26 cali vs 32 cale

Kaiser20

New member
mam maly pokoj, odleglosc fotela od tv wynosi max 3 metry
bylem prawie zdecydowany na zakup tv samsunga r71b 32 calowego ale znajomi odradzaja mi tak duzy i proponuja ten sam model 26 calowy...
cena nie gra tu roli
doradzcie !
 

ts35

New member
Radzę zdecydowanie większy, chyba że będziesz oglądał z kiepskiego źródła typu kiepska antena, czy słaba kablówka (ale wtedy odradzam LCD).
Ja z tej samej odległości oglądam 50 calową tylną projekcję Sony KDF 50E2010. Moje źródło to głównie Cyfra+ z satelity. Nie odczuwam żadnego dyskomfortu związanego z jakością obrazu czy wielkością ekranu.
Jeżeli możesz to bierz zdecydowanie 32 lub 40 cali.

Pozdrawiam
ts35
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
codziennie kontaktuja się osoby które nawet niedawno kupiły TV LCD 32 i pytają o możliwośc zmiany na większy. Jednocześnie żałując swojej ostrożności. Tym bardziej ze cena nie gra roli. Możesz więc wykorzystując swoja wiedzę kupić model o najlepszej płynności obrazu - co powoduje, że nawet przy mniejszej odległości nie widać dropów i smużenia. Co więcej mozesz nawet zaszaleć z plazmą 42".
Teraz co i jak:
LCD z matrycą 6 ms, prosesorami 32 bit, najlepszym skalowaniem obrazu
- 37 Sharp RD2
- 37 JVC m 70
- 37 Sharp Ra 1
- 37 JVC G 80

- 37 Loewe Xelos
- 37 Loewe Spheros
- 37 Loewe Modus

plazmy
- 42 Pioneer 4270 Xa
- 42 Nec XR4
- 42 Loewe Modus

Wystarczy ,że powiesisz ekran na ścianę.
Oglądasz wiecej wieczorami, korzystasz z sygnałów SD i będziesz bardzo zadowolony.
pozdrawiam
 

Pitsy

New member
Całkowicie potwierdzam !! ja ogladam z ok2.5 m na 32'' i jeśli chodzi sygnał SD to jeszcze moze być ale jeśli planujesz jeszcze HD to zdecydowanie za mało (tez myślę jak wymienic na większy)
 

Kaiser20

New member
hmm to ciekawe
dzis mierzylem dokladnie odleglosc
i wychodzi na to ze do lozka na ktorym lezac ogladam tv jest faktycznie 3 metry...
ale juz od fotela na ktorym tv ogladam najczesciej i w dodatku gram z tego miejsca na konsoli, bo po prostu kabel ma taka dlugosc jest tylko niecale 1,5 metra!!
w dodatku nie mam telewizji cyfrowej tylko zwykla kablowke i teraz juz kompletnie sie pogubilem
co myslicie ??
 

bart

New member
Kaiser20 napisał:
hmm to ciekawe
dzis mierzylem dokladnie odleglosc
i wychodzi na to ze do lozka na ktorym lezac ogladam tv jest faktycznie 3 metry...
ale juz od fotela na ktorym tv ogladam najczesciej i w dodatku gram z tego miejsca na konsoli, bo po prostu kabel ma taka dlugosc jest tylko niecale 1,5 metra!!
w dodatku nie mam telewizji cyfrowej tylko zwykla kablowke i teraz juz kompletnie sie pogubilem
co myslicie ??

z 1,5 metra, kablowka, to raczej nie wiecej niz 32''
Ale to bedzie znowu stanowczo za maly ekran do 3m (tutaj 37'' to min)
Nie ma rady - albo przyblizysz lozko, albo kupisz dluzszy kabel
Ja mam kablowke UPC i z ok 2,5 37'' jest OK (ale 42'' nie bylaby wcale za duza)
 

ts35

New member
Wtrącę ponownie swoje "trzy grosze" - 26 cali w formacie 16:9 odpowiada wysokością ekranu klasycznemu telewizorowi (4:3) o przekątnej 21 cali.
Przy oglądaniu z kablówki 95% czasu to programy w formacie 4:3, jeżeli nie będziesz deformował obrazu (rozciągał w poziomie) to na 26 calach masz klasyczne 21 cali - a to mówi samo za siebie. Kup większy

Pozdrawiam
ts35
 

Kaiser20

New member
bylem dzis w Media Markt i zapytalem jednego ze sprzedawcow...
dwa samsungi 26'' i 32'' staly doskladnie obok siebie.
I pan expedient prezentowal mi obraz jaki bede mial mniej wiecej z mojej osiedlowej kablowki
doradzal by nie kupowac 32'' i staral sie udowodnic ze jego jakosc obrazu przy odleglosci 1,5 metra jest jednak duzo gorsza..
faktycznie 26'' z tej wlasnie odleglosci sprawial duzo lepsze wrazenie, na wiekszym bylo widac delikatne smugi , jakies przebicia, na 26'' obraz bardzo dobrej jakosci..
trudno nie wierzyc w jego szczere intencje bo samsung 26'' r71b jest teraz w promocji po 1999zl , jego wiekszy odpowiednik - 3300zl...
 

lexoduspk

New member
Witam. Bierz 32 cale, odległość z jakiej możemy oglądać obraz dobrej jakości na telewizorze 32 i 26 calowym jest prawie identyczna. Jeśli masz zamiar oglądać jakieś dema lub filmy w HD, to telewizor 26" będzie stanowczo za mały. Jedyną zaletą modelu 26" tego telewizora, jest to że w sklepie w którym zamierzasz go kupić jest on tańszy od modelu 32" o 1300 zł.
 

redlum

New member
Bez reklam
Jesli bedziesz zamawiac wysylkowo - to powinno wyjsc Ci taniej - pozatym mozesz zastosowac trick (nie do konca uczciwy). Pisales ze kasa nie gra roli - to mozesz zamowic dwa modele 26 i 32 calowy - porownac je i zwrocic ten gorszy (pamietaj ze przy zakupie wysylkowym masz 10 dni na zwrot towaru bez podania przyczyny). Tracisz wtedy tylko na przesylce.

Zas uczciwy sposob - to albo dogadac ze sprzedawca w sklepie na zwrot po przetestowaniu - albo zamowic prezentacje np u Kikiego (chociaz nie wiem czy na takie male modele sa prezentacje).
 

Kaiser20

New member
jesli kupie (a jestem juz prawie zdecydowany) ten 32'' to oczywiscie tylko w sklepie internetowym..
zadne tam media markty, avanse i inne
media markt 3300 zl, 123klick.pl - 2793zl+ 40 zl koszty przesylki = 2833zl :)

pozatym obraz w technologii HD z tego co wiem oferuje na razie tylko "N" , zgadza sie ?
 

Matthew

New member
Kaiser20 napisał:
pozatym obraz w technologii HD z tego co wiem oferuje na razie tylko "N" , zgadza sie ?
Nie. Cyfra + ma w swojej ofercie równiez progarm nadawany w jaksoci HD (Canal+SportHD). Co prawda na razie jest to jeden program ale jest :)
 

Wojtiii

New member
Bierz zdecydowanie 32 cale. Ja niedno zmieniłem 21 crt na 32 Lcd. Na początku wydawało mi się że nowy tv jest olbrzymi. Po tygodniu doszedlem do wniosku ze mógłby być spokojnie 37. Też myślałem że ok 2,5 metra odleglości od TV to na 32 w sam raz. Teraz kupiłbym zdecydowanie 37 a nawet 40 cali. Także zdecydowanie odradzam 26.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak widzisz większość po użytkowaniu nawet miesiąca stwierdza że lepiej byłboby mieć większy.
Nawet 42 " plazma z odległosci 3 metrów to żadna sensacja.
 
Do góry