1920x1080 przez złącze komputerowe.

C1REX

New member
Jak wygląda na dzisiejszy dzień obsługa pełnej rozdzielczości przez złącze komputerowe i component?

Wiem, że kiedyś tylko po HDMI większość TV taką rozdzielczość wyświetlało i tylko nieliczne potrafiły to zrobić przez inne łącze.

Czy Samsung sobie z tym radzi?
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Co masz na myśli pisząc "złącze komputerowe" i
na czym ma być wyświetlane owe 1920x1080 ?
 

C1REX

New member
Chodzi mi o korzystanie z HDTV jako monitora. Komputer z PC podpięty tradycyjnym złączem vga.
Z tego co czytałem, to vga i component idą w parze. Albo w danym modelu nie ma obsługi pełnej rozdzielczości na obu łączach, albo jest ona na obu.
 
Ostatnia edycja:

ivf

New member
sam sobie odpowiedziałeś - konkretnie chodzi o fragment wypowiedzi "W DANYM MODELU" - to jest cała odpowiedź ;)

reasumując - niestety trzeba czytać instrukcje konkretnych interesujących modeli bo każdy inaczej obsługuje rozdzielczości, niezależnie od firmy (czyli nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie "jak samsung sobie z tym radzi" bo jest za mało precyzyjne)
 

Sych

New member
Czasami też bywa, że tv potrafi osiągnąć wyższą rozdzielczość, niż ta która jest podana w specyfikacji...
 

lukilodz123

New member
1 primo czy twoja karta wypuści sygnał 1920x1080 w 60Hz albo 50Hz
2 primo połączenie d-sub daje możliwość puszczenia takiego sygnału ale nie każdy TV sobie z tym poradzi. ja na sterownikach omega do ati radeon z laptopa uzyskałem 1920x1080 ale zle wygląda i jest w 30Hz z przeplotem.
 

PePe_PL

New member
Jeśli wierzyć specyfikacji to np. plazma PANASONIC P42G10 (do której się przymierzam) potrafi właśnie taki sygnał po VGA odebrać. Pójdę to jeszcze sprawdzić w sklepie i dam Ci znać.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
PePe_PL napisał:
Jeśli wierzyć specyfikacji to np. plazma PANASONIC P42G10 (do której się przymierzam) potrafi właśnie taki sygnał po VGA odebrać. Pójdę to jeszcze sprawdzić w sklepie i dam Ci znać.

A której specyfikacji? Bo ja znam tylko jedną w instrukcji obsługi. Według niej G10 przez VGA nie obsługuje 1080p.
 

afflux

New member
A nie lepiej podłączyć komputer przez DVI-HDMI ja tak zrobiłem i obraz jest wyśmienity w pełnej rozdzielczości full HD. Po za tym jednak d-sub to złącze analogowe zawsze może powodować gorszy obraz.
 

Adam0

New member
Ja podpiąłe wczoraj kompa z TV full HD kablem HDMI-DVI i obraz jest super zyleta. rozdzielczość 1920x1080 i 60 Hz. Tylko nie wiem czemu w tej rozdzielczości filmy sie minimalnie tną.
 

paniol

New member
Radeon 4850 Palit 512MB HDMI & DVI (PCI-E) Sonic Special Edition (DDR5) po HDMI czy to do 50V10 czy do Denon2809 - obraz w rozdziałce 1920x1080 żyleta i bez zacięć, do tego dźwięk (filmy i gry)
 
Do góry