2D i 3D rejestrowane jednocześnie - co kupić?

viktorvektor

New member
Witam

Jak w temacie: chciał bym jednocześnie nagrywać 2D i 3D do dwóch oddzielnych plików.
Budżet: 12000zł (ale przeżyje też do 14000zł opcje w razie wyraźnych profitów takowej o 2k lepszej)

Inne:
- 1920x1080 50i dla obu 2d i 3d
- redukcja drgań
- zoom minimum x4
- filmowanie przy słabym świetle chociaż troszkę polepszone jakimiś systemami.
- funkcja auto (bez miliona ustawień koniecznych. Zwyczajnie quick start / auto i po sprawie)

Co więcej:
Filmy z tej kamery będą w sprzedaży na dvd i na stronie www. W tej chwili kręcę 2d hdc-hs700 (od stycznia 2011) ale ma ona już swój przebieg i czas na coś nowego. Zatem pomyślałem o jednoczesnym oferowaniu 2d i 3d tego samego filmu dla użytkownika, a kręcąc dwa razy nigdy nie będzie to samo na filmie bo ktoś zagra inaczej itd. Stąd tylko jednoczesne wchodzi w grę. Zaznaczam jednak tutaj że żaden ze mnie profesjonalista. To co mam ustawiam na auto i jestem zadowolony. Oczekiwał bym czegoś takiego też od poleconej przez kogoś życzliwego tutaj kamery.

Z tego co sam szukałem to HDC-Z10000 ale Panasonic twierdzi że ona nie nagrywa jednocześnie w 2d i 3d.

Bardzo proszę o pomoc
 

abcaa

New member
Witam, Posiadam Sony TD-10, dla każdego oka osobno po 1920x1080.
Nawet gdy filmujesz w 3D, masz do wyboru podczas obróbki Vegasie 10/11 Pro, 2D lub 3D jako wynik końcowy. Miałem do wyboru JVC i Panasonica , ale zrezygnowałem, bo 1920x1080 było w sumie dla dwóch oczu i jakość obrazu była o wiele gorsza od Soniaka. Z kamerki jestem super zadowolony i polecam.
Jakość filmu 3D jest powalająca, praca w Vegasie czasochłonna, ale po wypaleniu blu-raya i oglądnięciu na TV radość wielka.
Szukasz coś w cenie wyższej, tutaj ciężko Ci doradzić, bo tak naprawdę mało kto ma i nie ma z kim pogadać na ten temat / 3D temat tabu/.
Jak będę mógł Ci jeszcze w czymś pomóc to pisz. Pozdrawiam
 

viktorvektor

New member
Witam, Posiadam Sony TD-10, dla każdego oka osobno po 1920x1080.
Nawet gdy filmujesz w 3D, masz do wyboru podczas obróbki Vegasie 10/11 Pro, 2D lub 3D jako wynik końcowy. Miałem do wyboru JVC i Panasonica , ale zrezygnowałem, bo 1920x1080 było w sumie dla dwóch oczu i jakość obrazu była o wiele gorsza od Soniaka. Z kamerki jestem super zadowolony i polecam.
Jakość filmu 3D jest powalająca, praca w Vegasie czasochłonna, ale po wypaleniu blu-raya i oglądnięciu na TV radość wielka.
Szukasz coś w cenie wyższej, tutaj ciężko Ci doradzić, bo tak naprawdę mało kto ma i nie ma z kim pogadać na ten temat / 3D temat tabu/.
Jak będę mógł Ci jeszcze w czymś pomóc to pisz. Pozdrawiam


Bardzo dziękuje za odpowiedź. Mam kilka pytań odnośnie tego co napisałeś. Od razu też mówię że jestem baaaardzo zielony w kwestiach obróbki. To co sam robiłem z mojej strony to po prostu wycinanie kawałków filmu których nie chciałem i dodanie copyright`ów w programiku AVS.

Ten model panasonica o którym pisałem wg tego co zrozumiałem nagrywa niezależnie dla każdego oka ale zapisuje jako format albo 2d albo 3d. Wydaje mi się zatem iż jest to podobnie jak w twojej kamerze. Pytanie moje jest zatem takie czy mając taki pliczek zapisany w 3d i używając Vegas 10/11 Pro (musiał bym nabyć albo pobrać triala żeby po testować) byłby w stanie przerabiać go na 2d nie tracąc przy tym więcej jak kilka minut na edycję (+ wiadomo zapis potem z 30 minut)? Pytam bo napisałeś że jest to czasochłonne i obawiam się że masz na myśli że trzeba przeglądać cały film i na bieżąco korygować. Proszę o info.
 

abcaa

New member
W Vegasie masz widoczne na linii montażowej dwa pliki filmowe, obróbka wygląda podobnie jak w każdym innym programie. Na końcu twojej pracy zapisujesz co chcesz 2D lub 3d, i eksportujesz to do czego chcesz.
TD-10 do pracy amatorskiej jest fajne ale nie kupuj następcy tego modelu, bo jest mniejsza a co za tym idzie rozstaw oczu jest za blisko siebie, co powoduje za małą paralaksę i 3D jest mniej efektowne/sprawdzałem/.
Co do czasów, to niestety nie unikniesz procedury i niestety to trwa. Jeżeli faktycznie nie miałeś do czynienia z obróbką materiału, to polecam abyś spotkał się z kimś kto ma jakieś pojęcie, będzie Ci dużo łatwiej. Sprawdz i przetestuj ten programi ,jest bardzo intuicyjny no i 3D. Pobaw się i sam może dojdziesz do pewnych rzeczy. MAGIX VIDEO Pro4.
Free Download - MAGIX
Pozdrawiam
 

viktorvektor

New member
Jeśli będę kupował to raczej tego HDC-Z10000 o ile rozwikłam kwestie tej edycji o której mówiłeś tak abym jako laik to ogarnął. I tutaj mam do Ciebie ogromną prośbę: Czy mógł byś zarejestrować mi swoją kamerą tak z 2~3 minutki czegokolwiek w 3d i podesłać pliczek źródłowy (rapidshare może?). Ja odpalę go wtedy w edytorze o jakim wspomniałeś i po testuje jak sobie z dam z tym rade.

Dwa: mógł byś też mi powiedzieć o ile jesteś w stanie czy ta HDC-Z10000 da mi taki sam format pliku jak Twoja (więc będzie tak jak mówiłeś dwie oddzielne ścieżki w programie).

Z góry dzięki
 

abcaa

New member
To są bardzo duże pliki, nie wiem czy dam radę przesłać. Kamerka fajna. Nagrywa 2xAVCHD=3D i 1xAVCHD=2D. Pytałeś czy nagrywa jednocześnie 3D i 2D - NIE. TAK dwie oddzielne ścieżki. Wszystko to możesz zrobić w programie edycyjnym.

Pozdrawiam
 

Wieslav

New member
Witam, Posiadam Sony TD-10 ..."

Witam!
Dzisiaj właśnie nabyłem taką samą kamerę.
W związku powyższym, mam kilka pytań do Ciebie.
Czy kamera ta czyta karty 64GB i jakich kart SDHC używasz?
Na jak długo wystarcza akumulator NP-FV70, kiedy nagrywa się obraz 3D i 2D w najwyższej rozdzielczości?
Program do obróbki plików filmowych nagranych tą kamerą, używasz ten co jest załączony do kamery, czy też używasz innego programu?
POZDRAWIAM
 
Ostatnia edycja:
Do góry