16 m2, TV u muzyka

uboat

New member
Cześć,
Uprzejma prośba o poradę co odłuchać:
- powierzchnia 16 m2, docelowo 30 m2
- trójkąt odłuchowy o boku 3 m, kolumny na przeciw okien, najchętniej wiszące na ścianie
- obsługa dźwięku z TV (za namową KIKI Panasonic P46g2 - bardzo udany zakup) oraz muzyka z CD i kompa (vocal trance, klasyczna, trochę pop oraz radio internetowe)
- nie potrzebuję Blue Ray
- budżet: 2500 jeśli jedynie się sprawdzi na bieżącej powierzchni, jeśli również na docelowej to 5000-6000 tys
- dotąd myślałem o mini Pianocraft; w aucie bardzo dobrze mi pasują głośniki VIFA na sprzęcie Alpine z serii CDA


Pozdr
Piotr
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To musisz ustalić czy szukasz czegoś na 16mkw czy na 30mkw? To zupełnie inne rozmiary salonów i zupełnie inny dobór sprzętu. W tym momencie co będzie dobre na 16mkw będzie za małe na 30mkw, i odwrotnie.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pytanie kiedy będą te docelowe 30m2? Widzę też takie rozwiązanie że na razie kupić już porządny wzmacniacz, który sprawdzi się też w 30m2 i do tego jakieś monitory lub nie za duże podłogówki do tego pokoju 16m2. Potem je sprzedaż i kupisz inne kolumny podłogowe.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Lub Paweł jeszcze inaczej. Kupić wzmacniacz lub dobry ampli i kolumny podstawkowe na fronty. Jakoś się przemęczy mając tylko pare kolumn. W późniejszym czasie te fronty dać na surround i dokupic podłogówki i central. Bez sensu 2 razy wydawać kasę na zestawy KD. Z zestawem w 16mkw nic już później nie zrobi, bo na 30mkw i ampli będzie potrzebny mocniejszy i kolumny. A to fajna sprawa, bo przez ten czas dozbiera sobie na dobre podłogowe i central, a może jeszcze jakiś wzmak.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pomysł ok. Tylko ja zrozumiałem, że uboat szuka zestawu stereo. Nie do końca to określił. Pisał o muzyce z CD i o Pianocrafcie więc pomyślałem że nie chodzi o kd. Ale jeśli chce rozbudowywać zestaw to amplituner + monitory to najlepsze rozwiązanie. Potem da je na tył i po kłopocie.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A calkiem mozliwe. Jeżeli stereo, to ja już bym docelowo kupił większe kolumny. Zależy kiedy kolega zamierza przejść na większy metraż, ale nie ma sensu kupować malych żeby za chwilę je sprzedawać i kupować coś większego. Tylko teraz to będzie fajnie wyglądało, takie Paradigm Monitor 11 v. 7 lub Klipsch RF 82 na 16mkw:)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To teraz stary napisz kilka ważnych rzeczy. Jakiej muzyki najczęściej słuchasz? Co lubisz w kolumnach, ciepło, dynamikę, bas, spokój i detaliczność? Czy masz już upatrzone wzmaki i czy chcesz do tego zestawu również CD? Czy ta kasa 6k to jest na całe stereo, czy możesz jeszcze dołożyć te 2,5k co miał być na mniejszy zestaw? Kiedy przechodzisz na większy metraż?
 

uboat

New member
- jak już wcześniej pisałem głównie vocal trance, mniej klasycznej i pop z TV, dużo radia internetowego w laptopie
- lubię detaliczność i dynamikę, bas też musi być, ale to mieszkanie w bloku i małe dzieciaki w drugim pokoju ;)
- wzmaków nie oglądałem żadnych, kiedyś jakiegoś NADa odłuchiwałem i wydawał się przyzwoity
- do zestawu potrzebne cd bo nie mam,
- dołożyć mogę max 2, czyli łączny budżet 8k
- większy metraż gdzieś za 3 lata, ale to pewne na 100% nie jest

Coś czuje, jak tak czytam porady, że póki co najlepsze wyjście to kupić coś w rodzaju pianocrafta, a jak będzie docelowy metraż to wstawić porządny sprzęt. Póki co Yamaha by sobie z 16m2 poradziła lepiej niż aktualnie sam TV i jakiś jamnik przenośny. Potem Yamaha do dzieciaków by poszła.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Kupowanie sprzętu na przyszłość do większego mieszkania na obecnym etapie jest raczej pozbawione sensu .Jak przypuszczam jeszcze nie wiesz jakie to będzie mieszkanie .W przypadku akustyki jest tak wiele zmiennych ,że nie sposób ich wszystkich przewidzieć ,coś co dobrze gra na 16 metrach wcale nie musi równie dobrze grać na 30 metrach
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No właśnie w tym jest problem, że nie wiesz do końca czy ta przeprowadzka będzie i kiedy? Na 30mkw i do szybkiej muzy z dobrym basem, dynamiką świetne są Paradigm Monitor lub Klipsch. Tylko problem w tym że do docelowego salonu jesli chodzi o Paradigm to przynajmniej wersja 9 v.7, a najlepiej 11 v.7, a w 16mkw te kolumny by się ugotowały. Podobnie jest z Klipsch. Więc jeżeli masz kase to możesz sobie kupic coś taniego, dla poprawy dźwięku, albo po prostu się wstrzymać i zbierać kasę na już porzadny zestaw do nowego salonu.
 

uboat

New member
No właśnie w tym jest problem, że nie wiesz do końca czy ta przeprowadzka będzie i kiedy? Na 30mkw i do szybkiej muzy z dobrym basem, dynamiką świetne są Paradigm Monitor lub Klipsch. Tylko problem w tym że do docelowego salonu jesli chodzi o Paradigm to przynajmniej wersja 9 v.7, a najlepiej 11 v.7, a w 16mkw te kolumny by się ugotowały. Podobnie jest z Klipsch. Więc jeżeli masz kase to możesz sobie kupic coś taniego, dla poprawy dźwięku, albo po prostu się wstrzymać i zbierać kasę na już porzadny zestaw do nowego salonu.

no dobra, to co taniego przy moich wymaganiach i na 16 m2. (trójkąt odsłuchowy 3x3) Ważne, żeby można było podłączyć do TV i kompa. Budżet 2,5-3 tys.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W zasadzie w grę wchodzą dwa rozwiązania - albo kolumny podstawkowe albo male podłogówki .Kolumn podstawkowych nie powinno się wieszać na ścianach ,gdyż jak sama nazwa wskazuje są one przeznaczone na podstawki
Chcesz podłączyć sprzęt pod kompa i TV - jak się domyślam by się zdało wejście cyfrowe - wybór ograniczony znam dwa takie urządzenia :

1.Amplituner Harman /Kardon HK 3490 pomimo że jest to "radio ze wzmacniaczem " oferuje bardzo dobry dźwięk .Atutami są naturalność ,przejrzystość i stereofonia ,amplituner posiada wejście cyfrowe więc obsłuży zarówno sygnały cyfrowe jak i analogowe .Do kompletu proponuję kolumny Monitor Audio MR4 (małe podłogówki ) ,albo BX2 podstawkowe .Uzyskasz brzmienie delikatne ,muzykalne z bardzo dobrą stereofonią .Jeżeli priorytetem będzie bas i dynamika ,zastąp Monitor Audio Magnatami Quantum 655 lub Paradigm

2.Onkyo A 5VL to wzmacniacz zbudowany jak droższe urządzenia ,ma kość Burr Brown, przyjmie sygnały cyfrowe i analogowe ,możesz wykorzystać go również jako DAC'a .Zasilanie oparte jest na dwóch transformatorach ,porządne metalowe chasis i szlachetny wygląd .Brzmienie dokładne , selektywne oparte na mocnym basie .Miałem okazję słuchać ten zestaw z dedykowanym odtwarzaczem i kolumnami Kef
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Kolumny, kolumnami ale czy zamierzasz kupować od razu mocniejszy wzmak do większego pomieszczenia, czy jednak teraz dobieramy tylko pod te 16mkw? Bo jeżeli i tak się będziesz przeprowadzał to można od razu kupic mocniejszy wzmak, przecież w mniejszym pomieszczeniu to nie koliduje. Z drugiej strony jak przeprowadzki nie bedzie, to można kupić coś słabszego?
Z podłogówek możesz zobaczyć: Roth Oli 30, Monitor Audio MR 4, Taga Platinum F60, JBL Studio 180, Dali Concept 6, Klipsch F10, KEF C5. Z monitorów: Paradigm Monitor Mini, MA BX2, może coś z Klipsch np. RB 61 lub Dali np. Lektor 2, możesz kupić monitory Taga Platinum? Tego jest sporo.
 
Ostatnia edycja:

uboat

New member
dzięki za te propozycje kolumn. Myślę, że wzmacniacz mógłby już być mocniejszy. Taki do 3-4 tys PLN max.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tylko pamiętaj że dedykowane CD potrafi kosztować tyle samo co wzmacniacz. Ze wzmaków odsłuchaj sobie NAD 356, Music Hall A35.2 lub nowe modele *.3, Marantz 7004, Vincent 232. Cenami się zbytnio nie sugeruj, bo w każdym salonie można sporo utargować. Oczywiście w tej cenie masz same wzmaki, bo z CD to już mniej więcej trzeba podzielić po połowie.
 
Do góry