3 modele LCD 37" - porównanie, porady.

ruster

Member
Witam, post dotyczy trzech modeli: JVC A80, SHARP AD5, PHILIPS PFL5322. Telewizorek bedzie służył generalnie do odbioru kablówki ( multimedia) oraz okazjonalnie dvd, z tym że będzie mi zdarzało się oglądać tv z kąta ok 140 stopni. Zależy mi na w miarę naturalnych kolorach -stąd wyeliminowałem na dzień dobry samsunga R82B, widziałem JVC - kolory piękne, ale wydają mi się troszkę rozmyte. Co do SHARPA to widziałem tylko 20", tak więc porównanie zerowe. Nie wiem jak świeci PHILIPS. Proszę was o jakieś sugestie,porównania, opinie... Może jakies spostrzeżenia od użytkowników podanych modeli? Każda opinia będzie bardzo cenna. Z góry dziękuję.
 

ruster

Member
Wiem, ze w natloku pracy itp.cizeko jest wygospodarowac kilka min. na napisanie porady, info, ale moze jednak:) Moze ktos z was uzytkuje podane modele,opowie nieco wiecej o nich i zdola w jakikolwiek sposob porownac i cos zaproponowac...
 

Romanoff

New member
WItaj,

Nie wiem czy jesteś świadom iż przy kącie rzędu 140stopni to prawie na żadnym LCDku nie będziesz oglądał nawet w miarę komfortowo_Otóż obraz będzie wyprany z kolorów, zapomnij o jakiejkolwiek czerni.
Zapytałeś ,który z tych trzech a ja Ci dobrze doradzę wybierz 37" plazmę Panasa i bedziesz na maksa zadowolony(zwłaszcza, że przeważać u Ciebie będzie kablówka, a DVD od czasu do czasu).

Pozdrawiam
 

gatar

Active member
Bez reklam
Romanoff napisał:
Nie wiem czy jesteś świadom iż przy kącie rzędu 140stopni to prawie na żadnym LCDku nie będziesz oglądał nawet w miarę komfortowo_Otóż obraz będzie wyprany z kolorów, zapomnij o jakiejkolwiek czerni.

Hmmm.
Jesli Ktoś kupuje LCD do ogladania "przy kącie 140 st." to rzeczywiście nie warto. :confused:
Ja oglądam przy kącie max 30st i jest oki.
Ruster -->Jeśli nie możesz obejrzec jak "grają" te tv to kup Sharpa.
 

ruster

Member
Wróciłem po urlopie i miło jest przeczytać, że ktoś odpisał na moje pytanko-z góry dzięki. Na Sharpa 37RD2E mnie nie stać, ktoś może powiedzieć żeby dołożyc, no ale tak to można dokładać i dokładać. Co do plazmy to jest mały kłopot, gdyż tv będzie wisiało przy oknie ( tv-> okno 90 stopni, w odległości ok 50 cm:(). i wydaje mi sie ze plazma odpada, bo nie mam zamiaru czekac do zmroku zeby obejrzeć sobie film. ( chyba ze mit światła i plazmy jest przesadzony, nie mogę tego zweryfikować gdyż praktycznie w każdym sklepie rtv nie ma okien:D). Kąt 140 stopni będzie występował, ale nie jest to wyznacznik, z reguły to bedzie 20 stopni, ale zdarzy się obejrzeć coś przy stole, gdzie będzie te ok 140 stopni. Poza tym mam w planach tez kupić 20" do sypialni i może byłoby rozsądnym posunięciem zakup sharpa AD5 zarówno 37 jak i 20 zeby pozniej nie zalować wyboru i nie siedziec z nosem w tv np tylko w salonie przy zakupie np JVC... Kasy mam ok 5,5-6 tys. na zakup 2 lcd. Co wy na to?
 

ruster

Member
Niezla myśl z tym G80, ale czy jest aż tak zauważalna róznica odnosząc sie do A80? W sumie to juz chyba sie nastawilem na JVC, bo w takiej cenie raczej nic lepszego do kalbówki nie znajde... Czy na pewno to będzie duza róznica pomiedzy tymi dwoma modelami? Będę ogladał tv z odległosci ok.3,5-4m - wiem ze 37 ciut za maly, ale wolę lepszą 37 nic slabszą 42 tym bardziej, że budżet na 2 lcd jest ograniczony. Co wy na to szanowni forumowicze? Czy z odleglosci tej którą podałem, będzie widoczna różnica pomiędzy tymi dwoma modelami? Co do dźwięku, to i tak zamierzam podpiąć pod jakiś sprzęcik - też muszę dokupić, tak wiec moze lepiej A80 + nagłośnienie (bo w sumie to będzie jedyny sprzęt z muzą w mieszkaniu).
 

mosca

New member
Co do różnic to zapraszam na stronę http://www.jvc.co.uk/site/lcd_tv/spec.html

W zasadzie poza wyglądem, maxxbasem i dynapix plus zamiast zwykłego dynapix reszta jest taka sama. Jednak sam wygląd moim zdaniem ma olbrzymie znaczenie (przede wszystkim dla płci przeciwnej) a ten w przypadku G80 jest naprawdę wyjątkowy (oczywiście moim skromnym zdaniem).
 

marecki6

New member
Bez reklam
zgadzam sie ze wyglad g80 jest wyjatkowy i jak dla mnie ustrzelono 10 :) polaczenie blyszczacego czarnego frontu ze srebrna matowa rama i calym czarnym matowym tylem i podstawka jest super pomyslem bo laczy zarowno polysk z matem jak rowniez dwie wersje kolorystyczne .... mi sie to strasznie podoba ..... co do ceny i roznic wydaje mi sie ze nie ma miedzy tymi modelami cenowo az takiej duzej roznicy zeby warto bylo rezygnowac z wyzszego i chyba jednak lepszego modelu
 
Do góry