2,5 m do ekranu - czy można 32 " ?

andrzej86krk

Klub HDTV.com.pl
VIP
ten sam problem

Dobre pytanie mam ten sam dylemat. W najbliższym czasie planuje kupno Panasonica tyle że 32LX70P do małego pokoju, gdzie odległość od telewizora będzie wynosić z 2m albo i mniej. Zastanawiam się czy to nie przesada i nie wziąć 26", gdyby ktoś mógł fachowo doradzić również będę wdzięczny.
 

Cube822

New member
Pytanie chyba troche zle skonstruowane, powinno byc czy 32" to nie za malo :) 2.5m od ekranu, dokladnie taka odleglosc dzieli mnie od mojego lcd (posiada Sharpa RD2 37" ) i szczerze mowiac,czasem zaluje,ze to nie 42" ;) . Wedlug mojej skromnej opinii, 32" to minium przy takiej odleglosci
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Szanowni przedmówcy. Wasze rozumowanie jest i dobre i nie dobre. :)
32" z tej odległości może byc i za duże i za małe. Nic nie piszecie o sygnale.
Jesli analogowy sygnał to obraz może być nieciekawy, ale przy sygnale HD to i 50" będzie dobrze.
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Ale czy Panas LM 70 na tyle dobrze obrabia SD że nie będzie widac morki na ekranie przy tej odległości czyli 2,5 m ?
Może bardzo dobry tv daje na tyległadki obraz że faktycznie jest ok. ale nie wiem co będzie z tym Panasem:???:
 

Robertus64

New member
Bez reklam
No właśnie słuszne pytanie - osobiście nie mam żadnych zródeł HD a filmotekę mam wyłącznie dvd czyli SD i innej nie będę miał ze względu na kasę , widziałem u Kolegi obraz na JVC A80 z 2,5 m z dvd i powiem że przy bardzo dobrej kopii był ok. ale w wiekszości niestety nie - widac było morę na ekranie i ekran pulsował jak zupa w garnku - jak oddaliłem się na jakieś 3,5 - 4 m było ok.
 

golota

New member
Jezeli bedziesz mial sygnal cyfrowy to bierz smialo 37 albo lepiej.
Ja mam ta sama odleglosc i tez mialem taki sam dylemat. Mam 32 cale i teraz bralbym w ciemno 40 cali.
 

Rudeford

New member
Dvd

Mam max 2,5m i obraz z DVD po komponencie na 37”(JVC P80) jest od db= po bdb+. Wszystko zależy od jakości wydania DVD(dystrybutor-kompresja) a przy takich parametrach różnica zaczyna być bardzo widoczna. Poprzednio miałem 32” i raczej każdy film był Ok. Do DVD polecam bezpieczny rozmiar 32”(max 37") gdzie gorsze jakościowo filmy może będą Cię drażnić, ale te lepsze sprawią zapewne większą frajdę niż na 26” Druga sprawa to sam LCD a Panasonic LM70 tak jak i JVC A80 kolegi do mocnych nie należą.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Robertus64

New member
Bez reklam
Wydaje mi się że jednak należy się kurczowo trzymac zasady o stosunku wielkości ekranu do podawanego sygnału , biorąc jednak pod uwagę znikomą dostępnośc HD jestem skłonny do tezy że bezpieczna odległośc w przypadku SD to dla 26" 2,6m , a dla 32" 3,2m.
 

jery--

New member
Bez reklam
Cześć.
Nie bież 26 cali, to za mało. Przy obrazie 4/3 lub kinowym i czarnych pasach po bokach lub u góry i dołu zrobi się z tego coś około 20" a ta stanowczo za mało. Ja mam 32" i oglądam z ok. 2,80 m. Rzadko kiedy obraz mnie nie zadowala. Teraz żaułję że nie kupiłem większego TV.
 
Ostatnia edycja:

gregorp

New member
Ja Żałuję że nie kupiłem 37" lub 42" ale najbardziej Żałuję że j. polskiego nie ucza w szkołach lepiej :hmm:.
Co do jakości sygnału to faktem pozostaje że ciężko jest pogodzić ich dwa rodzaje - z jednej strony HDTV-im bliżej tym lepiej i dokładniej zobaczy się wszystkie szczegoły-z drugiej SD-im dalej tym mniej widać kiepską jakość sygnału i rozciąganie do rozdzielczości natywnej matrycy (oczywiście wynika to z faktu że niejako oszukiwany jest wzrok i uśrednia a raczej rozmywa nam obraz i nie dostrzegamy już tak dokładnie szczegółów).
Złoty środek-nie ma uniwersalnego. Co model to inaczej to wygląda a że jeszcze dochodzi faktor sygnału, jakości kabli (to już raczej ma minimalny wpływ o ile mówimy o pewnym "przyzwoitym" poziomie).
Najlepszy sposób to szukać i testować u siebie w domu.
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Tak , zgadzam się całkowicie z Tobą Gregorp , zrobię tak wezmę 32" potestuję a jak będzie nie tak to wymienię na 26"
To chyba jednak najlepsze wyjście.
 

zeo66

New member
Witam!
Powiem tak nie jestem fachowcem ale z doświadczenia mogę powiedzieś tyle: za namową sprzedawcy kupiłem do małego pokoju, w którym odległośc do TV jest 2-2,5 m 42' Full HD (firma chyba nie istotna w tym przypadku) sygnał mam z "n" w pierwszym dniu nie miałem kabla HDMI i wydawało mi sie że "coś jest nie tak" (żona zresztą była załamana jakością obrazu) po zakupieniu kabla różnica była nie powiem znaczna lecz mimo tego rewelacji nie było teraz wiem na pewno, że TO ZA DUŻY TELEWIZOR NA TĘ ODLEGŁOŚĆ po ok 3 godz. oglądania i zachwcania się obrazami na Discowery HD czy tez Non stop kino HD odpadałem, ból głowy straszne zmęczanenie, (nie tylko jak tak miałem pozostali domownicy również)... oddałem TV i teraz szukam zdecydowanie 32'.
Oczywiście jest to tylko moja opinia jak wspomniałem wcześniej nie jestem fachowcem a zwykłym oglądaczem, ale myślę, że takie opinie tez coś wnoszą.
Pozdrawiam
 

mosca

New member
Powiem tak sprzedawca chciał dobrze i doskonale rozumiem dlaczego przekonywal cię do nabycia 42 cali. Ja również oglądam z odległości 2,5 i po miesiacu korzystania z TV stwierdziłem, że 42 calowy byłby zdecydowanie lepszy. To prawda, że cięzko jest się przyzwyczaić do dużo większego LCD jeżeli wcześniej korzystało się z CRT. Nie wiem jaki masz model - akurat mój JVC po kalibracji na szczęście bardzo mocno nie świeci. Mimo wszystko polecam 42 cale do oglądania z 2,5 jednak przy takiej wielkości ekranu przebirałbym tylko i wyłącznie w plazmach.
 

bor@s

New member
hmm

ja mam 2.5m do telewizora 40" i zdecydowanie NIE JEST za duży. Sygnał SD z DVD i tunera DVB. Czesem przełączam na analogową kablówkę, gdzie mam trochę więcej programów i też nie jest źle.
 
Ostatnia edycja:

zeo66

New member
Ależ ja nie neguję wielkości potwierdzam jedynie iż to moja opinia. Jako potwierdzenie jej powiem tylko, że kolega z pracy też kupił ten TV i był w szoku, że mi cos nie pasuje ... ale po trzech dniach mojego narzekania wziął miarę odmierzyl odległość z jakiej ja oglądam i po pól godziny do mnie zadzwonił i stwierdził, że mnie w 100 % rozumie ... nie ma efektu oglądanie z tak bliskiej odległości ( jako uzupełnienie tej opowieści powiem tylko iż kolega stwierdził, że nie kupi 56' do swojego kina domowego (a taki miał zamiar) wystarczy mu to 42, które posiada)... ale to taka dygresja na boku... moje zdanie jest takie kup taki z którego bedziesz zadowolony
 
Do góry