32-40" do ok. 1000zł mały pokój monitor+naziemna

winh8r

New member
Cześć. Miałem Sharpa 32" hd ready przez 1,5 roku i zesrało się właśnie podświetlenie matrycy - a matryc mówią brak więc będzie zwrot kasy ;)
Muszę wybrać więc coś nowego, najlepiej pewniejszą markę. Dobre opinie słyszalem o Samsungach, LG, Panasronicach ...nie wiem jak z Philipsami ?
Mogę dołożyć co najwyżej parę stów. Kryteria: TV ma być głównie monitorem "kanapowym" (do pracy i netu oraz odtwarzaczem filmów) i dodatkowo korzystamy czasem z naziemnej

Rozdzielczość HDready mi wystarczała,nie jestem pewien czy przy tej odległości full HD mi coś da (w sumie jak obraz FullHD będzie lepszy to przeglądarkę/programy zawsze mogę zoomówać :D) i chyba budżet to ogranicza ale znalazłem np. model Philips 40PFH4100 za 1200 najtaniej z netu z nagrywaniem USB

1. pomieszczenie ok. 2,5x5m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - ok. 2m (wzrok-TV)
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost, chyba, że horyzontalnie ;P
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? od tyłu ale czasem mocno (ratuję się roletami)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? żaden ;) ale jw. był 32" hd ready
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? USB, i opcjonalnie VGA oraz przydatne możę być nagrywanie USB (żadne smart tv itp niepotrzebne)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? TV naziemna
10.Jakie urządzenia ? laptop przez stację dokującą okazjonalnie coś po hdmi
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 0-8godz. średnio pewnie 2-3
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? myślałem,że to dotyczy laptopów - chyba matową
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? TAK, z komputera
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? jakieś 10-20% czasu
16.Preferencje co do marki ? Nie Sharp, nie tanie chińskie marki
17.Preferencje co do wielkości ? 32-40" to jest mały pokoj
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? wolne przełączanie kanałów :p ale to pewnie w każdym tańszym
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 1000-1200
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? NIE
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak zwrot kasy to extra.
i faktycznie masz okazję wymienić na 40".
W tej klasie Philips - dobrze skaluje obraz, więc zostałbym przy tym modelu.
Obraz będzie czysty.
 

winh8r

New member
Jak zwrot kasy to extra.
i faktycznie masz okazję wymienić na 40".
W tej klasie Philips - dobrze skaluje obraz, więc zostałbym przy tym modelu.
Obraz będzie czysty.

Dzięki za opinię. No właśnie skalowanie: nie dopytałem czy jak mi laptop nie wyrobi w grze na fullHD to będzie to wyglądało ok też w HD ready ?
Jest jeszcze kwestia odświeżania i w innym wątku natknąłem się na tezę, że przy tej odległosći powinna to być matryca z natywnym 100hz (nie wiem czemu) ale w tym zakresie cenowym to pewnie odpada...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie masz żadnych szans n natywne 100Hz w tej klasie cenowej. Ale do gier nie jest Ci potrzebne.
 

justin997

New member
Witam,

podepne sie do tematu bo wymagania mam identyczne jak kolega i budzet praktycznie ten sam 1200zl(+/-100zł). Jezeli chodzi o sam zakup to nie ma dla mnie roznicy czy bedzie to allegro czy jakis sklep stacjonarny lub internetowy.

Chce zwykle 40cali bez bajerow. Bedzie sluzyl tylko do ogladania telewizji i czasem z laptopa puszcze na nim film.
Myslalem, nad tym Telewizor PHILIPS LED 40PFH4200/88 - Cena 1249zł

Jaka jest Wasza opinia? Moze polecicie cos innego?
 

winh8r

New member
Ja chyba kupię tego Philipsa, nie mam czasu dalej rozeznawać a opinia kolegi kiki dodaje punkty. Tylko, że myślę, że sprzedam go przed upływem gwarancji żeby nie ryzykować ;) i wezme następny, może wtedy zmienię już mieszkanie.
Ktoś na innym forum napisał, że zauważyli rózne sztuczki przyspieszające padnięcie sprzętu w tv ostatnich lat i jak kupowałem tego Sharpa półtora roku temu to gosć z rtv euro też o czymś takim wspomniał o telewizorach ogólnie (miał na myśli chyba coś w temacie układu zasilania gdzie przy najmniejszych przepięciach ma się to szybko spalić )
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli Ci większy nie wchodzi to będzie wybór OK.
Ale jeśli wchodzi to po tygodniu żałujesz, że nie kupiłeś większego.
 

justin997

New member
Na pewno tak jest, wierze Ci na słowo :D

Przszukalem jeszcze internety i wyszukalem takie o to modele:
THOMSON 40FB3103
JVC LED LT-40V550
Warte uwagi?

Edit.
Moze cos z SmartTV?
SHARP LC-40CFE6242E
BLAUPUNKT BLA-40/148Z-GB-11B-FGBPX-EU
 
Ostatnia edycja:

winh8r

New member
Byłem na szybko w rtv euro zobaczyć te dwa philipsy, model 32" na dosłownie pierwszy rzut oka wydawał się ok ale omawiany 40PFH4200/88 (mógł to być jakiś bliżniaczy model teżw nazwie) miał jakiś wyraźnie mniej ostry obraz na demonstracyjnym programie w sklepie w porównaniu z innymi 40" FHD zaraz obok. To było szybkie oblukanie bo zaraz zgasili te tv były to ostatnie minuty otwarcia sklepu. Więc na razie zwątpiłem bo nie chcę też w kwestii jakośći obrazu cofnąć się od tego Sharpa ...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wiem co widziałeś, nie wiem jaki tryb był w Philipsie, nie wiem też jaki program leciał na ekranie.
W domu masz sygnał dedykowany, a telewizor - jak będziesz niebieski - dostajesz skalibrowany.
 

KarolP

New member
omawiany 40PFH4200/88 (mógł to być jakiś bliżniaczy model teżw nazwie) miał jakiś wyraźnie mniej ostry obraz na demonstracyjnym programie w sklepie w porównaniu z innymi 40" FHD zaraz obok.

Ja tak sobie zerkając w sklepie zwróciłem uwagę właśnie na 40PFH4200/88 - spośród kilku stojących tam 40-tek dawał IMHO najlepszy obraz, jednocześnie był w tym towarzystwie najtańszy. Ale nie wnikałem w źródło sygnałów i ustawienia więc takie odczucia są niewiele warte.
W pierwszym poście piszesz o 40PFH4100, teraz o 40PFH4200. Różnica to jakaś kosmetyka?

Mi osobiście, przy używaniu tv jako monitora brakowałoby funkcji PiP, której chyba te Philipsy nie mają (?), a której często używam mając monitor 27' z tunerem.

Mam jeszcze jedno pytanie - czy orientuje się ktoś czy gniazdo SCART w tych Philipsach jest in/out czy tylko in? Inaczej - czy z tego gniazda można wyprowadzić analogowy sygnał audio (przez przejściówkę)?
 
Ostatnia edycja:

winh8r

New member
Nie wiem właśnie który widziałem w euro to był jeden z tych dwóch a różnic w specyfikacji faktycznie nie ma. Wybiorę się jeszcze do MEdiaexpert tam jest za 1200 ten 4200w nazwie. jak będzie wyglądał ok to chyba wezmę

Jak nie to może jednak któregoś samsunga 32" tj. droższy 32" niż najtańszy 40". Generalnie przeczuwam, że ten philips jest za tani i za dobry żeby był jednocześnie żywotny. Ewentualnie usłyszałem dobre opinie o marce Funai i tak np. jest taki tv:
https://www.morele.net/telewizor-funai-40fdi7555-10-726270/

Zastanawiałem się jeszcze czy film 720p będzie wyglądał dużo gorzej na 40" fullHD niż na 32" hdready ?

No i nie mam pojęcia o co chodzi z kalibracją w TV, myślałem, że LCD to się dostosowuje sam do obrazu i lepiej nie będzie :/
 

winh8r

New member
ostatecznie kupiłem tą 40kę wersję 4200 z mediaexpert bo była na stanie i bo był mecz dzisiaj.
Generalnie pierwsze wrażenie także głębi dźwieku bardzo spoko tylko wydaje się jednak za duży do takiego pokoju

Teraz pytanie techniczne przy okazji czy jak bedę chciał podłączyć stację dokującą PC na kablu (markowym zakłądam) DVI->HDMI to dźwięk mi zajarzy po podpięciu jack out> do "audio in DVI" ?
 

winh8r

New member
Albo słaby jestem albo nie znalazłem dwóch funkcji w tym TV:
-info o bieżącym programie w TV naziemnej
-auto-dopasowyanie ekranu do tego na wejściu, w poprzednim TV podobnie jak na monitorach ta funkcja rozciągała że tak powiem prawidłowo obraz a teraz mam najlepiej na opcji "niewyskalowane" gdzie zostaje mi czarna krawędź ok. 1cm wokoło
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz przycisk TV guide
40PFH4200_88-RCP-global-001


I masz przycisk format obrazu.
 
Do góry