2 Samsungi do porównania

Piotrek91

New member
Witam chciałbym sie dopytać o róznice w Samsungach 32 cale ES5500 i EH5450. Niby sa takie same jeśli chodzi o funkcje a jednak cena inna. No i czy działa w nich WiFi bez żadnych adapterów?
 

srokaplotka

New member
Z tego co wiem, to seria EH ma pełne podświetlenie (ile diod, nie wiadomo) a ES jest krawędziowe. Stąd różnice w grubościach, telewizory ES są praktycznie o połowę smuklejsze od EH.
Niestety te TV potrzebują adapterów WiFi.
 

srokaplotka

New member
ES5500 ten ma wifi w sobie.

Ma WiFi Ready czyli potrzebny jest adapter. Samsung zaleca adaptery WIS10ABGN i WIS12ABGN, ale podobno (wg użytkowników tego forum) działa zamiennik edimax 7718un ze zmodyfikowanymi numerami.
Tak czy inaczej, jak chcemy korzystać przez WiFi to trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami.
 

Sebian

New member
Ja właśnie zastanawiam się nad EH5450 i na stronie samsunga jest napisane, że ma wbudowany odbiornik Wi-Fi. Cytat: "Dzięki wbudowanej sieci bezprzewodowej możesz w pełni wykorzystać całą funkcjonalność telewizora bez podłączania dodatkowych urządzeń zewnętrznych, a także zachowując jego atrakcyjne wzornictwo. " Więc jak to jest?

Edit

Wysłałem zapytanie do Samsunga, oto odpowiedź którą otrzymałem (dotyczy modelu EH5450):

"Szanowny Kliencie
W imieniu firmy Samsung, serdecznie dziękujemy za kontakt.
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

Wskazany model telewizora nie posiada wbudowanej karty WiFi. Należy dokupić do niego adapter firmy Samsung. Model adaptera to WIS09ABGNX."

Wniosek: trzeba bardzo uważnie i z dystansem czytać specyfikacje telewizorów :/
 
Ostatnia edycja:

lay

New member
Z tego co wiem, to seria EH ma pełne podświetlenie (ile diod, nie wiadomo) a ES jest krawędziowe. Stąd różnice w grubościach, telewizory ES są praktycznie o połowę smuklejsze od EH.

ES to E Slim/smukłe, czyli modele z klasy średniej i wyższej oferujące podświetlanie krawędziowe. Tutaj nie zmienia się zbyt wiele od poprzedniego roku. Telewizory z założenia powinny oferować jeszcze lepszy obraz niż te z lat ubiegłych oraz spełniać wszystkie wymogi Smart TV. Modele z serii 7 oraz 8 będą posiadały kamerę i mikrofon niezbędne w odświeżonym rozwiązaniu funkcji interaktywnych i internetowych.
EH to modele z niższej półki. Literka H kryje za sobą słowo Hybrydowe. To nazwa marketingowa producenta mająca za zadanie oddzielić tradycyjne smukłe telewizory podświetlane jedynie na krawędziach diodami LED od rozwiązania tańszego. EH to produkty z podświetlaniem z tyłu, przez co będą one grubsze od znanych nam dziś ekranów LED, jednak jednocześnie znacznie cieńsze niż to, co oferuje chociażby Manta.
 

siloos

New member
Ja właśnie zastanawiam się nad EH5450 i na stronie samsunga jest napisane, że ma wbudowany odbiornik Wi-Fi. Cytat: "Dzięki wbudowanej sieci bezprzewodowej możesz w pełni wykorzystać całą funkcjonalność telewizora bez podłączania dodatkowych urządzeń zewnętrznych, a także zachowując jego atrakcyjne wzornictwo. " Więc jak to jest?

Zgadza się na stronie głównej piszą coś o sieci bezprzewodowej lecz po wejściu w specyfikacje techniczną tego tv jest napisane :
Wireless LAN Adaptor (w zestawie) Nie
Dlatego najlepiej czytać wszystko 2 razy (zwłaszcza specyfikacje) bo można się naciąć.
 

srokaplotka

New member
ES to E Slim/smukłe, czyli modele z klasy średniej i wyższej oferujące podświetlanie krawędziowe. Tutaj nie zmienia się zbyt wiele od poprzedniego roku. Telewizory z założenia powinny oferować jeszcze lepszy obraz niż te z lat ubiegłych oraz spełniać wszystkie wymogi Smart TV. Modele z serii 7 oraz 8 będą posiadały kamerę i mikrofon niezbędne w odświeżonym rozwiązaniu funkcji interaktywnych i internetowych.
EH to modele z niższej półki. Literka H kryje za sobą słowo Hybrydowe. To nazwa marketingowa producenta mająca za zadanie oddzielić tradycyjne smukłe telewizory podświetlane jedynie na krawędziach diodami LED od rozwiązania tańszego. EH to produkty z podświetlaniem z tyłu, przez co będą one grubsze od znanych nam dziś ekranów LED, jednak jednocześnie znacznie cieńsze niż to, co oferuje chociażby Manta.

EH faktycznie jest znacząco tańsza od ES. Co dokładniej rozumiesz przez stwierdzenie "z niższej półki"? Czy chodzi tutaj o tą grubość czy może coś więcej? Wg specyfikacji niespecjalnie się różnią pozostałymi funkcjami...
 

Piotrek91

New member
mam ES5500 i WiFi nie ma niestety :( internet podłaczyłem kablem i działa super. seriale z TVP czy TVN działaja bez problemów. Przeglądarka działa poprawnie (jeszcze potestuje różne strony, ale wydaje się, że czyta wszystko normalnie). Na iplexsie są filmy, ale nic godnego mojej uwagi + chciałem obejrzeć 6 minutowego Krecika i przed nim miałem 3 reklamy po 30 sekund i dałem sobie spokój ... Jeszcze dziś/jutro potestuje filmy z USB i HDMI w Full HD.

PS. Czemu nigdzie nie widze Polsatowskiej Ipli??
PS2. Jak by ktos mógł napisać jak i gdzie wyłaczyć dźwięk klawiszy tzn. klikam klawisz i telewizor dźwiękiem informuje mnie o tym (mam nadzieje, że zrozumiale napisałem :p)
 
Do góry