32 cale pod PS4 i Sport za 1500zł

Który z tych TV byś wybrał?


  • Total voters
    0

PinkMachine

New member
Witam,

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że przeczytałem mnóstwo podobnych tematów (wliczając w to tematy z tego forum również) toczące batalie na temat budżetowych TV. Jestem sam w podobnej sytuacji i stoję przed wyborem telewizora pod PS4 oraz pełniącego funkcję 'rodzinną' głównie pod mecze piłkarskie gdyż Canal+ Sport oferuje ich całkiem sporą ilość a wszyscy w domu jesteśmy fanami tego sportu.

Do tej pory używałem 20 calowego LG który spisywał się całkiem nieźle gdy siedzieliśmy w odległości od metra do półtorej. Teraz tamten LG posłuży jako monitor do komputera a ja potrzebuje czegoś większego w zastępstwo.

W grę wchodzą tylko 32 calowe LCD LED. Wiem że trzeba zwracać uwagę na 'natywną matrycę 100HZ' jednak nie wiele się w tym temacie dowiedziałem ponieważ 'wszystkie budżetowe TV mają 50HZ koniec i kropka.' Co do input lagów to szczerze mówiąc nie rozumiem za bardzo tego fenomenu którzy eksperci widzą gołym okiem. Czy telewizor ma 50ms czy 25... to tylko 'mili sekundy'. Zauważę to, skoro na moim 20calowym LG który nawet nie wiem czy ma tą statystykę ujętą w instrukcji grało się całkiem przyjemnie?

Anyway, żeby nie być goło-słownym wymieniam modele które się przewijały najczęściej na różnych forach oraz tutaj. Mam 3 opcje do wyboru (przynajmniej tak myślę) chyba że w między czasie wyszło coś lepszego co nie zostało ujęte w archiwalnych tematach.

1. Samsung UE32J5500
2. Sony KDL32W705C
3. Panasonic XT-32CS600E
(4. który polecają znajomi LG 32LF5610)

Moje pytanie brzmi który z nich wybrać (ich ceny to ok. 1500zł także ta sama półka cenowa)? Czy spośród tych czterech modeli jest jeden faworyt które biję konkurencję na głowę? A może jest inny model którego nie uwzględniłem wyżej i jest najlepszą opcją?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i przepraszam za długi post!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wzywaj imiona.....
Ja podałem AS600 bo jeśli kupi to najlepsza oferta rynkowa.
Tak jak w teście.
 

marrcin.b

New member
jakość wykonania LG 32LF5610 jest tragiczna, a LF632V wygląda o niebo lepiej i osobiście mi się bardziej podoba.

Ten model sony ma podobno najmniejszy imput lag i jest o nim temat, że to tv stworzony pod konsole. Jakość wykonania super, tyle że za niego więcej zapłacisz.

Samsunga sobie daruj i panasa cs600
 

PinkMachine

New member
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, widzę że decyzja musi zapaść pomiędzy Sony KDL32705C i Panasonic AS600.

Porównałem sobie specyfikacje obu telewizorów i... dlaczego liczby stoją za Sony?

Weźmy matrycę (odświeżanie) Sony - 200HZ, Panasonic - 100HZ Backlight Motion Rate.

To samo z Input lagiem, podobno Sony ma najniższy z możliwych (W tym przedziale cenowym)

Pozatym ten Panasonic TX-32AS600 bardzo mi się podoba. Problem jest taki że NIGDZIE NIE MOŻNA GO DOSTAĆ. Wszystkie znane mi portale aukcyjne i porówywarki cenowe przerzucają mnie do Panasonica CS600E.

Nawet na stronie Panasonic.pl nie ma modelu AS600 dostępnego...

Czy ten telewizor jest w ogóle osiągalny?
 

marrcin.b

New member
sam sobie odpowiedzialeś.

Przesiadasz się z 20 cali na 32. Cokolwiek wybierzesz będzie lepiej niż było. Jak masz możliwość idź do sklepu zobacz sobie te telewizory, poproś sprzedawcę o pilota wejdź sobie w menu/w smarta, coś po przełączaj i dokonaj wyboru co według ciebie będzie lepsze.
 

PinkMachine

New member
Dzisiaj byłem w sklepie oglądać Sonego. Powiem szczerze, myślałem że będzie większy. Z tego powodu postanowiłem zobaczyć telewizory 40 cali, serwisant zaproponował mi Panasonic TX-40CS520. Oglądałem go bardzo uważnie, pobawiłem się trochę. Sprawia wrażenie całkiem przyzwoitego telewizora, wygląda super, obraz ładny. Jest również tańszy i większy od Sonego... co myślicie?
 

PinkMachine

New member
to było RTVeuroAGD, pokazli mi tego 32' Sonego ale jest faktycznie mały, poprosiłem o coś w podobnej cenie i podobnych osiągach tylko 40cali, zaproponowali mi tego Pansonica 40CS520E i całkiem mi się spodobał. Poczytałem o nim w sieci na różnych forach i wypada lepiej niż samsungi 40J5500...

Co do funduszy to ok. 1500zł za telewizor byłoby fajnie, ten Panasonic kosztuje 1700zł w sklepie ale oczywiście kto szuka po sieci ten znajdzie, i tak Morele chcą go puścić za 1600 a allegro 1500. Także kwestia funduszy jest elastyczna bo cena jak widać różni się ~200zł od sklepu.

Mówisz że jest słaby, jest coś lepszego w 40 calach i tej cenie?

@update.

Przeczytałem sobie te tematy z Twoich linków, faktycznie ten clouding i rozmazany obraz w ruchu wygląda odrzucająco. Czy możliwe, że to tylko występuje w wersji 50" i 40" jest zupełnie lepiej?

Ja na przykład opierałem się na opiniach z tąd:

http://www.whathifi.com/panasonic/tx-40cs520/review
http://www.kagoo.co.uk/TVs-Monitors-Projectors/TVs/2819334/Panasonic-TX-40CS520.html

I wszędzie ma po 4-5 gwiazdek i jest ogólnie polecanym telewizorem. Wcześniejszy model Panasonica AS600 (o ile dobrze pamiętam) do którego się odwoływałeś jest nieosiągalny ponieważ nie można go nigdzie dostać. Modele które są dostępne (Media, Saturn, Euro):

1. Panasonic XT-40SC320E
2. LG42LF5800
3. Sharp LC40CFE6132
4. LG 42LB670V
5. Samsung UE40J5200
6. Sony KDL-40R550C
7. Sharp LC-40CFE6352
8. Sharp LC-40CFE6242
9. Samsung UE40H6200AW
10. Samsung UE40F6320
11. Philips 40PFH5300/88 <----- Najbardziej ku temu bym się skłaniał jak już.
12. LG 40LF630V

Z grubsza to tyle jeżeli chodzi o ofertę naszych sieciówek poniżej 1800zł. Dochodzi do tego wiadomo Allegro i inne takie ale nie będę wynotowywał tego co oferują ponieważ mija się to chyba z celem. Czy jest coś z wyżej wymienionej listy godnego uwagi/lepszego niż ten Panasonic XT-40CS520E? Ewentualnie czy jest coś czego nie ma tej liście a dostanę to na allegro w rozsądnej cenie?

Z góry dziękuję za zainteresowanie się tematem.
 
Ostatnia edycja:

PinkMachine

New member
W takim razie wybór padł na Philips 40PFH 5300. Pozostaje tylko poczekać do okresu świątecznego tj jakieś 2-3 tygodnie i liczyć że obniżą jego cenę poniżej 1500zł ; )
 
Do góry