26 cali do sypialni, Sony KDL-26E4000 a może inni... ??

MAJK_30

New member
Czołem wszystkim ,chce zakupic do sypialni tv , wybór padł na Sony KDL-26E4000, dobre parametry, wygląd ( żone zachwycił ) , czy to dobry wybór ?? , a może polecacie jakiś inny tv ??

a takie mam warunki :

pokój 5m x 2,5 m
sygnał SD
odległośc od ekranu 2,2 - 2,5 m
podłączany bedzie komputer, xbox, dvd
cena od 2000 - 2500 zł
korzystac bedziemy zdecydowanie wieczorami
nasłonecznienie pokoju bdb, okna po stronie zachodniej
ulubione programy tvn24, polsat sport, tvn style, ng, tvn turbo
TV bedzie wisiał

czekam na wasze opinie
 

Robertus64

New member
Bez reklam
to raczej nie chodzi o sypialnie tylko o odleglośc , jezeli z 2,5 m dasz radę oglądac 32" to bierz , ja mam 32" i oglądam z 3,3 m i jak dla mnie jest dobrze.Mam kablówkę i bliżej się nie da bo łażą robaki po ekranie , no chyba że masz sygnał wypasiony to co innego.
 

MAJK_30

New member
Z tym sygnałem to różnie u mnie bywa, tvn ok , explorer i history kiepsko, ale zostane przy 26 calach, wpadłem dzisiaj do MM i stanąłem przed 32 E4050 odmierzyłem 2,5 m i chyba troche za duży jak na sypialnie... dzięki za pomoc
 

leszekmw

New member
witam wszystkich . zeby nie zaśmiecać i nie tworzyc nowych temtów pozwoliłem sobie podpiąc się pod tenwątek... nie miałem nigdy telewizora lcd a planuje jego zakup. też mam problem z wielkością - podobnie jak u MAJK 30 chodzi o sypialnię , telewizor ma wisieć na ścianie ale odlogłość to tylko 2.1m. jeden z kolegów na forum zaproponował 32" ale jakoś mam obawy że będzie za wielki... . oglądał będę głównie tv i dvd , najczęściej wieczorm ,sygnał z kablówki cyfrowej Multimedia.
może ktoś z kolegów ma podobna odległość lub może coś powiedzieć więcej o telewizorze w sypialni... . o jego wielkości... z góry dziękuje ,leszek

ewentualnie może jakieś sugestie co do wyboru tv ???
 
Ostatnia edycja:

waldekg

New member
lcd 26"

Miałem taki dylemat 26" czy 32" i po wielu rozważaniach wybrałem 26. W domu okazało się, że decyzja była trafna.W sklepie wydawał się mały a w domu akurat.Pozdrawiam.
 

apes1

New member
też właśnie szukam jakiegoś lcd 26. Zastanawiam sie nad 26V4500.
Głównie będę oglądał kablówke SD (Multimedia) od święta jakieś divix.
Czy może polecacie jakiś inny model?
 

remigiusz

Member
Wielkość ekranu i odczucia z tym związane są oczywiście sprawą indywidualną, jeśli mamy jednak dobry sygnał, to powinniśmy kupować jak największy ekran.Początkowo wydaje nam się duży, jednak po pewnym czasie żałujemy,że nie kupiliśmy większego.Są stworzone pewne stereotypy, że ekran nie może być większy niż..... Ale są to stereotypy
powstałe przed laty, gdy nie było duzych ekranów i jakość tv delikatnie mówiąc kiepska.Aktualnie przy dobrym sygnale przynajmniej dla mnie żadna wielkość ekranu nie jest za duża, ale może dlatego, że juz 8 lat temu miałem 50".
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Jeżeli masz do ekranu 2,1 m to bierz Sony 26 V4500 - bardzo dobry TV.Mam taki tylko 32 cale i pełne zadowolenie.sony daje obraz bez migotania krzaków jak ja to nazywam - wart tego grosza , no i masz tuner MPEG4 !
 

leszekmw

New member
no a ja jednak 32" wybrałem . porozmawiałem ze słynnym kiki , u którego zresztą kupiłem telewizor , popatrzyłem w media na różne rozmiary i sądzę że był to udany wybór . 26" byłby taki akuratny ale na bank po 10 dniach bym żałował - i miałbym rację . wybór padł na jvc .
 
Do góry