2.0 lub 2.1 do 2500zl z ampli

lucasik.m

New member
Witam
prosze o pomoc w doborze glosnikow.
WSTEP:

Na poczatku chcialem kupic jakis zestaw 5.0 lub 5.1 w tej samej kasie ale po zastanowieniu wyszlo mi ze nie ma to sensu z powodu dosc krotkiego pokoju 8 kolumny tylne staly by praktycznie na wysokosci glowy)

POKOJ:

Pokoj jak tylko moglem dokladnie pokazalem na zalaczonym obrazku, jest to trapez prostokatny, na skosnym boku ma na prawie polowie dlugosci otwor (wejscie) na krotszej scianie (6m) na podbudowie z regipsa i oklejonej plytkami a´la kamien wisi lcd toshiby 40 cali, cala zabudowa jest odsunieta od pokoju na jakies 10 cm, ma szerokosc szafki tv (okolo 180 cm) po lewej stronie stoii barek pomiedzy szafka tv a barkiem mam okolo 35 cm miejsca po prawej od tv w scianie mam akwarium ( wywalilem dziure do jadalni i w jadalni stoii szklo 250L a od pokoju jest to zlicowane ze sciana i wykonczone ozdobna listwa.

AUDIO:

przegladalem forum i spodobaly mi sie jamo s606 ktore chcialem postawic po obu stronach szafki tv jednak z racji bocznego glosnika niskotonowego boje sie ze dzwiek z lewego bedzie kiepski, nie mam mozliwosci wysuniecia ich przed szafke poniewaz szafka glebokosci ma 60 cm i mam dosc duza kanape narozna wiec by bylo zle.
prosze o pomoc, nie wiem czy kolumny podlogowe beda sie dobrze komponowaly wcisniete pomiedzy szawfki (35 cm) i czy dobrze beda brzmialy, wiec nie wiem czy nie lepszym rozwiazaniem bedzie kupienie 2 podstawkowych i postawienie ich na szafce tv ewentualnie uzupelnienie zestawu o sub

MUZYKA:

zestaw glownie bedzie uzywany do telewizji (n recorder w planach), ogladania filmow, muzyki i troche jak czasu zostanie xbox. muzyki slucham roznej przewazac bedzie house i elektronika i rap jednak napewno bedzie jakis stary rock i cos ciezszego,

WYMAGANIA:

calosc czyli amplituner i zestaw 2.0 lub 2.1 chcialbym kupic do +- 2500 zl
zestaw powinien grac dobrze i napewno miec niski dol zeby nadal sie do filmow.

AMPLI:

o amplitunerze nie myslalem jeszcze, chce z HDMI aby podpiac dekoder eNki xboxa i laptopa

prosze o jakies propozycje jakie glosniki i amp.


ps. niestety nie bede mogl odsluchac poniewaz do swiat jestem za granica a chce juz miec na swieta

dziekuje za pomoc

pokoj narysowany w paincie
img140.imageshack.us/img140/8840/15284963.jpg
 

lucasik.m

New member
Czy ktos mogl by sie wypowiedziec na temat nastepujacych kolumn?:
jamo s 604,
dali concept 2,
wharfedale diamond 10.2,
kef c3


te modele wstepnie wybralem
ktore wypadaja najlepiej???, ewentualnie prosze o propozycje
 

lucasik.m

New member
Lepiej wynieś te rybki ;]

:) rybki to tylko obraz. od strony pokoju na gladko ze sciana. od jadalni wystaje szklo. mam nadzieje ze je glowa bolec nie bedzie...bo<sie nei beda chcialy rozmnazac:) taki maly sprzet w tej cenie narobi tyle zamieszania??? sluchalem u kumpla ostatnio B&W starych ale na glosnikach 13 albo 16cm. w szoku bylem,ale to inna bajka cenowa
 

milewski81

New member
Acoustic Energy Aelite 2 (graja jak podlogowki) lub 1 !!!!!!! :) BAJKA !
zmieścisz się w cenie! Mam 2 i 1 :) tu masz ranking i poczytaj w necie na forach polskich i zagranicznych - praktycznie nie ma niezaowolonych! hi-fi.com.pl/ranking.pdf
To juz moje kolejne AE i uwazam ze rewelacyjny stosunek cena jakosc!
 

lucasik.m

New member


beda kefy C3 na poczatku na szafce TV potem moze na podstawkach,
akwarium na wysokosci okolo 85 cm wiec do tej wysokosci max, nie moge zasolnic jego!!


AMPLI:
czy yamaha RX-V 367 bedzie odpowiednia ??
chce podpiac przez ampli po HDMI konsole, dekoder N, i czasami laptopa, czy po hdmi od razu amplituner bedzie mial dzwiek, czy tylko obraz przekazuje??

prosze o propozycje amplitunerow do 1200 zl
pozdro
 
Do góry