ma lepszych opcji tak jak zdołałem ustalić w tym temacie. Prawda jest taka że za każde 200zł które jesteś w stanie dołożyć możesz trafić coraz to lepszy i lepszy i lepszy sprzęt. Ale to chyba normalne, nie?
 

szukam

New member
Oczywiście, ale zwykle pod gry najlepszy jest model X, pod film Y, a pod wiadomości o 19:00 Z. Tutaj mamy X, X i X, stąd moje zdziwienie.

Kalibracja gratis, czyli dostaniesz wyregulowany telewizor i zapis parametrów na zaś. Telewizory nie są kalibrowane fabrycznie i najlepiej zrobić to przy pomocy urządzeń, które "rozpoznają" kolory, tj. dopasują idealnie do próbnika.
Pewnie kojarzysz ustawienia RGB w monitorze, którym musisz ustalić ich nasycenie i kontrast. W telewizorze jest to samo x10 i lepiej niech ktoś to za nas odwali ;)
 

PinkMachine

New member
Oczywiście, ale zwykle pod gry najlepszy jest model X, pod film Y, a pod wiadomości o 19:00 Z. Tutaj mamy X, X i X, stąd moje zdziwienie.

Kalibracja gratis, czyli dostaniesz wyregulowany telewizor i zapis parametrów na zaś. Telewizory nie są kalibrowane fabrycznie i najlepiej zrobić to przy pomocy urządzeń, które "rozpoznają" kolory, tj. dopasują idealnie do próbnika.
Pewnie kojarzysz ustawienia RGB w monitorze, którym musisz ustalić ich nasycenie i kontrast. W telewizorze jest to samo x10 i lepiej niech ktoś to za nas odwali ;)

W sensie kupując w powiedzmy Saturnie dostane tv skalibrowany a np: na allegro nie? i będę musiał sam się bawić w kontrasty, nasycenia, balansy i ostrości?

Swoją drogą ciekaw jestem czy są jakieś już 'gotowce' na necie odnośnie poszczególnych modeli telewizora która można sobie tylko wklepać. Ew. czy ktoś kto kupił TV z sieciówki podzieli się konfiguracja? ;)
 

szukam

New member
W Saturnie raczej też nie skalibrują, dostaniesz zwyczajnie fabrycznie ustawiony TV. Będzie można z niego korzystać jak najbardziej, ale zwykle można wyciągnąć więcej (czy dużo, czy trochę więcej, to już od TV zależy). W recenzjach często masz napisane, że telewizor jest dobrze/słabo skalibrowany fabrycznie i czy trzeba/nie trzeba samemu grzebać.

Szczerze to sam mam wykupioną kalibrację, ale nie chce mi się jej wpisywać (zeruje się po aktualizacji softu...), bo i tak niespecjalnie widzę różnicę. Niewprawne oko i tak ślepe ;)

Nie podzieli się, bo jakby to było uniwersalne, to by to robili w fabryce (w końcu lepszy obraz to dla nich plus). Każdy ekran ma lekkie odchyły, stąd potrzeba kalibracji i przy tańszych modelach nie robią tego przy każdym modelu z osobna.

Wybrałeś Philips 40PFH5300, któremu brakuje wspomagaczy ruchu (smużenie przy sporcie), pomijając Samsunga UE40H6200 (który to wsparcie ma), jak i Soniacze, z niskim input lagiem (PS4). Skąd ta decyzja, co Cię przekonało?
 

PinkMachine

New member
Już Ci odpowiadam:

Soniacze 40 calowe są bardzo drogie. Mój budżet to ~1500zł dlatego musiałem je skreślić. Samsung, ten model który podałeś jest faktycznie niezłym telewizorem tylko niestety znowu cena ~1800zł. Jest to trochę za dużo. Philips którego wybrałem jest w moim zasięgu plus ma również bardzo dobrą opinię:

1. http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/117938-philips-seria-5300-czyli-nowe-modele-na-rok-2015-a.html - tutaj mamy porównanie do wersji 5500 z Androidem i widać że jeżeli chodzi o bebechy to nie ma prawie żadnej różnicy.

2. http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...ziwe-centrum-rozrywki-wspierajace-flasha.html - tutaj mamy szczegółową recenzję wspomnianej wersji 5500 z androidem która dostała 88/100 pkt w ocenie końcowej co mieści się w widełkach 'bardzo dobry' - Nie spodziewałem się więcej za te pieniądze.

Myślę, że dokonałem rozsądnego wyboru. Chciałbym z podziękować wszystkim którzy mi w tym wyborze pomogli.
 
Do góry