2010 FIFA World Cup

gadulinho

New member
Bez reklam
Electronic Arts oficjalnie zapowiedziało grę Mistrzostw Świata w piłce nożnej, które w tym roku odbędą się w Republice Południowej Afryki w dniach od 11 czerwca do 11 lipca. 2010 FIFA World Cup South Africa ukaże się na światowych półkach sklepowych już 27 kwietnia.

Jeszcze kilka faktów. W 2010 FIFA World Cup South Africa znajdziemy aż 199 narodowych drużyn, które zetrą się między sobą w specjalnie organizowanych przez EA mistrzostwach świata online! Oprócz tego firma stawia na spotęgowanie klimatu mundialu przez latające konfetti, przeróżne maskotki i hymny państw. Poniżej oficjalna okładka nadchodzącej gry.

Pytanie tylko, czy orpócz małych "dodatków graficznych" urozmaicą gameplay ?

Ja tak czy siak kupuję w ciemno, gorzej nie będzie :)

fifa10mistrzostwanews.jpg
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Wspaniała oprawa meczów: mistrzostwa świata to nie tylko wielkie widowiska na boisku. To również wielkie spektakle na trybunach i wokół stadionów: konfetti, fajerwerki, flagi i gorąca atmosfera. Brazylijska samba czy chóralne śpiewy Anglików, każdy znajdzie to, za co kocha piłkę.

FIFAWC_Dutch_LineUp_Front.jpg


FIFAWC_Brazil_Crowd.jpg



Warunki klimatyczne — w RPA nie będzie się grać lekko, łatwo i przyjemnie. Pogoda będzie miała wpływ na postawę piłkarzy, jeśli ktoś nie radzi sobie z upałami, może mieć problemy.

Zróżnicowane taktyki — słabsze drużyny będą grać bardziej defensywnie na wyjazdach, a u siebie, czując wsparcie fanów, będą zdolne do nawiązania walki z lepszymi rywalami.

To ostatnie to chyba sprawdzenie przed FIFĄ 11, bo kto poza RPA jest gospodarzem ? ;)
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Zapomniałeś, że gra zawiera też eliminacje gdzie każda drużyna raz jest gospodarzem a raz gościem.

Co do samej gry chętnie bym zagrał bo moja ostatnia okazjonalna fifa to 2006 Germany, ale w połowie roku jest tyle hitów, że nie wiem czy starczy kasy na tak naprawde dodatek do fify.
 
Ostatnia edycja:

k0val

New member
ja w tym roku nie kupiłem fify 10 bo doszedłem do wniosku że 09 mi wystarczy ale na world cup chyba się pokoszę bo potrzebuje nieco świeższej piłki :D Nie ma to jak atmosfera na mistrzostwa świata ,lato ,miesiąc oglądania meczy no i między nimi gra w okazyjną fife :p:popcorn:
Kolejnym argumentem jest to że będziemy mogli zakwalifikować naszą reprezentacje do wirtualnych mistrzostw lepsze to niż nic :lol:
 
Ostatnia edycja:

gadulinho

New member
Bez reklam
A już za 2 lata FIFA Euro 2012 :D
Pewnie pierwszy i ostatni raz w grze od elektroników ujrzymy nasze stadiony (o ile je wybudują) :mrgreen:
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Elektronicy wypuścili kolejne obrazki z 2010 FIFA World Cup. Tym razem znajdziemy na nich reprezentacje Anglii, Hiszpanii, Holandii, USA, Meksyku i Włoch.
Nie jestem wielkim fanem wyciągania daleko idących wniosków z kilku, podrasowanych obrazków, ale rzut oka na twarze zawodników pozwala przypuszczać, że przynajmniej ten element nieco podciągnięto. W końcu to edycja "turniejowa", co oznacza, że zarówno drużyn, jak i zawodników znajdziemy w niej o wiele mniej, niż w "normalnej" grze z serii FIFA.

z7549386X.jpg


Źródło: http://polygamia.pl/Polygamia/1,95335,7549373,Galeria__2010_FIFA_World_Cup.html
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Też właśnie czekam i czekam i nie ma, oby nie było jak z PESem 2010 który był późno wieczorem dopiero dostępny ;)

P.S. OK, już jest.
 
Ostatnia edycja:

gadulinho

New member
Bez reklam
I jak Panowie, podoba Wam się ?
Gra się dużo płynniej, fajniej oddaje się też strzały, no i bramkarze faktycznie zachowują się dużo lepiej jeśli chodzi o kontry. Więcej na razie nie mogę powiedzieć bo rozegrałem dopiero 2 mecze. Wielka szkoda, że znowu jak w ostatnich latach dali jedynie mecz w porze wczesnego popołudnia i pół stadionu znajduje się w cieniu. Jeśli chodzi o grafikę to chyba nic się nie zmieniło choć ciężko coś powiedzieć przez tę pore dnia, no ale cóż, lepsze to jak czekać do końca kwietnia ;)
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Wiele niedociągnięć fify 10 zostało poprawionych jak napisałeś oddawanie strzałów. Grafika moim (i nie tylko) zdaniem jest mocno podszlifowana wzgledem dziesiątki. Chodzi glłównie o fakturę murawy na stadionie. Mam nadzieję, że w tej fifie w strzelaniu bramek bedzie wiecej loterii i pazura, a nie jak w 10 czyli gole padają prawie tylko po strzałach po ziemii w sam na sam.

Główne pytanie to czy WC 2010 przełamie schematy z dziesiątki, jeśli tak - będzie hicior.
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Mamy już listę pucharków. Tutaj lista bez 6 ukrytych:

Single Star Group Stage ( Bronze Trophy)
Finish the Group Stage in the Online 2010 FIFA World Cup with a 1/2 - 1 star team.

Two Star Group Stage ( Bronze Trophy)
Finish the Group Stage in the Online 2010 FIFA World Cup with a 1.5 - 2 star team.

Three Star Group Stage ( Bronze Trophy)
Finish the Group Stage in the Online FIFA World Cup with a 2.5 - 3 star team.

Played well as a team ( Bronze Trophy)
Win the Online FIFA World Cup with a 2.5 - 3 star team.

Dreams Come True ( Bronze Trophy)
Advance past the group stage in the Online FIFA World Cup with a team rated 3 stars or lower.

Hospitality and Victories ( Bronze Trophy)
Advance through the group stage as South Africa in 2010 FIFA World Cup.

We'll just score more ( Bronze Trophy)
Concede 14+ In the Finals (Record) & Win the World Cup. Semi-Pro or higher difficulty.

Concede No Goals ( Bronze Trophy)
Advance from the Group stage in 2010 FIFA World Cup without conceding a goal: Semi-pro difficulty.

Defend, Defend, Defend ( Bronze Trophy)
Lift the World Cup Trophy in the 2010 FIFA World Cup scoring 11 or fewer total goals (Record)

Second Trip, First Goal ( Bronze Trophy)
Qualify & Score in the finals using any team that's been to the finals & not scored.

Europe Qualifier ( Bronze Trophy)
Qualify as a team from Europe in 2010 FIFA World Cup single player only.

Asia Qualifier ( Bronze Trophy)
Qualify as a team from Asia in 2010 FIFA World Cup single player only.

Oceania Qualifier ( Bronze Trophy)
Qualify as a team from Oceania in 2010 FIFA World Cup single player only.

CONCACAF Qualifier ( Bronze Trophy)
Qualify as a team from CONCACAF in 2010 FIFA World Cup single player only.

South America Qualifier ( Bronze Trophy)
Qualify as a team from South America in 2010 FIFA World Cup single player only.

Africa Qualifier ( Bronze Trophy)
Qualify as a team from Africa in 2010 FIFA World Cup single player only.

First Team Selecton ( Bronze Trophy)
Get promoted to the First team and play a match in Captain your Country.

Co-op Success ( Bronze Trophy)
All four co-op players get a match rating of 7 or above in a captain your country match.

Practice Penalty Kicks ( Bronze Trophy)
Score at least 5 penalty Kicks in Penalty Shootout Practice

The Captain ( Bronze Trophy)
In a Captain your Country campaign play a game as the captain for your country's first team.

Solid Performer ( Bronze Trophy)
Achieve an average match rating of 8 at the end of a single Captain your Country campaign.

Hold the Line ( Bronze Trophy)
Earn a match rating of 8 or above as a Defender in Captain your Country.

Most Hat-tricks ( Bronze Trophy)
In Captain your Country score 2 or more hat-tricks in the Finals to beat the standing record.

2006 FIFA World Cup Final ( Bronze Trophy)
Beat France using Italy on Semi-Pro or Higher Difficulty.

2002 FIFA World Cup Final ( Bronze Trophy)
Beat Germany using Brazil on Semi-Pro or Higher Difficulty.

1998 FIFA World Cup Final ( Bronze Trophy)
Beat Brazil using France on Semi-Pro or Higher Difficulty.


Ultimate Underdogs ( Silver Trophy)
Win the Online 2010 FIFA World Cup with a 1.5 - 2 star team.

Undefeated Group Stage ( Silver Trophy)
Win all three group games and advance to the knockout stage in the Online FIFA World Cup.

Managers First Choice ( Silver Trophy)
With a Virtual Pro play a game as the #1 ranked squad member in Captain your Country.

Masterful Performance ( Silver Trophy)
Finish a captain your country where one of the players wins an end of tournament award.

Fair Play ( Silver Trophy)
In a single Captain your country campaign Receive no match bans.

2010 FIFA World Cup Mastery ( Silver Trophy)
Defeat all 32 teams that qualify for the 2010 FIFA World Cup.

Lightning Quick Strike ( Silver Trophy)
Score in under 90 seconds to beat the standing record for fastest goal in a World Cup finals match.


Against all odds ( Gold Trophy)
Win the Online 2010 FIFA World Cup with a 1/2 - 1 star team.

Victorious ( Gold Trophy)
Win the FIFA World Cup in a Captain your Country campaign.

World Cup Winner ( Gold Trophy)
Win the FIFA World Cup Final in 2010 FIFA World Cup.


World Cup Champion ( Platinum Trophy)
Unlock all Trophies In the game

Wracając do samej gry, to strasznie łatwo strzela się gole. Może trzeba grać więcej bramkarzem ?
 
Ostatnia edycja:

yarcoos

New member
Wczoraj sie zassalo; Fify dziesiatej nie mam- wiec jak mnie urzeknie- kto wie, moze sie skusze...
...albo poczekam na 11 ;)

W Fify to ja ostatnio gralem w latach 90-tych na PC :cool:
 

Rufi-PS3

New member
Gierka fajna, grałem w demo i mi się naprawdę podoba
Zalety:
-Świetny klimat MŚ
-Dopracowana względem grafiki
-Prawie wszystkie kraje
-Widok jak Polska sięga po puchar ;)
Wady:
-Brak Polskiej wersji językowej.

Chyba kupie tylko brakuje mi polskiego komentarza, mogli by z Fify 10 chociaż przenieść...
 

tomiga

New member
Wrazenia po pierwszym meczu? Mnie sie gameplay nie podoba. Jakis taki bardziej arcadowy (mniej bezwladni zawodnicy). Reszta to dodatki.
Zostaje przy 10.
 

k0val

New member
jak dla mnie spory skok względem 10 ,a 09 przepaść no i boisko wreszcie wygląda jak na prawdziwym meczu na kanale hd ,grafika podrasowana ,ciekawe przerywniki z reakcjami managerów ,kibiców i samych piłkarzy.Warto dodać że ea udało się zbudować fajny klimacik tej okazyjnej fify(muzyka ,menu) Zauważyłem też dużo korzystnych zmian w samej rozgrywce co nadaje jeszcze więcej realizmu.Według mnie to najlepsza piłka na konsole w tym momencie ,miodek wylewa się z telewizora.

gra otrzymała u Official PlayStation Magazine UK 9/10

tutaj więcej
?? FIFA World Cup 2010 miażdży. Jak raz zagracie, to nie ma już odwrotu | Gamezilla
 

angelofpeter

New member
Do posiadaczy gry - czy wiecie moze w ile osob na raz mozna grac na jednej konsoli? Standardowo 7? Bede bardzo, bardzo wdzieczny za odpowiedz - od tego zalezy, czy kupie gre. Pozdrawiam
 
Do góry