[200zł] wybór słuchawek, a źródło dźwięku

babeo

New member
Witam serdecznie,

mam do Was 3 pytania:
1) czy wybierając słuchawki do użytku domowego należy sugerować się (jak w przypadku doboru kolumn) posiadanym wzmacniaczem i źródłem?

2) czy jeżeli słuchawki mają w standardzie jacka 3,5 to czy stosowanie przejściówek na 6,3 pogarsza jakość? Czy może lepiej szukać takich od razu z 6,3?

3) może polecicie "dobre" słuchawki do 200zł, nauszne, przewód ponad 2m, muzyka głównie stary rock (Beatles, Led Zeppelin, Pink Floyd).

Jeżeli t ważne, to źródło dźwięku: Denon DCD520AE + PMA520AE
 

jurkas74

New member
Witam serdecznie,


3) może polecicie "dobre" słuchawki do 200zł, nauszne, przewód ponad 2m, muzyka głównie stary rock (Beatles, Led Zeppelin, Pink Floyd).

Jeżeli t ważne, to źródło dźwięku: Denon DCD520AE + PMA520AE

Ja słucham podobnej muzy (bardziej hard rocka) na Shure 440 - były do wzięcia za 250. Jest dobrze, AKG były dla mnie w połączeniu z Denonem zbyt basowe.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Witam serdecznie,

mam do Was 3 pytania:
1) czy wybierając słuchawki do użytku domowego należy sugerować się (jak w przypadku doboru kolumn) posiadanym wzmacniaczem i źródłem?

Duży wpływ ma konstrukcja (typ) samych słuchawek - otwarte , półotwarte ,zamknięte oraz parametry a szczególnie impedancja (im więcej tym lepiej )

Dobrze Black radzi AKG są świetnym wyborem
 

tysma

New member
Ja bym się jeszcze przyjrzał Pioneer SE-M290 lub Pioneer SE-M390 posiadam te pierwsze i jestem bardzo zadowolony.
Do łażenia po mieście się nie nadają, ale do domowego użytku jak najbardziej.
 

babeo

New member
ad1 trzeba zbierać kaskę na wzmacniacz słuchawkowy.

O ta informacja zaskoczyła mnie na początek.
Myślałem, że mogę tak normalnie podpiąć je pod wzmacniacz, hmmm tzn. mogę, ale rozumiem, że z zastosowaniem wzmacniacza słuchawkowego uzyskam...., no właśnie, co uzyskam? Większa moc, lepszą jakość?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Lepszą jakość, producenci cedekow i wzmaków zintegrowanych traktują wyjście słuchawkowe jak kulę u nogi, jest bo musi.
 

gooru2

New member
Jak mówi Ninja - zacznij od Ampa, Może jakieś combo DAC/AMP. Na start polecę stajnie Fiio ( albo kupujesz Fiio E09/E9 i puszczasz dźwięk po RCA z CD, albo kupujesz e07/e7/e10 i puszczczas muzę z plików ). A do tego Superlux HD330
 
Do góry