2000 zl do wydania na lustro. pentax? cos innego?

kwasior21

New member
Witam serdecznie.Od jakiegos czasu zastnawiam sie nad zakupem lustrzanki, amatorskiej lustrzanki o wysokich osiagach.Kwota jaka dysponuje to max 2000 zl. Mam kilka zalozen, ktorymi sie chce kierowac:

- dobry obiektyw kitowy na start, pozniej jakas stalka, nie bede potrzebowal tele (brak funduszy)
- celny szybki AF
- nie zalezy mi na filmach ( do tego mam kamere)
- stabilizacja obrazu oraz silnik w body.

To chyba najwazniejsze z wielu. Kiedys mialem fuji s6500 i sprawowal sie dobrze tylko ciezko sie nim robilo fotki (brak stabilizacji) Na dzien dzisiejszy wybralem Pentaxa K-r. Chcialbym zeby wypowiedzialy sie osoby znajace na fotografii i posiadajace ten aparat.... reszty tez chetnie poslucham.... prosze nie odsylac mnie na fora foto i do artykulow.Po prostu chcialbym poznac Wasze zdanie, ewentualnie prosze o nakrowanie mnie na inny system badz lustrzanke w tej cenie ..... bede fotografowal wszystko, w szczegolnosci synka , ktory przyszedl na swiat 2 tyg temu ;)

Pozdrawiam.
 

fiacior

New member
Kupuj Pentaxa k-r w tej cenie nie ma nic lepszego. Sam mam Pentaxa k-x i jestem z niego bardzo zadowolony, zdjęcia bajka. Pentax daje najlepszego kita, do tego masz stabilizację w korpusie , dokupisz sobie stałkę 35mm f2.4 bardzo wychwalaną i będziesz adowolony. Sam kit robi świetne zdjęcia i naprawdę nie wiem czym go można zastąpić. Pozdrawiam
 

mort

New member
Najlepiej pomacać różne aparaty i wziąć ten, który najlepiej leży w dłoni i jest dla Ciebie najbardziej intuicyjny. Teraz lustrzanki, nawet te najprostsze, oferują na prawdę świetną jakość obrazu i jedyne co je ogranicza to obiektyw i fotograf :)
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
No masz racje tylko pytajacy ma do wydania 2000 zl
I tu jest problem bo aparatu z silnikiem w body za taka
Kaske razem z kitem to sie raczej nie kupi :(
 

kwasior21

New member
Raczej nie bede dokupowal wielkiej ilosci obiektywow, jedynie ta stalke .... po prostu nie jestem az tak zagorzalym fanem cykania. Moje zaloznie jest nastepujace: chcialbym jak najlepsze body w przystepnej cenie, ale takze aby kitowy obiektyw posluzyl mi powiedzmy na stale.Che cykac fotki i nie martwic sie ze beda rozmazane, ze cos nie wyszlo itp .... lustro mi to zapewni.(mam taka nadzieje .... a co do micro 4/3 czy jak sie to tam zwie ... wiem ze cos takie istnieje ale jakos mnie to nie przekonuje .... dla mnie liczy sie prostota i dobre jak za taka kase osiagi..
Fiacior jesli mozesz napisz co Cie irytuje w pentaxie , bedzie to dla mnie bardzo pomocne ... i czekam oczywiscie na inne posty ;)

Pozdrawiam.
 

fiacior

New member
To co mnie irytuje w Pentaxie k-x to w k-r zostało wyeliminowane. Najsłabsza strona dla mnie to kiepski wyświetlacz ale w k-r jest już dużo lepszy. Trochę mnie zniechęciła brudządza się matryca ale to przypadłość wszystkich lustrzanek. Mi aparat pasuje, nie jestem wymagający.
 

kwasior21

New member
A ze tak jeszcze zapytam , wyczytalem , ze sa wielkie problemy z front focusem i back focusem w pentaxie... co drugi uzytkownik wysyla sprzet do kalibracji w serwisie, zauwazyles jakies niedociagniecia w swoim modelu??

Pozdro. ps. to chyba obecnie jedyna rzecz ktora mnie martwi :/
 

fiacior

New member
Mam dwa obiektywy. Kit z zestawu i 50-200mm, nie zauważyłem żadnych problemów. Problemy pojawiają się najczęściej kupując obiektyw innej firmy np. Tamrona. Najlepiej kupująć obiektyw to warto wziąść ze sobą Aparat i sprawdzić w sklepie.
Mój wujaszek kupował sigmę 17-70 do lustrzanki innej firmy to dopiero 5 egzemplarz okazał się ok, więc problemy ff i bf to przypadłość nie tylko Pentaxa. Pozdr.
 
Do góry