2 filmy MKV "lepszy= gorszy" ?

GracX

New member
Bez reklam
Witam tytuł tematu dośc zagmatwany a więc przechodząc do konkretów 2 filmy w formcie mkv

pierwszy to ghost rider 2 :

Format : Matroska
File size : 6.55 GiB
Duration : 1h 35mn
Overall bit rate : 9 816 Kbps

Video
ID : 1
Format : AVC
Bit rate : 8 310 Kbps
Width : 1 920 pixels
Height : 800 pixels
Display aspect ratio : 2.40:1
Frame rate : 23.976 fps

------drugi to Kontrabanda

Format : Matroska
File size : 7.99 GiB
Duration : 1h 49mn
Overall bit rate : 10.4 Mbps

Video
ID : 1
Format : AVC
Bit rate : 8 482 Kbps
Width : 1 920 pixels
Height : 816 pixels
Display aspect ratio : 2.35:1
Frame rate : 23.976 fps

jak widać kontrabanda ma większy bitrate większy rozmiar całkowity itd teoretycznie więc powinnien sprawiać lepsze wrażenia wizualne(?) dlaczego więc w praktyce czyli projekcji ghost rider robi o wiele wiele lepsze wrażenie obraz rewelacyjny bez porównania z kontrabandą w której obraz dużo gorszy jakby przyblakły szarawy ze sporym ziarnem.

bardzo ciekawi mnie ten aspekt gdyż już nie pierwszy raz takie coś zauważyłem nie chodzi tylko o te dwa konkretne filmy.co może być przyczyną? dodam tylko że oba filmy były konwertowane przez tą samą osobe.

Pozdrawiam
 

Soryu

New member
Bez reklam
Pewnie zależy z jakiego źródła zostały zripowane: bluray czy może upscalowany dvd/hdtv/screener/tc/cam? No chyba, że Kontrabanda po prostu tak wygląda: szaro z ziarnem.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Zbyt mała różnica w bitrate żeby było widać różnicę. Powiem Ci tylko, że ja miałem Kontrabandę 16GB kopię i też szału nie było.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Wina zrodla, nie od dzis wiadomo ze wiekszy plik wcale nie musi oznaczac lepszej jakosci.

Wysłane z mojego GT540
 
Do góry