32-40" do 1200zł

lukxepl

New member
Witam, w przyszłym tygodniu planuje zakup nowego TV. Do tej pory używałem starego CRT około 19". Nie wiem czy 32" nie będzie za mały do mojego pokoju około 12m2. Od TV siedzę około 1.8m. TV używałbym głównie do grania na PS4, czasami jakiś film w HD lub full HD i odbioru naziemnej telewizji czyli sygnał SD i HD. Jeżeli chodzi o 40" to do 1200zł można znaleźć Philips 40PFH4009. Jeżeli 32" to Samsung UE32H5000, LG 32LB5610 i Philips 32PFH4309. Pytanie teraz, który będzie najlepszy? Najbardziej mi zależy na niskim input lagu do gier, ale wiadomo, że lepiej chyba brać 40" niż 32". Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 12m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1.8m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? wprost. Chyba, że siędze przed komputerem to bokiem.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z prawej strony TV.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? lCRT phillips 19"
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? nie używam
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? SD i HD
10.Jakie urządzenia ? PS4, USB z filmami
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? zwykle z 6h, czasami dłużej
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętnie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? naukowe, sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 30%
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości? 32"-40"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? brak
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? tak samo raczej
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 1200zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D? nie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych co podałeś brałbym Philipsa 40PHH4009, szczególnie że głównie do grania.
 

lukxepl

New member
A Toshiba 32L3433DG? Widzę, że jest teraz w promocji za 999zł, ale to 32 cale. Będzie lepsza do grania niż Philips czy lepiej tego Philipsa brać?
 

lukxepl

New member
Niestety już nie idzie dostać tego Philipsa. Chyba będę brał na raty więc budżet się trochę zwiększył. Który z tych TV będzie najlepszy?
Philips 40PFH4309/88
Sharp LC-40LD270E

edit: jednak tylko te dwa wchodzą w grę.
 
Ostatnia edycja:

lukxepl

New member
Przepraszam, że tak ciągle pytam, ale teraz jest promocja w neonecie lg 42lb5500 za 1287zł. Warto? Będzie dobry do ps4?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale lecisz po najtańszych telewizorach i to bez wspomagaczy.
To najlepiej sprawi się Philips 40PFH 4009. Ba dobre skalowanie obrazu. Ten da radę.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
A Toshiba 32L3433DG? Widzę, że jest teraz w promocji za 999zł, ale to 32 cale. Będzie lepsza do grania niż Philips czy lepiej tego Philipsa brać?

Poprę opinię kikiego. W tym budżecie bierz Philipsa jest większy od Tośki to i fun w graniu większy i lepiej film oglądać. Sam go mam w sypialni i jak na te pieniądze to sprawuje się całkiem całkiem... Dobre skalowanie i można go całkiem fajnie ustawić. Używam go z BR, Dongle i laptopem. Sygnał TV jest z Cyfrowego Polsatu. Nie wiem czy w tych pieniądzach znajdziesz coś lepszego. ;)
 
Ostatnia edycja:

lukxepl

New member
Chyba poczekam jeszcze trochę i kupię tego Philipsa 40PFH4309, bo jest niewiele droższy od tego 4009. Mam nadzieję, że ceny nie pójdą w górę. Jeśli tak to tu wrócę. Dziękuję wszystkim za pomoc. Pozdrawiam.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Niestety już nie idzie dostać tego Philipsa. Chyba będę brał na raty więc budżet się trochę zwiększył. Który z tych TV będzie najlepszy?
Philips 40PFH4309/88
Sharp LC-40LD270E

edit: jednak tylko te dwa wchodzą w grę.

W 25 sklepach znalazł mi 40PFH4009 na Ceneo to jak go nie ma? :hmm:
 
Do góry