16m2 - Amplituner do JBL Cinema 500 - całość do 3k, kino 55, PS3 35, muzyka 10%

Nawry

New member
Witam,
Chciałbym poprosić o poradę, otóż (prawie)zdecydowałem się na zakup kompletu głośników JBL Cinema 500 (około 1200-1300zł), w tej cenie z subem coś innego będzie ciężko, poza tym do tak małego pokoju (16m2) wydaje się że będą wystarczające. Chciałbym teraz do tego wybrać jakiś amplituner, przeznaczenie muzyka 10%, kino 55%, PS3 35%, więc stereo ma dla mnie minimalne znaczenie, nastawiam się głównie na kino 5.1. Myślałem najpierw o Yamaha v373, potem o HK 156, następnie Yamaha v473/Marantz 1602, zastanawiam się tylko czy jest mi potrzebny taki konkretny piec pod te głośniki i do celów jak wyżej, funkcje sieciowe mógłbym realizować poprzez Ps3 lub tv, więc nie są mi koniecznie potrzebne, na tą chwilę myślę najpoważniej o HK 156 ale już kilka razy byłem zdecydowany więc i tym razem może się to zmienić dlatego proszę o rady czy generalnie dobrze kombinuję i co konkretniej byście zrobili na moim miejscu ;)
 

cezar1972

New member
Za 3 kzł można złożyć fajny zestaw z komponentów używanych (tym bardziej, że nie potrzebujesz funkcji sieciowych). Dobry amplituner (Marantz, Yamaha, HK) można wyrwać za ok. 800 - 1000 PLN, a za resztę kolumny (np. Koda, Taga, Jamo, Eltax)
 

Nawry

New member
cezar1972:
Używane komponenty odpadają, generalnie brak gwarancji albo krótki okres jaki ewentualnie pozostaje odstrasza mnie od zakupu. Tylko nówki ;)

Brałem jeszcze pod uwagę Onkyo TXNR414, ale brak opcji autokalibracji go dyskwalifikuje - sam nie ustawię za nic w świecie, szkoda bo całkiem ciekawie się zapowiadał.

Może jeszcze ktoś się wypowie i doradzi coś jeszcze innego? Odpada jedynie każdy model Denona, nie jestem uprzedzony a wręcz przeciwnie jestem bardzo zadowolony, posiadam 1912, ale po prostu chciałbym spróbować jakiejś innej firmy.

blackninja:
Wiadomo że jak zakupy sprzętu audio to u Ciebie, raz już kupiłem, jestem bardzo zadowolony zarówno z przebiegu transakcji jak i sprzętu, tak więc mogę Cię tylko polecać i wracać po kolejne zakupy(jak tym razem) chciałbym tylko zasięgnąć opinii z kilku źródeł i wtedy się zdecydować. Rozumiem, że z tego co wymieniłem polecasz Marantza 1602, a mógłbyś napisać coś więcej o jego funkcjach które przydadzą mi się w praktyce?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz do Blackninja - on nie ma używanych modeli. A ten Maranatz to kilka półek wyżej od tego co wymieniłeś modelu.
 
Do góry