32 cale dla starszej osoby

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hejka
LG mojej mamy (70 lat) ma spore problemy z włączaniem , uruchamia się ze 30 minut , z tego co czytałem kondensatory już umierają, ale że za kilka miesięcy i tak nowego systemu nadawania nie ogarnie , chcę jej zakupić 32 cale , większy nie wejdzie i nawet niepotrzebny.


Jak to ja uparłem się na full hd, mimo tak małego ekranu , ale sam już nie wiem czy warto.


Pytanie czy na naziemnej , będzie jednak różnica między HD a full HD na takim ekranie ?


z full hd to : TCL 32ES570, JVC LT32VAF5000, Toshiba 32LA2B63DG


Czy jednak nie będzie widać różnicy i iść po bandzie i brać HD Ready, których jest od groma :



JVC LT32VH2105, PHILIPS 32PHS5525, XIAOMI P1 L32M6-6AEU
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Brać TV Full HD (oczywiście z kodekiem video H.265 HEVC). Od 28 marca do 27 czerwca cała Polska przechodzi na DVB-T2.
Prawie wszystkie kanały w naziemnej DVB-T2 będą nadawane w Full HD (czyli 1080p).
Już teraz kilka z nich (TVP Kultura, TVP Polonia, TVP Dokument, TVP Kobieta) nadaje testowo w 1080p na MUX-5.
Nawet na TV 32-calowym różnica w jakości obrazu jest odczuwalna.
A jesienią tego roku uruchomią na stałe w DVB-T2 kanał TVP 4K. Ale potrzebny byłby telewizor 4K.
 
Ostatnia edycja:

citisus

Member
Bierz FHD. Obraz jest jednak lepszy. Dla starszej osoby unikaj tv smart i z androidem, to są niepotrzebne bajery komplikujące obsługę.
JVC i Toshiba to tylko nazwy, w rzeczywistości turecki Vestel. Xiaomi to chiński TCL ...oba składane w Polsce :)
Osobiście brał bym Philipsa. Kapitał wprawdzie chiński ale jednak opracowany i produkowany w Europie :)
 
Do góry