1TB na płycie? czemu nie :)

tdx

New member
Bez reklam
Archival Disc taką nazwę będą miał nowy format zapisu danych opracowany wspólnie przez Sony i Panasonic :)

Latem 2015r mają się pojawić pierwsze urządzenia umożliwiające zapis na 1 płycie 300GB danych, docelowo format ma osiągnąć limit 1TB na płycie.

img01.jpg


more info
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Odtwarzacz i telewizor ;P nie wiem jak z kablami ;P i przede wszystkim, czy za 4K w obrazie pójdzie też nowy standard audio, wyższy, niż DDTHD i/lub DTSHDMA ;P
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
lepiej czekać na 8K
pod 4K nic nie ma, jak będzie 8K to będzie trochę materiału pod 4K.
Ja czekam jakieś 3-4 lata.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Odtwarzacz i telewizor ;P nie wiem jak z kablami ;P i przede wszystkim, czy za 4K w obrazie pójdzie też nowy standard audio, wyższy, niż DDTHD i/lub DTSHDMA ;P

Już o tym wspominałem czy należy oczekiwać na nowy format audio??A jesteś zainteresowany Dolby Digital Atmos??W tym kierunku dźwięk będzie szedł masz /mamy warunki??Chyba zwykły kowalski zakończy na obecnym formacie przygodę z wielokanałowym dzwiękiem. Producenci nie widzą problemu by montować nowy dekoder Atmos.Minimalna konfiguracja to 14 lub 16.2 kanały Panowie wchodzimy w to??:) Przypomnę że takie możliwości to już obecne dekodery maja .Dolby True HD ma możliwość obsługi 16.2 kanały tylko pojemność obecnych płyt Blu Ray zmusiła do zredukowania do układu 7.1.A tak patrząc w przyszłość to 1T to będzie niczym za 10 lat. Rozdzielczość 8K będzie potrzebowała jeszcze więcej przestrzeni, wisienką na torcie będzie właśnie Dolby Digital Atmos może 2??Układ 22.2 kanały i pozamiatane..Myślę że na tym się zakończy wyścig o jakość obrazu i dźwięku.Sam nie wieżę w to co piszę bo postęp musi być , ale zachowajmy zdrowy rozsądek.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ktos pisal jak dobrze pamietam ze w jakims kinie niby juz jest ten atmos czy jak to sie nazywa i byl na jakims filmie i jak to napisal spodziewal sie wiecej.. wiec mysle ze moze to nie jest jakis szal , tylko znowu kolejna sprawa do naciagania ludzi na kase,,
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Ktos pisal jak dobrze pamietam ze w jakims kinie niby juz jest ten atmos czy jak to sie nazywa i byl na jakims filmie i jak to napisal spodziewal sie wiecej.. wiec mysle ze moze to nie jest jakis szal , tylko znowu kolejna sprawa do naciagania ludzi na kase,,

Znalazłem. Pierwsze kino w Polsce z dźwiękiem Atmos.Multi Kino w Ktowicach

300: Początek imperium 3D Atmos - Multikino

a tu ciekawostka .Procesor do kin.Dolby Atmos
big_cp850a-kinekspert-Procesor-Dolby-CP850-20130719114954.jpg
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Już o tym wspominałem czy należy oczekiwać na nowy format audio??A jesteś zainteresowany Dolby Digital Atmos??W tym kierunku dźwięk będzie szedł masz /mamy warunki??Chyba zwykły kowalski zakończy na obecnym formacie przygodę z wielokanałowym dzwiękiem. Producenci nie widzą problemu by montować nowy dekoder Atmos.Minimalna konfiguracja to 14 lub 16.2 kanały Panowie wchodzimy w to??:) Przypomnę że takie możliwości to już obecne dekodery maja .Dolby True HD ma możliwość obsługi 16.2 kanały tylko pojemność obecnych płyt Blu Ray zmusiła do zredukowania do układu 7.1.A tak patrząc w przyszłość to 1T to będzie niczym za 10 lat. Rozdzielczość 8K będzie potrzebowała jeszcze więcej przestrzeni, wisienką na torcie będzie właśnie Dolby Digital Atmos może 2??Układ 22.2 kanały i pozamiatane..Myślę że na tym się zakończy wyścig o jakość obrazu i dźwięku.Sam nie wieżę w to co piszę bo postęp musi być , ale zachowajmy zdrowy rozsądek.

Spokojnie :) Ja się tylko zastanawiałem "czy coś takiego będzie" :) Nawet nie wiedziałem, że już jest. A tak na marginesie, dla mnie nowy format to nie tylko ilość kanałów (dla mnie 5.1 lub 7.1 są wystarczające), ale również rozdzielczość/pojemność dźwięku :p Plus np. rozpiętość głośności :) itd., itp.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mysle ze ten nowy format Atmos to jakis szal to nie bedzie.. a wiecej glosnikow w normalnym salonie czy nawet pokoju dedykwoanym do kina to wiecej jak 7 glosnikow to raczej nie potrzeba.. ale kazdy ma na to swoj poglad. Przede wszystkim dla mnie musi byc taki format dzwieku zeby byl znaczaco lepszy niz obecne..To jest jak dla mnie najwazniejsze.
 
Do góry