~1300zł do Ps3/Ps4 i PC

Przemek06

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ~15m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost oraz bokiem kąty są ważne.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Może stać ale opcjonalnie może posiadać vesa
6. Jak słońce świeci w pokoju ?mniej więcej od rana do 13tej
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Monitor AOC 2757FM
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Matrycę :p budżet na razie niski więc dużo nie wymagam, chcę mieć głównie matrycę 720p do Ps3, obecnie monitor ma 1080p i obraz generowany przez Ps3 na tym monitorze to skanadl, nie widzę nic poza efektem "mgły" z powodu braku skalowania, ale mam też obawy co do tej rozdzielczości przy podpięciu do PC, w ostateczności, jestem w stanie przesiąść się na laptopa, więc aspekt PC można generalnie pominąć przy wyborze.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Ps3 oraz PC
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? W dzień praktycznie non stop, wyłączony na noc
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? raczej mat, z doświadczeń na błyszczącej wszystko się odbija
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Nie oglądam TV
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak, ale poprzez PC
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 65%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?Pół na pół
17. Preferencje co do wielkości? 32-42
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? słabe kolory, nierównomierne wyraźnie podświetlanie, słabe skalowanie z niższej rozdzieczości, zbyt mocne podświetlanie
19. Preferencje co do marki ? Panasonic? raczej nie mam
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi mieć 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 1-1300zł
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? W zależności od kosztu kalibracji

Na chwilę obecną rozważam opcję

LG 32LB550B
za:
Direct-lit
przeciw:
Matryca IPS, więc czerń gorsza, sam obecnie mam w AOCu IPS i strasznie mnie wkurza srebrzenie, podczas ciemnych cen widać w większości przypadków "czyte" srebro"

Panasonic TX-32AS520E
za:
Matryca VA (o ile dobrze wyszukałem w necie informację)
Przeciw:
Edge-lit

Z góry dziękuję za udzieloną pomoc.
 
Do góry