3 przetwornikowy Panasonic czy 1 przetwornikowe Sony

homersimpson

New member
Witam

Mam duzy dylemat w wyborze kamery HD, prosze o pomoc. Niestety nie moge nigdzie znalezc testu porownawczego tych dwoch kamer.

Chce kupic jeden z tych modeli

Panasonic HDC-SD707

lub

Sony HDR-CX520VE

Pierwsza ma 3 przetworniki, Soniacz ma jeden ale za to wiekszy, czytalem ze najwazniejszym czynnikiem wplywajacym na jakosc filmow jest wlasnie wielkosc przetwornika i teraz nie wiem czy mimo tego iz ten Panasonic ma mniejszy przetwornik to ich liczba daje mu przewage nad Sony czy nie.

Doradzcie mi prosze bo jestem totalnym lajkonikiem jesli chodzi o te technologie.

Chce prostu kupic kamere na nastepna dekade ,bo moj dotychczasowy Soniacz miniDV ktorego nabylem w 2000 roku nie spelnia juz najnowszych standardow i obraz na tv FULL HD jest z "lekka" rozmyty.

Doswiadczenie podpowiada mi Sony z uwagi na duza trwalosc, nie mialem przez tych 10 lat ani jednej usterki sprzetu, z Panasonicami nie mam zadnych doswiadczen.

Kamerka ta bedzie mi rowniez sluzyla jako aparat cyfrowy ,chce po prostu wyeliminowac drugie nie potrzebne urzadzenie , mam w tej chwili malego kompakta Sony ale wydaje mi sie ze ta kamerka da mi chyba lepsza jakosc zdjec niz taki 7 MP kompaktowy Soniacz (lepszy obiektyw i wieksza rozdzielczosc)

Doradzcie ktora z tych kamer wybrac, ogranicza mnie budzet 3500-3700 zl brutto wiec nie jestem w stanie siegnac po 3 przetwornikowego Soniacza. ):, w gre wchodza wylacznie kamerki na karty pamieci.
 
Ostatnia edycja:
Do góry