22 minuty! a zdaża się że dłużej?

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Witam. Z góry sorry jak już było ale nic nie znalazłem. Ostatnio instalowałem zassaną z ps store grę Ratchet & Clank: Quest for booty (2,5 gb) i mam związane z tym pytanie: Czy ta gra powinna się instalować aż tyle czasu (22 min) czy mam coś z dyskiem zwalone?. Ile u Was zajęły najdłuższe instalki (+-)? bo u mnie ta średnia to wynosi zrobienie kanapki i jej zjedzenie, a nawet jeszcze zjaranie papierosa! Taki Uncharted to jak pamiętam instalował się tak z 5 min ale większość dłuuugo. Proszę o radę.


NIECH KTOŚ USUNIE TEGO BYKA Z TYTUŁU WĄTKU BO AŻ MI WSTYD....NA USPRAWIEDLIWIENIE DODAM ŻE PORA DOŚĆ WCZESNA
 
Ostatnia edycja:

dienekes' shade

New member
Witam.

Co do R&C wypowiedzieć się nie mogę, natomiast co do pozostałych instalacji, owszem. Jedną z najdłuższych do tej pory była ta z ,tfu!, GTA IV. Bodaj ok. 15 minut, ale pokryło się to z zapowiedzią developerów. Podobnie w przypadku doinstalowania poszczególnych aktów w MGS 4 - trwa to odpowiednio, do komunikatów na ekranie, nigdy dłużej (kilka minut).

"Szczytem szczytów" było zainstalowanie Devil May Cry 4 :mrgreen: Szkoda, że wtedy nie zmierzyłem czasu instalacji. Słowem: wieki :rolleyes:

Konkludując, długość instalacji uzależniona jest od samej gry i jej twórców. Na marginesie, niczym nie odbiega to od standardów instalacji na PieCu (+/-).

Pozdrawiam
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Wielkie dzięki Shade, tak właśnie myślałem, a i mam jeszcze jedno pytanie: Czy po podłączeniu po raz pierwszy konsoli robiłeś format twardego dysku na wstępie czy od razu jazda? No bo one chyba są już wstępnie sformatowane?
 

jarczew77

New member
to ja jeszcze wykorzystam temat i zapytam sie czy z netu ( placac za to ) mozna sciagnac orginalne gry ?? np z angielskiego serwisu playstation 3 placac w funtach ??
ps jestem zielony jesli chodzi o playstation , ale wlasnie chcem kupic teraz we wrzesniu i nie wiem czy kupowac w polsce grubo przeplacajac za gry czy jest mozliwosc zassania i zaplacenia w obcej walucie :)
ps2 wnioskuje taka mozliwosc po wypowiedzi o zassanym ratchecie w tym topiku
 

dienekes' shade

New member
Z marszu zainstalowałem pierwszą grę na czarnulkę (to był Pro Street...wiem, wiem - fatalny wybór :)) i przystąpiłem do pobierania dem z PS Store. Konsola prosto z pudła gotowa jest do...wszystkiego ;) nawet użytku w saunie, czemu poświęciłem jakiś czas temu wątek :p

Aktualnie po raz 3ci przechodzę MGS 4 i instalacje poszczególnych aktów trwają 2-3 minuty.

@ jarczew77 Do zassania jest pare tytułów - min. świetny Warhawk, czy GT5:p plus gierki z PS One. Ja lubię mieć jednak werjse na BD i w PS Store kupuję tyle te gry, które nie są wydawane na rzeczonym nośniku (flOw, Pixel Junk Monsters, Super Stardust HD itd).

Co do cen oryginalnych (obecnie tylko takie są i mam nadzieję, że to się nie zmieni :twisted:) gier - są, IMO, całkiem przystępne. Wariantów jest kilka. Np. mój kumpel kupuje na brytyjskim ebay' u (znacznie taniej niż w Polsce), ale i u kliku sprzedawców w naszym kraju można upolować ciekawe okazje. Jesteś w o tyle dobrym położeniu, że masz pewne zaległości :D Gierki, które Cię "ominęły" kosztują teraz u nas ok. 100-150 zł.

Pozdrawiam
 

jarczew77

New member
a moglbys podac jakies strony ze sklepiami angielksimi ktore wysylaja do polski i maja lepsze ceny niz u nas ps ewentualnie link do tematu gdzie ta sprawa byla poruszana z gory wielkie dzieki
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
100-150 za tytuły co ominęły?
Za 135 zł z Hong Kongu nóweczki do wzięcia, nawet w preorderach :D

Tak np. dorwałem GRIDa w dniu premiery :mrgreen:

Pozdrawiam,
 

Nordell

New member
@jarczew77: na http://www.dvd.co.uk/ sa gry na ps3 i średnio są o 30% tańsze niż w Polsce (razem z przesyłką). Taki np Star Wars TFU kosztuje w Polsce 239 zł podczas gdy w tym sklepie możesz go nabyć za 40 Funtów (172 PLN) razem z wysyłką.
 

jarczew77

New member
Nordell a czy jest to bezpieczny sklep tzn czy robiles juz tam jakies zakupy ?? bo rozumiem ze trzeba zaplacic odrazu kase ?? mozna przelewem na poczcie lub z konta czy trzeba karta platnicza ??
i czy paczuszka doszła wogole ??
ps napisz jakbys mogl jakie masz doswiadczeniez tym sklepem :) ( pierwszy raz bede cos kupowal w zagranicznym skleie
 

Nordell

New member
Gier nie kupowałem - kupowałem filmy BD i nie było problemów. Jeśli chodzi o płatność to tylko karta kredytowa bądź karta internetowa (ta druga jest różnie nazywana w bankach ale służąca wyłącznie do transakcji internetowych). Szybka wysyłka. Na zamówione filmy czekam około 3-4 dni...
 

jarczew77

New member
pomoglbys mi w zlozeniu zamowienia chodzi dokladnie o to aby napisac co trzeba wpisac zaznaczyc w poszczegolnych polach na tej stronie http://img27.picoodle.com/data/img27/3/9/2/f_screensklepm_d15afbd.jpg
screen z tego sklepu z UK
ps a zdarzylo ci sie ze paczka nie doszlo ??
ps2. sorry ze tak nachalnie ale jestem slaby z anglika (w szkole ruskiego sie uczylem i niemieckiego) i nie chcem zrobic jakiegos babola ,
ps3 a czy oprocz wypelnienia tego zamowienia w sklepie mamy cos jeszcze zrobic np przelwe lub cos podobnego ?? czy po prostu sklep pobierze kase nam z konta ?? i czy to bezpieczne jest ?
 

michaelius

New member
Masta_J napisał:
100-150 za tytuły co ominęły?
Za 135 zł z Hong Kongu nóweczki do wzięcia, nawet w preorderach :D

Tak np. dorwałem GRIDa w dniu premiery :mrgreen:

Pozdrawiam,

A moznaby prosic o adres tego sklepu w Hong Kongu ? Bo play-asia nie chce wysylac gier na ps3 do unii europejskiej.
 

omar

New member
Nordell napisał:
Gier nie kupowałem - kupowałem filmy BD i nie było problemów. Jeśli chodzi o płatność to tylko karta kredytowa bądź karta internetowa (ta druga jest różnie nazywana w bankach ale służąca wyłącznie do transakcji internetowych). Szybka wysyłka. Na zamówione filmy czekam około 3-4 dni...

to ja przy pierwszym zakupie z dvd.co.uk mam juz lekkiego stresa - shipment był 26 sierpnia, a do dziś paczka nie dotarła do poznania..
 

pete1

New member
jarczew77 napisał:
pomoglbys mi w zlozeniu zamowienia chodzi dokladnie o to aby napisac co trzeba wpisac zaznaczyc w poszczegolnych polach na tej stronie http://img27.picoodle.com/data/img27/3/9/2/f_screensklepm_d15afbd.jpg
screen z tego sklepu z UK
ps a zdarzylo ci sie ze paczka nie doszlo ??
ps2. sorry ze tak nachalnie ale jestem slaby z anglika (w szkole ruskiego sie uczylem i niemieckiego) i nie chcem zrobic jakiegos babola ,
ps3 a czy oprocz wypelnienia tego zamowienia w sklepie mamy cos jeszcze zrobic np przelwe lub cos podobnego ?? czy po prostu sklep pobierze kase nam z konta ?? i czy to bezpieczne jest ?

to moze ja pomoge

card type- wybierasz czy masz solo maestro visa itd
card number- chyba wiesz:)
expiry date- kiedy ci sie karta konczy. przewaznie 4 cyferki w prawym dolnym rogu
card security code- 3 ostatnie cyfry ktore sa na drugiej stronie karty obok twojego podpisu
card holder name- twoje name:)

i tyle. babola nie popelnisz bo proste to jak drut.
 
Do góry