2.1 ,5.1 z bd czy bez bd do 2000 PLN

dziarmol

New member
Witam

Zakupiłem ostatnio Sony KDL 40 HX800 , mam telewizje N + podłączam komputer by obejrzeć DivX lub DVD.

Zamierzam zrobić następny krok i zakupić zestaw kina domowego do 2000 PLN

Do użytku: 40% Filmy + widowiska sportowe, 20% PC, 40% Muzyka
Pomieszczenie 30 m2. Pokój z aneksem kuchennym. 3-osobowa kanapa 2.5 metra od telewizora , a za nią 0.5 m miejsca .
Nie jestem maniakiem hi-fi ale jak wydaje ciężko zarobione pieniądze to chce robić to z głową. Dlatego szukam czegoś z dobrą jakością ale bez przesady ;].

By nie było prosto mam zestaw pytań ;]

1. Czy zacząć od zestawu stereo i później go rozbudować czy od razu od 5.1 ?
2. Blue-Ray teraz w zestawie czy później ?
3. Czym się kierować przy kupnie, czy można mieć zestaw do słuchania muzyki i do kina czy trzeba wybrać jednak główne zastosowanie?

Jestem cierpliwy więc mogę cały zestaw zbierać dłużej ;] o ile to ma sens, ale że nie mam nad słuchu i do tej pory słuchałem muzyki za pomocą zestawu Creativa 2.1 z PC.
Wiem jednak z doświadczenia, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i nie chcę później zacząć narzekać na jakość dźwięku.

Jestem otwarty na wszelkie wasze rady oraz może powinienem dać więcej danych?

P.S.
Tak naprawdę na początku myślałem od zestawu 5.1 :shock:


Pozdrawiam
 

schwarz

New member
Kolego musisz określić ile maksymalnie jesteś w stanie na to wydać. Bo jak możesz dołożyć 2 albo 3 tysie w przyszłości to oczywiście zacznij od amplitunera oraz dobrych frontów bo to najważniejsze. W przyszłości możesz dokupić wszystko stopniowo do zestawu 5.1 oraz odtwarzacz.
Tak czy inaczej na chwilę obecną ciężko będzie kupić ampli i fronty w 2000 zł.
 

dziarmol

New member
Na dzień dzisiejszy mogę dorzucić 500 PLN max w przyszłości powiedzmy 2000 PLN.
Trochę mnie zmartwiłeś , naprawdę za 2000 PLN nie kupię sensownego ampli z frontami?

Lubię słuchać różnej muzyki ,nie jestem audiofilem raczej zwykłym obywatelem z potrzebą pobudzenia zmysłu słuchowego . Chętnie posłucham np "Die Walküre" ,ale tylko do momentu spiewu :mrgreen: , a więc poważnej muzy słucham nie za często i to bez partii operowych.


Ile powinienem według Ciebie wydać na starter oraz późniejszy upgrade?
 

przemwas

Member
Ja też poszukuję czegoś tańszego aby zaspokoiło moje skromne potrzeby. Najchętniej to bym kupił miniwieżę np: PianoCraft ale niestety żadna nie posiada wejścia optycznego, co najwyżej wejście analogowe i też tylko jedno :( także nie podłączę swoich urządzeń (PS3, tv, dekoder) abym z każdego miał dźwięk. Soundbary znowu wg mnie mają przewaloną cenę, także zostają tylko ampli + kolumny, nie ma pośrednich rozwiązań :(
 

schwarz

New member
Przyzwoite fronty do muzy min. 1500 zł i przyzwoity ampli też min. 1500 zł. Za 2000 zł kupisz ampli i fronty takie jak ja mam. Dużo na tym słucham muzyki i gra super ale...ja mam 16m2. W 30m2 może być słabo. Do twoich potrzeb biorąc pod uwagę ile chcesz wydać to coś w stylu Jamo S608 5.0+np Denon 1611. Wszystko tj 5.0 + ampli powinieneś kupić za ok 2800-2900 zł i to już zagra ładnie. A kiedyś w przyszłości dołożysz suba(o ile uznasz, że w ogóle jest potrzebny).
Widziałem też zestawy 1611+Monitor Audio M6 2.0 w tej samej cenie.
 

dziarmol

New member
Będę szczery 2000 PLN to max co mogę dać z tego co napisałeś powinienem 3000 ale już nie mam z tym siły . Telewizor też mnie kosztował dużo więcej niż założyłem wcześniej , więc chyba zastopuję i pozostanę przy mini stereo, co byś powiedział na takie maleństwo jak YAMAHA PianoCraft MCR-840 ?
 

lumpi

New member
Chyba, że może być sprzęt używany, wtedy 2tyś starczy na przyzwoity zestaw ale trzeba być cierpliwym i obserwować allegro
 

pkomp

New member
schwarz przesadzasz i to bardzo...ampli onkyo 308 i QQ 5000 to nie jakies olbrzymie koszta - pamiętajcie panowie nie jest to wysoka półka ale całkiem przyzwoite kino domowe
 

schwarz

New member
Zależy od wymagań i oczekiwań... Przecież ja wiem, że można tanio i dobrze. Sam nie narzekam na swój sprzęt.
 

BARNEJ

New member
do tych 2000 tysiaków trzeba by dołożyć przynajmniej trzy stówki,w tedy można pomyśleć o jakimś amplitunerze i zestawie 5.1 np. Kody może będzie bez rewelacji ale powinno być przyzwoicie.
 

dziarmol

New member
Intensywnie się zastanawiam teraz nad JAMO S606 HCS3/QUADRAL QUINTAS 5000 + denon AVR-1611/Onkyo 508 razem to jakieś 2500/2800 PLN ale mam poważny problem.

Komponując mój pokój nie przewidziałem miejsca na głośniki podłogowe. Wykorzystałem każde możliwe miejsce na frontowej ścianie gdzie wisi telewizor . Po lewej stronie mam jakieś pół metra wolnej przestrzeni między regałem a łóżkiem, ale po prawej mam dokładnie 30 cm przerwy między regałem a biurkiem, które stoi w rogu.Czy kolumna tak wciśnięta da sobie radę? Na dodatek kolumna po lewej była by bardziej oddalona od centrum niż prawa czy to nie zaburzy efektów kinowych?

edited

Do tych quadrali to chyba wystraczy denon AVR-1311/Onkyo TX-SR308 zgadza się?
 
Ostatnia edycja:

schwarz

New member
Generalnie kolego jest taka święta zasada przy słuchaniu muzyki w stereo, że kolumny powinny być w równej odległości od słuchacza i na tej samej wysokości. Jest nawet jakaś zasada trójkąta równobocznego. Jak będzie inaczej to nie będzie efektu stereoofoni, nie będzie sceny itd.
Pamiętaj, że S606 są trudne do ustawienia m.in. bo mają tylni BR. Powinny być odstawione od ściany. Ale oczywiście nie da się niczego przewidzieć bo to sprawa związana indywidualnie z akustyką pomieszczenia.
 

dziarmol

New member
Ekonomia mnie determinuje ,więc na 80% wybrałem głośniki Quadral Quintas 5000 nie jestem tylko pewien jaki amplituner do nich wybrać. Poszperałem trochę na forach i w podobnym przedziale cenowym/jakościowym ludzie proponują Denona AVR-1311 , ONKYO TX-SR308B .
Co wy o tym myślicie ?

Z góry dziękuję za pomoc.

Edited

Może dorzucę jeszcze Yamaha RX-V467 chociaż jest wiele totalnie sprzecznych opinii co do tego modelu ;]

Czy te amplitunery wykorzystają w pełni kolumny QQ5000?
 
Ostatnia edycja:

rafalost

New member
Bardzo dobry wybór przy twoich, powiedzmy "ograniczeniach lokalowych". Mają kompaktowe wymiary i bassreflex z przodu także dosuniesz je sobie do ściany itp. U mnie grają z Yamahą 467 i jest ok.

Intensywnie się zastanawiam teraz nad JAMO S606 HCS3/QUADRAL QUINTAS 5000 + denon AVR-1611/Onkyo 508 razem to jakieś 2500/2800 PLN ale mam poważny problem.

Komponując mój pokój nie przewidziałem miejsca na głośniki podłogowe. Wykorzystałem każde możliwe miejsce na frontowej ścianie gdzie wisi telewizor . Po lewej stronie mam jakieś pół metra wolnej przestrzeni między regałem a łóżkiem, ale po prawej mam dokładnie 30 cm przerwy między regałem a biurkiem, które stoi w rogu.Czy kolumna tak wciśnięta da sobie radę? Na dodatek kolumna po lewej była by bardziej oddalona od centrum niż prawa czy to nie zaburzy efektów kinowych?

edited

Do tych quadrali to chyba wystraczy denon AVR-1311/Onkyo TX-SR308 zgadza się?

schwarz ma rację - kolumny powinny stać w równej odległości od "punktu odsłuchu", ale wiadomo że takie rzeczy to tylo w .... No chyba że masz oddzielny pokój na odsłuch - to tam sobie poustawiasz wszystko zgodnie z zasadami akustyki itd.
Poprawcie mnie koledzy jeśli się mylę, ale w większości ampli masz możliwość korekty odległości/mocy każdego głośnika. Jeśli jedną kolumnę masz lekko oddaloną od "punktu odsłuchu" to spróbuj dodać nieco więcej mocy na ten kanał.
U mnie też był problem z niesymetrycznym rozstawieniem kolum, ale Yamaha ma opcję regulacji odległości głośników - manualnie określasz odległości między kolumnami a siedziskiem gdzie słuchasz. Jak dobrze skalibrujesz to będzie GIT :D Próbowałem też z mikrofonem YPAO ale wg. mnie to ściema, chyba że coś nie tak robiłem (zgodnie z instrukcją). Po automatycznej kalibracji dźwięk jakiś taki płaski, zero dynamiki - skasowałem i sam się pobawiłem. Teraz jest bardzo dobrze.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry