3 modele do wyboru !

parasite21

New member
Witam Panowie. Stoję przed wyborem led'a i tak się skłąda, że wszystkie 3 opcje to samsungi. Z mojego laickiego punktu widzenia sprawa wygląda tak:

1. Samsung UE46F6770 - sądząc po cyferkach model najniższy i najtańszy, ale ma więcej Hz od UE46F6800.

2. Samsung UE46F6800 - średnia półka, 200zł droższy od UE46F6770 - tylko nie wiem dlaczego ? ;)

3. Samsung UE40F7000 - z tego co do tej pory wyczytałem b. fajny tv. tylko, że w moim przedziale cenowym, jest 40cali ... trochę mało, więc jakość , czy wielkość ?!

A to lista, która może Wam pomóc w doradzeniu mi. Najbardziej mi zależy, na płynności podczas oglądania meczów piłki nożnej, dobrej jakości obrazu 2d oglądanego w dzień i w nocy. Brak cloudingu i czarnej czerni ;) oraz małym input lagu, żęby od czasu do czasu pograć na xboxie 360.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? póki co ok 19m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 3- 4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? raczej stać, aczkolwiek w przyszłości dopuszczam opcję wiszącą
6.Jak słońce świeci w pokoju ? aktualnie słońce pada z tyłu tv
7.Jaki masz obecnie telewizor ? sony kdl 32w5500
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? hd/sd
10.Jakie urządzenia ? laptop / xbox 360
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok 10
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? w laptopie mam mat i jest dobrze
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sportowe, filmy akcji, seriale
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? jeśli tylko obsługa będzie przyjazna to chętnie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? od czasu do czasu zdarza mi się zagrać w coś na xbox'ie. Raz na 2-3 miesiące, kilka godzin dziennie
16.Preferencje co do marki ? nie mam
17.Preferencje co do wielkości ? od 42 do 47
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Słaba jakość obrazu, problemy z czarnym kolorem
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? pół na pół
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3200-3500 zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D ? może być, ale nie jest to wymagane
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych co podałeś brałbym :
Samsung UE46F6800
Przy tych warunkach odległość ma kluczowe znaczenie.
 

parasite21

New member
widzę, że masz model 6500 - możesz mi powiedzieć, jak z oglądaniem piłki nożnej na nim ?? Oczywiście, każda inna informacja, również będzie przydatna !
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
niestety nie pochwale sie niczym na razie bo mam go od dzisiaj wczesniej plazma była wiec na razie testuje ale jest temat tdx-a o tym modelu spory mnie pomógł w dokonaniu wyboru .
 

prezy

New member
Bez reklam
Najbardziej super opcją wydaje się UE46F7000 tylko pewnie budżet nie jest z gumy :)
6770 czy 6800 różnią się CMR, rzeczywiście oba mają natywne 100 Hz. Jednak podbicie ma znaczenie zwłaszcza dla koneserów obrazu, kiedyś pokazywał to nasz kolega jak wygląda to na testach - różnica jest na 100%.
6800 ma trochę dziwną podstawkę ale to chyba sprawa gustu.
Godnym uwagi jest również wspomniany F6500 - jakość, cena i możliwości bardzo przemawiają za tym TV.
 

rufix

New member
Parasite, mam 46F6500 i ogladam dużo piłki, ustaienia tryb film i tak jak jest w FAQ, ogląda sie ok, tryb sportowy jak dal mnie za ostry, czuje jak wypala mi oczy :)
 
Do góry