200 hz

ArKaDiOs

New member
Witam wszystkich. Mam zamiar kupić telewizor z funkcją 200hz. Odnośnie tego chciałby zacytować jednego pana z zupełnie innego forum:
Tak przy okazji - słyszałem ostatnio opinię, że telewizory 200Hz mają irytujące zjawisko "input laga", które objawia się opóźnieniem w wyświetlaniu obrazu (w tym czasie generowane są "dodatkowe" klatki obrazu), które bardzo przeszkadza w grze na konsoli - ktoś się z tym spotkał? Czy faktycznie jest to aż tak irytujące? Koniec cytatu
Jeżeli ktoś coś wie na ten temat lub posiada telewizor 200hz i zauważył to zjawisko to bardzo proszę o odpowiedź! Pytam dlatego bo mam konsole ps3 i chce kupić telewizor z tą funkcją. Dziękuję
 

kapsell

New member
Bez reklam
W lcd masz tryb gra i wszelkie wspomagacze typu 200 hz sa wtedy wylaczone. opcja 100 czy 200 hz nijak sie ma wiec do input laga.
 

ArKaDiOs

New member
Ja rozumiem, ale gdybym nie skorzystał z funkcji GRA to czy wtedy przytaczane przeze mnie zjawisko przy włączonych 200hz będzie występowało i czy faktycznie będzie to miało wpływ na granie? Czy obraz faktycznie będzie się opóźniał? Dziękuje za odpowiedź
 

robaczniki

New member
Oczywiste jest, że lag będzie występował. TV przecież nie zagina czasoprzestrzeni. Myślę, że opóźnienie to ok. 20ms+, w zależności od szybkości, z jaką TV robi dodatkowe klatki.
 
Do góry