26 cali potrzebny - ale który?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
za mało danych

podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?
 

Robertus64

New member
Bez reklam
potrzebny mały tv 26 cali do oglądania satki z 2m - więcej warunków nie ma.Jedynie 26 cali wchodzi w grę.
Dzięki:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
polecam tv lcd led Sharpa - najnowszy model 26LE 320 :
img_P_lcd_tv_led_full_frontal_view_LC-26LE320_logo_960.jpg


Sharp - Telewizory LCD
Dobrze skaluje obraz , mały pobór energii, extra się prezentuje.
 

ikark

New member
Miesiac temu mialem ten sam problem, dokladnie 26" do sypialni i nie wiekszy. Wybór ogromny, generalnie chodzilo mi przede wszystkim o mozliwosc odtwarzania filmow .mkv, tym samym możliwość podłączenia zewnętrznego dysku, koniecznie NTFS.
Na placu boju pozostaly 2 modele LED, 26le3300 od LG oraz 26c4000 od Samsung. Zdecydowalem sie na Samsunga i nie zawiodłem się. Instalacja ekspresowa, bardzo lekki, materiały HD odtwarza super, analogową telewizję również. Dobrze skaluje, dźwięk mało mnie interesuje bo podłaczyłem go poprzez optyczne wyjście do amplitunera i lepiej nie można.
Wszystkie te cechy, mozliwe, że ma również LG i wymieniony wyżej Sharp :).
Niestety by dobrac idealnie musiałbyś "wybrane z czołówki" modele podobnie skalibrować, podłączyć to samo źródło sygnało i "organoleptycznie" sprawdzić i pobawić się. Wszystkie inne dywagacje, ładne obrazki, długa specyfikacja, tajemnicze skróty nowych technologii to marketing.
Przykład :
Samsung chwali się kontrastem dynamicznym 2 000 000, jaki piekny wynik, wyższe modele jeszcze więcej milionów po prostu cudo.
Telewizor do mnie przyjechał podłączyłem, stacje odczytał z kablówki i ... chciałem go zwrócić - dziadostwo. Zacząłem się bawić kalibracją i zacząłem wyłaczać ulepszacze typu kontrast dynamiczny, zaawansowane ustawienia głębi czerni, bieli itp itd... , przełaczyłem tryb obrazu i nagle jak wspaniale to wygląda. Teraz kontrast dynamiczny, który "mnie przekonał" do zakupu mam wyłaczony, no może czasami na transmisjach sportowych właczam.
Reasumując, dobrej rady nie ma, sprawdź ceny i kupuj co Tobie się wydaje, że jest OK.
W watku poniżej prównywalismy z kolegą nasze telewizory.
TV LCD Samsung LED 4 c4000 (19" 22" 26" 32") Wszystko o serii 4000 opinie testy - HDforum
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
spoko tylko po co ci HD z odległości ponad 2 metrów skoro i tak większej różnicy nie będzie?tajka wielkość jest super - na monitor komputerowy ale nie na tv...zważywszy na ceny to najkorzystniej wychodzi 37 cali i lepiej wygospodarowac miejsce niż potem wymieniać czy coś
 
Do góry