3 źródła do tv i projektora jednocześnie, jak?

Daktari

New member
Czesc,

zalozenie: planuje podlaczyc jednoczesnie 3 zrodla: a) sygnal telewizyjny z UPC, b) konsole do gier i c) laptopa wymiennie z tabletem do x) telewizora i y) projektora przy rowniez jednoczesnym podlaczeniu wyjscia dzwieku z wszystkich w/w sygnalow do tego samego zestawu grajacego - wieza z kolumnami. Nie planuje korzystac w tej samej chwili z TV i projektora (chociaz ponizszy przelacznik daje taka mozliwosc), ale za to nie chce przelaczac kabli, chce wszystko spiac ze soba i nie dotykac.

Wedlug mnie najlepszym rozwiazaniem jest zastosowanie urzadzenia 4x2 HDMI MATRIX za ok. 300 zl, gdzie mamy 4 wejscia HDMI, 2 wyjscia HDMI oraz wyjscie dzwieku w postaci analogowym (2x chinch) oraz cyfrowym (SPDIF) np. cos takiego:
ht tp:// lnk.nu/ask-hdmi.manufacturer.globalsources.com/tnx8.htm (z linku nalezy usunac spacje)

zalaczam schemat podlaczenia dla 3 roznych konfiguracji z pytaniami jak ponizej:
ht tp:// losiu.czlowiekroku.com/hdmi.png (z linku nalezy usunac spacje)

1) czy konfiguracja nr 2 bedzie dzialac?
2) czy konfiguracja nr 3 jest mozliwa do wykonania?
3) czy moze ktos polecic rozgaleznik HDMI 4in 2out, ale koniecznie z wyjsciem sygnalu przynajmniej analogowego, a najlepiej rowniez cyfrowego? (na allego widze modele bez wyjscia audio)
4) moze ktos polecic jakis TV led 55" z WYJSCIEM sygnalu video/audio po hdmi? pod katem konfig nr 3.

OPIS:

A) nie interesuje mnie konfiguracja nr 1 gdzie sygnal tv z kablowki UPC to pakiet ok. 125 kanalow, UPC daje wlasny tuner z wyjsciem HDMI, 30 kanalow mi wystarczy.

B) w konfiguracji nr 2 sygnal TV z kablowki UPC to pakiet podstawowy, ale po przejsciu sygnalu przez dekoder DVB-C mamy ok. 30 kanalow. Wydaje mi sie ze to ta wlasciwa konfiguracja dla moich zalozen.

c) w tej sytuacji zakladamy, ze telewizor ma A) wbudowany dekoder DVB-C i nie potrzebujemy posrednika w postaci zewnetrznego dekodera DVB-C i kolejnego pilota oraz ma B) WYJSCIE sygnalu audio/video po HDMI. W tym przypadku chcemy uzyskac taki efekt, aby sygnal z kablowki UPC przechodzil przez dekoder DVB-C w TV nastepnie z niego wychodzil, trafial do przelacznika HDMI MATRIX i wracal do TV np. do wejscia HDMI 1. Jedoczesnie chcemy zachowac kontrole nad wybieranymi kanalami za posrednictwem tunera / dekodera DVB-C wbudowanego w TV. A wszstko po to aby uniknac dodatowego zewnetrznego tunera DVB-C. Czy obecne TV maja takie mozliwosci ustawien, aby dzialal sobie tuner / dekoder DVB-C i reagowal na polecenia pilota podczas gdy wybralismy inne zrodlo sygnalu? prosze o podpowiedz. ps. gdyby to zadzialalo i chca ogladac sygnal TV na projektorze to rozumiem, ze TV musialby byc wlaczony, tylko np. przyciemniony na maksa ekran / a moze da sie wylaczyc sam ekran albo sprawic zeby dzialal sam tuner i tv pobieral mniej pradu (nie mialem jeszcze plaskiego tv, nie orientuje sie w temacie, dopiero bede kupowal)

D) A moze jest jeszcze inna mozliwosc ktorej nie wzialem pod uwage?

Z gory dziekuje
 
Ostatnia edycja:
Do góry