2.0 a dolby digital

bartfine

Member
mam pytanie czy na tylko dwuch frontach podpietych do denona 1910 można włączyć jakikolwiek dekoder czy zostaje tylko stereo pytam bo prubuje różnych ustawień i przy prubie włączenia cinema pisze not avalible.ustawilem już w ampli asigne front height i dalej nic z tad moje pytanie.dopuki nie uzbieram kaski muszę zostać narazie na frontach.dziękuje za odpowiedź
 

Prokop

New member
Bez reklam
Można czy nie, to zleży od modelu amplitunera. Pytanie brzmi, po co? Dwie kolumny to stero i tak słuchaj.
PS.
Jak się ma temat "2,0 a DD" do twojego pytania?
Dwa kanały też mogą być zapisane w formacie DD, tak na przyszłość.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bluray

Banned
System DOLBY DIGITAL to stary przeżytek. Podobnie jak DTS.
Ze stereo robili sztuczne (!) 5.1.
W erze DVD to był ich sukces.
Także degradację z dźwięku dookólnego do STEREO !
To są trudne tematy !

Po SPDiF (coxial czy optycznym kablu) nie ma możliwości przekazu HD AUDIO !
Transmitery na wyjściach i wejściach nie są zdolne przekazać takiej dawki informacji o dźwięku HD.
 
Ostatnia edycja:

Prokop

New member
Bez reklam
Format zapisu (kompresji) DTS nadal jest używany w DTS HD.
Przez SPDiF nie mam możliwości przesyłu HD audio? Jest, problemem jest ilość ścieżek HD audio jaką chcemy w jednym czasie przesłać przez to złącze.
I nadal robią sztuczne 5.1 za pomocą DD PLII. Jak ktoś lubi to używa i dziś.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bartfine

Member
ok zrozumiałem ale teraz mam inny problem po przelaczniu zrudel jak wracam na sat\cbl to mi się sam korektor wyłącza i tonę control się zeruje tylko na sat cbl jak dam na dvd to nie jak wracam zpowrotem na sat to znowu i tak w koło prubowalem zmieniać w ustawieniach chyba już wszystkiego i dalej to samo ciekawe że jak dam na dvd to nie resetuje.problems.:)
 

Rafal7

Banned
Przełącz na sat\cbl ustaw tak jak ci pasuje i przytrzymaj na panelu QUICK SELECT 1,2 bądź 3,amplituner wtedy zapamięta ustawienia pod dana cyfra.
 

bartfine

Member
dziękuje.pomogles mi,chyba koncentracja już mi w tym wszystkim siada coraz więcej tego dobrze że synek rośnie to przejmie kiedyś pałeczkę ;-)
 
Do góry