3 wejścia i 2 wyjścia HDMI

Kilmar

New member
Witam
mam problem z połączeniem a potem podzieleniem sygnału

Mam 3 źródła - nkę, PS3 i DVD (wkrótce pewnie bluraya) i 2 odbiorniki czyli TV i za jakiś czas planuje zakup projektora (pewnie HD). Nie mam ampli z we/wy HDMI
Chciałbym to wszystko połączyć po HDMI ale nie znalazłem 1 urządzenia które miałoby 2 wejscia i 3 wyjscia. Czy coś takiego istnieje? I jakie w rozsądnej cenie?
Dodatkowo problemem jest to, że projektor będzie ok 5 m od źródeł czyli licząc po scianach i suficie potrzebuję 10m kabla. Podobno przy tej długości już sa problemy i juz nie mogę kupić byle czego.
Możecie coś doradzić?

pozdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
co do HDMI - 10m, mam tak podłączony komputer do Plazmy. Za przewód zapłaciłem niecałe 100zł i wszystko jest OK, żadnych problemów.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam
mam problem z połączeniem a potem podzieleniem sygnału

Mam 3 źródła - nkę, PS3 i DVD (wkrótce pewnie bluraya) i 2 odbiorniki czyli TV i za jakiś czas planuje zakup projektora (pewnie HD).
Też mam 3 odbiorniki (3 telewizory) i kilka źródeł (PS3 i multiroom zbudowany z 2 turborecorderów n-ki), z tym, że płyty BD odtwarzam w PS3 i Blu-Ray wbudowany w konsoli zupełnie mi wystarcza. Jak to wszystko połączyłem znajdziesz w mojej sygnaturce.
 

Kilmar

New member
Też mam 3 odbiorniki (3 telewizory) i kilka źródeł (PS3 i multiroom zbudowany z 2 turborecorderów n-ki), z tym, że płyty BD odtwarzam w PS3 i Blu-Ray wbudowany w konsoli zupełnie mi wystarcza. Jak to wszystko połączyłem znajdziesz w mojej sygnaturce.

no tak ale Ty tak naprawdę masz 2 źródła - n(ki) i PS3 bo z tego co rozumiem, z jednej i drugiej idzie to samo
Ja mam:

Nka PS3 DVD (BR-kiedyś)
.....\ | /
.......?
....../ \
...TV projektor (wkrótce)

Oczywiście tak długo jak mam DVD a nie BR - nie ma sprawy - pójdzie po YPbPr ale później??
Tym bardziej że do projektora będę miał "nie-za-blisko"

Poradźcie proszę coś z tym HDMI
Znalazłem coś takiego
PROFESJONALNY KABEL HDMI 10m VIVANCO + Wzmacniacz (956758877) - Aukcje internetowe Allegro
Ma niby "wzmacniacz" ale pytanie czy to będzie działać OK
Problem w tym że będzie szedł w ścianie więc jak się okaże po montażu że nie działa (bo np zakłócenia) to dupa - nowego nie pociągnę.
W jego "profesjonalność" ;-) oczywiście nie wierzę, bo skoro są kable po kilkaset złotych a nawwet powyżej 1000 to ten raczej rewelacją nie będzie. Tylko czy jest sens płacić więcej, bo rozumiem, że przy sygnale cyfrowym albo on jest albo nie ma. Ale może jako "lajkonik" się mylę

A tak przy okazji - Łot is iHDMI?
Definicję przeczytałem ale czy to 'i' by miało zastosowanie w moim przypadku bo ten kabel też kosztuje akceptowalnie (229 pln) iHDMI, nSplitter, nVisionHD & HDTV-to-VGA Home

pozdr
 

JackS.

New member
Bez reklam
no tak ale Ty tak naprawdę masz 2 źródła - n(ki) i PS3 bo z tego co rozumiem, z jednej i drugiej idzie to samo

Mam 2 turbodekodery n-ki, każdy z nich w danej chwili może odbierać inny kanał (i dodatkowo każdy z nich może równocześnie nagrywać z jakiegoś innego kanału) i PS3, czyli w sumie 3 niezależne źródła sygnału.

Ja mam:

Nka PS3 DVD (BR-kiedyś)
.....\ | /
.......?
....../ \
...TV projektor (wkrótce)
To masz teraz jeden TV, czy dwa?

Oczywiście tak długo jak mam DVD a nie BR - nie ma sprawy - pójdzie po YPbPr ale później??
W PS3 nie masz Blu-Raya?
Oczywiście sygnał z PS3 rozdzielam na telewizory przy pomocy nSplittera, właśnie dlatego, że zdarzają się płyty BD z ustawioną flagą ICT, co sprawia, że po componencie obraz szedłby jedynie w zredukowanej rozdzielczości.
Jeśli chodzi o n-kę, to problemu nie ma, bo wszystkie programy HD wychodzą po componencie w pełnej rozdzielczości, takiej samej jak równocześnie idzie po HDMI. Wyjątek stanowią VoD, ale od dłuższego czasu nie ma tam prawie nic w HD.

Tym bardziej że do projektora będę miał "nie-za-blisko"

Poradźcie proszę coś z tym HDMI
Znalazłem coś takiego
PROFESJONALNY KABEL HDMI 10m VIVANCO + Wzmacniacz (956758877) - Aukcje internetowe Allegro
Ma niby "wzmacniacz" ale pytanie czy to będzie działać OK
Problem w tym że będzie szedł w ścianie więc jak się okaże po montażu że nie działa (bo np zakłócenia) to dupa - nowego nie pociągnę.
W jego "profesjonalność" ;-) oczywiście nie wierzę, bo skoro są kable po kilkaset złotych a nawwet powyżej 1000 to ten raczej rewelacją nie będzie. Tylko czy jest sens płacić więcej, bo rozumiem, że przy sygnale cyfrowym albo on jest albo nie ma. Ale może jako "lajkonik" się mylę
Ten kabel faktycznie wydaje się być jakiś dziwny. Ma w opisie, że jest dwukierunkowy, ze zdjęć też na to wygląda. A wszystkie aktywne kable HDMI, czyli takie, które mają wbudowane wzmacniacze lub kondycjonery sygnału, są zawsze kablami kierunkowymi. Obawiam się, że to co do tego kabla przyczepiono to raczej coś co zastępuje filtry, których na nim nie widać.

A tak przy okazji - Łot is iHDMI?
Definicję przeczytałem ale czy to 'i' by miało zastosowanie w moim przypadku bo ten kabel też kosztuje akceptowalnie (229 pln) iHDMI, nSplitter, nVisionHD & HDTV-to-VGA Home
Ten kabel ma elektronikę, która zajmuje się obsługą HDCP. W przypadku n-ki ta elektronika pozwala na równoczesne korzystanie z wyjścia HDMI i YPbPr dekodera. Gdy zamiast kabla iHDMI użyje się w takiej konfiguracji pasywnego kabla HDMI, to po zgaszeniu telewizora podpiętego kablem HDMI nbox wyłącza obraz na wyjściu component (i fonię) informując tam tylko, że do wyjścia HDMI podpięte jest coś, co nie ma ochrony HDCP. Bierze się to stąd, że telewizory po przejściu do trybu stand-by wyłączają układy odpowiedzialne za HDCP.
 

axel-san

New member
Po co to tak wszytko komplikowac. W wielkim skrocie kolega chce miec dostepne wszystkie 3 zrodla albo na tv albo na proj z wiadomych przyczyn. W takiej sytuacji najbardziej elegancje bedzie uzycie Splitera hdmi 3x2 (3 wejscia 2 wyjsca) i po zawodach :] Co prawda kolega nic nie wspomnial o dzwieku a to dosc wazna kwestja. Przykladowe produkty i ich ceny: Apogee (HDMIMX32) HDMI 3x2 Switcher Splitter Mirror v1.3 Full HD 1080p 15m/10m Amplified - SuperMediaStore.com HDMI Switch-Splitter 3X2 (Mirror) P/N:HSS0302 hdmi Splitter China products HDMI Switch-Splitter 3X2 w/Remote Control HSS0302 (SMQ051) - US$ 67.68 Nie wiem jak z dostepnoscia w pl, jak bede mial chwilke to poszukam. Widze ,ze w pl jak zawsze dupa ale np juz na ang ebay-u mozna znalesc sporo fajne jest rozwiazanie HDMI Matrix Switch 4 x 2 as - new on eBay (end time 28-Mar-10 21:41:52 BST) HDMI 4x2 Splitter Switch 4 In 2 Out HD 1080p HDCP V1.3b on eBay (end time 26-Mar-10 13:18:38 GMT) bo mozna np pusci obraz z n na projektor a obraz z ps3 na tv dobra sprawa jezeli urzadzenia sa w 2 roznych pokojach. Jezeli chodzi o pl to np >> Switch (przełącznik) HDMI (4xIN-2xOUT) Lindy 38043 :: Sklep.RMS.pl ale nie wiem jak to dokladnie dziala.
 
Ostatnia edycja:

Kilmar

New member
Po co to tak wszytko komplikowac. W wielkim skrocie kolega chce miec dostepne wszystkie 3 zrodla albo na tv albo na proj z wiadomych przyczyn.
dokładnie ;-)
Co prawda kolega nic nie wspomnial o dzwieku a to dosc wazna kwestja.
No dźwięk mi w projektorze nie jest potrzebny a głośniki będą te same co przy oglądaniu TV więc nie ma problemu "podziału" dźwięku a amp obsłuży 3 sprzęty
Najtańsze takie urządzenie w PL to AFAIK ok 600PLN
 

python636

New member
Bez obaw ja mam kabel HDMI o długości 15 m i spokojnie daje rade z projem.

no tak ale Ty tak naprawdę masz 2 źródła - n(ki) i PS3 bo z tego co rozumiem, z jednej i drugiej idzie to samo
Ja mam:

Nka PS3 DVD (BR-kiedyś)
.....\ | /
.......?
....../ \
...TV projektor (wkrótce)

Oczywiście tak długo jak mam DVD a nie BR - nie ma sprawy - pójdzie po YPbPr ale później??
Tym bardziej że do projektora będę miał "nie-za-blisko"

Poradźcie proszę coś z tym HDMI
Znalazłem coś takiego
PROFESJONALNY KABEL HDMI 10m VIVANCO + Wzmacniacz (956758877) - Aukcje internetowe Allegro
Ma niby "wzmacniacz" ale pytanie czy to będzie działać OK
Problem w tym że będzie szedł w ścianie więc jak się okaże po montażu że nie działa (bo np zakłócenia) to dupa - nowego nie pociągnę.
W jego "profesjonalność" ;-) oczywiście nie wierzę, bo skoro są kable po kilkaset złotych a nawwet powyżej 1000 to ten raczej rewelacją nie będzie. Tylko czy jest sens płacić więcej, bo rozumiem, że przy sygnale cyfrowym albo on jest albo nie ma. Ale może jako "lajkonik" się mylę

A tak przy okazji - Łot is iHDMI?
Definicję przeczytałem ale czy to 'i' by miało zastosowanie w moim przypadku bo ten kabel też kosztuje akceptowalnie (229 pln) iHDMI, nSplitter, nVisionHD & HDTV-to-VGA Home

pozdr
 

JackS.

New member
Bez reklam
dokładnie ;-)
No dźwięk mi w projektorze nie jest potrzebny a głośniki będą te same co przy oglądaniu TV więc nie ma problemu "podziału" dźwięku a amp obsłuży 3 sprzęty

Najtańsze takie urządzenie w PL to AFAIK ok 600PLN

Jeśli nie zależy ci na tym, aby na projektorze i telewizorze był równocześnie wyświetlany obraz z różnych źródeł, to wystarczy jak weźmiesz jakikolwiek trójwejściowy switch HDMI z pilotem, a do jego wyjścia podłączysz splitter HDMI z obsługą HDCP.
Jeśli chodzi o zdalnie przełączany switch HDMI, to powinien wystarczyć taki:
SWITCH HDMI PRZEŁĄCZNIK AUTO SWITCH Z PILOTEM! (963031288) - Aukcje internetowe Allegro
Jeśli chodzi o splitter, to że względu na to, że masz dekoder n-ki to pewnie nSplitter Pro.
 

axel-san

New member
Tez chcialem zaproponowac takie rozwiazanie aczkowiek uznalem je za mniej eleganckie. Koszt wydawal mi sie wiekszy bo 299 + 69 (+ wysylka) a uzadzenia na angielskim ebayu byly tansze. Zalezy czy ktos chce sie bawic w paczki z zagranicy (nie ma w tym nic strasznego). W jednym z polskich sklepow orzadzenie bylo za 449 pln ;p Czas spr niemiecki ebay :] ewentualnie ciut taniej splitter :] >> HDMI Video Spliter 1=>2 25-225MHz 1080i, 1080p (962487554) - Aukcje internetowe Allegro czyli juz sie robi znosnie bo 69+175.
 
Ostatnia edycja:
Do góry