25. edycja Audio Video Show: 27-29.X.

M.

hdtv.com.pl
Już za 3 dni rusza 25. edycja Audio Video Show i wszystko wskazuje na to, że będzie największą z dotychczasowych. W przestrzeniach PGE Narodowego i w hotelach Radisson Blu Sobieski i Golden Tulip zobaczyć i posłuchać będzie można rozmaitych urządzeń, różnych marek audio i video. Wystawę odwiedzą także goście specjalni.

AVS-2023.jpg
qlcity.prowly.com
Piątek na Audio Video Show będzie przebiegał pod hasłem „premiery”. Wśród nich ma być ta, która już dorobiła się miana „najważniejszej muzycznej premiery roku”, choć jej szczegóły owiane są mgłą tajemnicy. Piotr Metz, prowadzący to spotkanie zdradza, że echa tego wydarzenia zabrzmią w stacjach radiowych od Nowego Jorku po Tokio.
Fani muzyki filmowej będą mogli tego dnia wybrać się na spotkanie z Tomaszem Raczkiem, który o filmach i muzyce potrafi opowiadać z taką pasją, że publiczność zawsze prosi go o kolejną porcję wiedzy i anegdot. Spotkać będzie się można także z rockowym zespołem Bruklin. Kapela będzie prezentować swoją debiutancką płytę „Szumopolita”, która została nagrana przez znanego producenta Andrzeja Puczyńskiego. Posłuchać będzie można także nowego krążka The Rolling Stones oraz albumu duetu Andrzej Smolik i Kev Fox. Dzień zakończą spotkania z Wojciechem Baranowskim, który opowie o procesie tworzenia muzyki i tekstów oraz z Grzechem Piotrowskim, który zdradzi kulisy powstania płyty winylowej „The Best Of”, podsumowującej jego 20-letnią twórczość.

Sobotę, na PGE Narodowym może być dniem dla wielbicieli czarnych krążków. Tego dnia odbędzie się m.in. giełda winyli oraz spotkanie z Hirkiem Wroną – cenionym dziennikarzem muzycznym i miłośnikiem płyt. Fani talentu Kasi Lins będą mogli posłuchać albumu „Omen”. Odsłuch płyty i rozmowę z Kasią, kompozytorem i producentem poprowadzi Piotr Metz. Piotr będzie również gospodarzem spotkania z gośćmi specjalnymi, zaangażowanymi w jeden z najważniejszych projektów muzycznych tego roku. Mowa o serii „Polskie Nagrania Catalogue Selections – Limited Edition SACD Hybrid”. Nigdy wcześniej nie wydano u nas płyt z tego typu muzyką, na tego typu nośnikach. Cykl rozpoczyna pięć krążków Czesława Niemena w tym „Dziwny jest ten świat”, jeden z najważniejszych albumów w historii polskiej muzyki. Odsłuch płyt uświetni obecność m.in. najstarszej córki Czesława Niemena - Marii Gutowskiej. Wydarzeniem podobnej rangi będzie również spotkanie ze Zbigniewem Hołdysem – człowiekiem-instytucją. Fani jazzu będą z kolei mieli okazję posłuchać płyty winylowej „Hearsay” Piotra Schmidta - trębacza jazzowego i producenta, który ma koncie 16 autorskich krążków.

W niedzielę na wystawie pojawią się m.in. Kasia Klich, Jarosław Płocica i Michał Rusinek, by opowiedzieć o wyjątkowym projekcie "Prospekt Szymborska", wydanym z okazji obchodów 100-lecia urodzin poetki. Tego dnia można także zarezerwować sobie czas na spotkanie z Maciejem Obarą, saksofonistą i kompozytorem, który niemal miesiąc przed premierą handlową winylowego krążka „Frozen Silence” opowie o nim Piotrowi Metzowi i Piotrowi Rzeczyckiemu. W podobnym klimacie utrzymane będzie spotkanie z Krzesimirem Dębskim i odsłuch płyty „Grooveoberek”. Z polskim kompozytorem muzyki współczesnej i filmowej, skrzypkiem jazzowym i dyrygentem będzie rozmawiał Adam Czerwiński, muzyk i założyciel AC Records. Miłośników muzyki klasycznej zainteresować może odsłuch płyty Adama Kośmiei – jednego z najbardziej odkrywczych polskich pianistów. Nazywany muzycznym kameleonem wykonuje zarówno repertuar klasyczny, jak i szeroko pojętą muzykę nową. Jego album „Infinity” to autorskie odczytanie popularnego „Canto Ostinato”. Utwór oryginalnie napisany na cztery fortepiany został przez Adama nagrany na fortepian solo i zmultiplikowany w systemie Dolby Atmos. Finałem niedzielnych spotkań będzie rozmowa Piotra Metza z Kamilem Sipowiczem, którzy porozmawiają o składance "Blues Kory”.

AVS-banner.jpg
qlcity.prowly.com
Audio Video Show 2023 odbędzie się w dniach:
Piątek, 27 października: 12:00 – 20:00
Sobota, 28 października: 10:00 – 20:00
Niedziela, 29 października: 10:00 – 18:00

Lokalizacje wystawy:
PGE Narodowy: Al. Ks. J. Poniatowskiego 1, Warszawa
Hotel Radisson Blu Sobieski: Plac Artura Zawiszy 1, Warszawa
Hotel Golden Tulip: ul. Towarowa 2, Warszawa

Bilety w cenie 50 zł dostępne będą w kasach przy wejściu. Dostępne będą także trzydniowe karnety w cenie 75 zł.
 
Ostatnia edycja:

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
W tym roku 176 sal i 181 wystawców. W ubiegłym roku było 14218 odwiedzających.
Nieźle. (y)
I pomyśleć ,że pierwsza edycja w 1997 r miała miejsce tylko w "Sobieskim" i było 30 wystawców.
Druga w "Sobieskim" i w "Sheratonie".
A później to już z górki poleciało.(y)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bywałem cyklicznie, ale nie o to chodzi. Mnie bardziej chodzi o tendencje.
Ciekawy jestem, czy w kontekście popularyzacji soundbarów, muzyki z YT i jakby nie było, nowego pokolenia które raczej nie wychowywało się na zestawach stereo i w większości ma zupełnie inne podejście, ma jakiś wpływ na zainteresowanie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Żyć, żyją, ale czy nie wymierają? ; )
Obserwuje rynek od dekad i trudno nie zauważyć zmian.
Kiedyś decydując się na KD, oczywiście oparte o ampli i zestaw skrzynek 5.1, wielu z nas nie chciało rezygnować ze stereo i wspierało to wzmakiem (również jako końcówką do KD), właśnie po to, żeby nie tracić nic z toru stereo (cd do wzmaka, z pominięciem ampli). Dziś.... jak czytam, że ktoś szuka sprzętu do KD, to kupuje soundbara, a stereo? Ważne, że gra.

Jak ktoś śledzi to wszystko od dekad, doskonale wie o czym piszę i jak duże zmiany w podejściu nastąpiły.
Właśnie dlatego ciekawy jestem, jak to się przełożyło po latach chociażby na takie AS.
Statystyki byłyby tu ciekawe.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
@Marlo ...nie bądź takim pesymistą.Nie jest tak źle jakby się mogło wydawać.
A co powiesz na
Klasyczny wzmacniacz stereo
i gramofon ?
Od kilku lat "stare" nośniki,a zwłaszcza winyl, i sprzęt do ich odtwarzania przezywają renesans.
Obecnie dość często,jak to ładnie ująłeś, klasyczne zestawy są uzupełniane o streaming.Oczywiście występuje też jako główny system.Bo ma on swoje niezaprzeczalne zalety.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja bym powiedział więcej, dziś klasyczne KD 5.1 powoli przechodzi do lamusa ; )
Oczywiście pół żartem, pół serio, no, ale... tak jak kiedyś nikt nie wyobrażał sobie "KD" bez niezależnie rozmieszczonych skrzynek, tak dzisiaj - mam wrażenie, wiele osób nie wyobraża sobie całego tego zestawu, zamiast soundbara. No sorry, ale nie wyobrażam sobie 7-10-15 lat temu na forach stricte audio/video, pytań w dziale "KD", jakie plastikowe kino do oglądania filmów, a dziś? Zmienia sie i nie ma co zaklinać rzeczywistości, jeszcze trochę i zostaną sami pasjonaci.
 
Ostatnia edycja:

M.

hdtv.com.pl
Mam wrażenie, że hi-fi i kino domowe już w dużej mierze jest dla pasjonatów. Trochę paradoks, bo z jednej strony dostępność i mnogość produktów, zarówno do kina domowego jak i do stereo, jest większa niż kiedykolwiek. Serwisy streamingowe dają możliwości jakich nigdy wcześniej nie było. Ci co lubią nośniki fizyczne, także (jeszcze) mogą coś dla siebie znaleźć.
Przy takiej ofercie, odsetek użytkowników korzystających z soundbarów, a także samych telewizorów, smartfonów, czy komputerów, jako głównego sprzętu audio, może zaskakiwać.
Mimo tych zmian i takich trendów, AVS (gdzie jednak soundbarów i różnego rodzaju "plastikowych stacji muzycznych" za dużo się nie pokazuje) radzi sobie z roku na rok lepiej.
Jeśli chodzi o liczbę wystawców, to zapewne po części wynika to z rosnącej liczby marek dostępnych na rynku, ale to w sumie też z czegoś wynika. Więc... miło widzieć, że zainteresowanie tematem jest :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry