3 propozycje, jeden problem UE40f6770 L42et60e kdl42w805a

adampuchal

New member
Dzień dobry, stoje przed trudnym wyborem telewizora,

może zacznę od pytań które trochę rozjaśnią:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 18m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-4 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? prosto
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? pokój od strony płn. więc słońce świeci w lecie jedynie wieczorami, ale wtedy tv nie oglądam
7.Jaki masz obecnie telewizor ? kineskop
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? full hd, smart, fajnie by było gdyby miał 3d jednak nie jest to piorytet
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? kablówka, może nc+
10.Jakie urządzenia ? oglądanie, xbox, komp
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-4
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?Wszystko jedno
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport/Film
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? czasem
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie zamierzam na razie jeżeli tak to sporadycznie
16.Preferencje co do marki ? Samsung, panasonic, sony
17.Preferencje co do wielkości ? 40,42 46
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? lekko zauważalne skakanie obrazu
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 40,42 cale do 2800 jak wiekszy ok 3500
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? raczej aktywne, denerwują mnie poziome paski 3d jak w LG

Chodziłem po sklepach i zdecydowałem się początkowo na dwa modele Samsung UE40f6770, Panasonic L42et60e. Jeśli chodzi o cene i parametry to są one wręcz ( jak dla mnie, czyli osoby która wybiera tv raz na 10 lat :) ) identyczne: smart, wifi, 600 Hz, rozmiar i cena. Podobno Panasonic ma ciut lepszą matrycę a samsung szybszy procek (dotyczy funkcji smart TV). Będąc w rtveuro sprzedawca, stojąc obok konsultanta sony mówił że tylko sony bo ma najlepszą matrycę ( że odpowiednikiem tego sony jest samsung z serii 8000 ?). Ale za model KDL 42w805a trzeba dać koło 3100 zł. Inni mówili, że w sony trzeba dać parę stówek więcej tylko za to, że jest "SONY" :)

Problem polega na tym, że gdzie się nie pójdzie to mówią co innego. Zawsze byłem przekonany do samsunga z racji łatwej komunikacji z tabletem i telefonem ( wszystko jednego producenta ). Rodzice korzystają i są zadowoleni ( 40e6500).

Czy mogę liczyć na jakąś podpowiedź w tej kwestii?

Zastanawiam się czy nie zdecydować się na rozmiar do góry czyli 46 u samsunga i 47 w panasonicu.
Finansowo dałbym radę tym bardziej, że raczej chciałbym ( o ile wytrzyma) korzystać z niego raczej dłużej :)

pozdrawiam serdecznie
AdamPuchal
 

SDman

Banned
Chodziłem po sklepach i zdecydowałem się początkowo na dwa modele Samsung UE40f6770, Panasonic L42et60e. Jeśli chodzi o cene i parametry to są one wręcz ( jak dla mnie, czyli osoby która wybiera tv raz na 10 lat :) ) identyczne: smart, wifi, 600 Hz, rozmiar i cena. Podobno Panasonic ma ciut lepszą matrycę a samsung szybszy procek (dotyczy funkcji smart TV). Będąc w rtveuro sprzedawca, stojąc obok konsultanta sony mówił że tylko sony bo ma najlepszą matrycę ( że odpowiednikiem tego sony jest samsung z serii 8000 ?). Ale za model KDL 42w805a trzeba dać koło 3100 zł. Inni mówili, że w sony trzeba dać parę stówek więcej tylko za to, że jest "SONY" :)

Witam,
za Sony, panasonic, LG (matryce IPS):
- matryca IPS nie wymaga tak precyzyjnego kalibrowania -szybciej znajdziesz właściwe ustawienia.
- lepszy i to znacznie dźwięk z głośników TV (Sony z powyższej trójki najgorszy)
- Intel WiDi (tylko LG)
- MHL
- Pasywne (tanie okularki 3d )

za Samsung:
- matryca S-PVA lub PLS musi być precyzyjnie skalibrowana, lepszy kontrast i głębia czerni
- najlepszy Smart TV na rynku !
- mniej odbijająca matryca
- 2piloty normalny + Smart
- Aktywne 3d
- przy powieszeniu design -jeden z ładniejszych na rynku !

Jeżeli uda Ci się doprowadzić do konfrontacji tych TV najlepiej w ciemnym pomieszczeniu to wtedy wybierzesz zwycięzcę wg . własnych potrzeb -preferencji.
Najlepiej zmów je oba 1 kurierem (dogadaj się) i zostaw ten który Ci będzie bardziej odpowiadał.

PS. W805 porównywać z F8000 to jak Golfa do Mercedesa (0 kompetencji).

Pozdr.
 

adampuchal

New member
Mam jeszcze jedno pytanie.

Czy biorąc większego brata (46, 47 cali ) zmienia się cokolwiek w jakości (matryca, dźwięk itd.) do tego stopnia, że dyskwalifikuje któryś z wyborów?

Bliższy jestem do tego samsunga. O ile jedno więcej usb nie będzie grać takiej roli to podłączenie xboxa, kompa i nc+ daje mi jeszcze jedno miejsce wolne w samsungu.

Takie jeszcze pytanie techniczne: czy podłączenie komputera, który stoi za ścianą (klawiatura bezprzewodowa z myszą) i wykorzystywanie telewizora jako monitora w dużym stopniu, jest w jakiś sposób niewskazane z czego powinno się korzystać raczej sporadycznie?
Chodzi mi chyba o różnice między typowym monitorem a telewizorem. Nie wiem czy jakieś wypalanie pikseli, czy nieruchomy obraz ma jakiś negatywny wpływ w telewizorze bardziej niż w monitorze.
Czy kable hdmi o długości 5m działają bezproblemowo? (komp-tv)


Dziękuję za wcześniejsze odpowiedzi. Jest coraz bliżej :)
Pozdrawiam
 

SDman

Banned
Kable hdmi powyżej 3m muszą być
dobrej jakości. LCD jako monitor jak najbardziej
ale raczej nie do pracy. Na statyczne obrazy również
trzeba uważać czyli wygaszacz on.

Pozdr.
 

adampuchal

New member
Byłem wczoraj w sklepie i o mało nie kupiłem samsunga ue46f6770, design parametry fajne. wszystko ok ale jedno ale: alejka dalej stoi telewizor philipsa z Ambilight i robi wrażenie. Po powrocie z niczym :) zacząłem szukać i w cenie samsunga (ok 3500) znalazłem model Philips 46PFL7007K. Parametry według tabelki ciut lepsze, głośniki mocniejsze. Szkoda że ambilight jest tylko po dwóch stronach (bez góry).

Chciałem się podpytać (ponieważ nigdy nie rozważałem philipsa pod kątem telewizorów) czy warto zwrócić na niego uwagę czy jednak z tych wymienionych (samsung ue46f6770, Panasonic TX-L47ET60E, Sony KDL-42W805A) wcześniej brać samsunga i się nie zastanawiać ??

Pozdrawiam a przy okazji Wesołych Świąt
Adampuchal
 

SDman

Banned
Witam,
ten Philips będzie najlepszym ale są ale.
Model zeszło roczny primo.
O jego bolączkach poczytaj w wątku o nim.

Pozdr.
 

krzywyzielar

New member
Witam. Prosił bym o informację odnośnie tv. Jaki na dzień dzisiejszy spełnia dane kryteria. Mam w domu TV crt i monitory graficzne, więc zależy mi na jakości obrazu no i efekt gładkiego ruchu mnie za uroczył :).
Odpowiedzi na pytania jak kolega wyżej. z tym że głównie do kompa i DLNA, DVB-T.
Tv 42-50' z 3D, DLNA! i Wi-Fi, minimum 200Hz
Czy da się uzyskać realistyczny obraz w kwocie 2800zł? na jakimś tv do tej kwoty lub Max 3000zł na miejscu w Torunu.

edit.1
Mam w Torunu takie coś
LG 50PH670S cena 2800zł :) Ale bez okularów które są bardzo drogie.
TX-P42ST60E 2530zł.

edit.2
Który z tych TV ma lepszą jakość obrazu. Wiem że bez sprzętowej kalibracji się nie obędzie.
Okulary aktywne od Samsunga pasują to LG?.
Pasują wyczytałem już na forum. SSG-4100. SSG-5100GB.
Będę edytować posta i dodawać modele. Liczę na waszą pomoc :).

edit.3

Wyczytałem na forum iż LG nie ma dobrej czerni.
A Panas obcina delikatnie biel. pasują do niego okulary SSG-5100GB. Ten telewizor prawdopodobnie wybiorę, jutro pojadę zobaczyć pomacać i zdecydować :).

:) Wyszło na to że sam dałem sobie radę bo dużo info jest na forum. Ale każdy komentarz / uwaga będzie mile widziana.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry