130-140" ekran + projektor dający taki obraz z 9m lub ST - pomoc w wyborze

Jawas

New member
Witam wszystkich bardzo serdecznie i proszę o poradę.
Może najpierw opis warunków: mam salon o wymiarach 9m x 5,5m. Część ściany przewidziana na ekran to 3,2m x 1,8m (czyli jak dobrze policzyłem ok. 140" przekątnej). W tej chwili mam optome hd151x (jeszcze sprzed przeprowadzki). Kanapa L-kształtna, gdzie najbliższy widz siedzi 6m od ekranu, a najdalsi ok. 8m.
Projektor może być właściwie w jednym z dwóch miejsc: albo blisko ściany, albo przy przeciwległej ścianie. Moja optoma (nie ma jej niestety w kalkulatorze) z ponad 8m daje obraz za duży (większy niż te 140"), a z bliska nie ma ultrakrótkiej ogniskowej.
Pokój o którym mowa jest dosyć dobrze naświetlony (salon od południowo zachodniej strony z dużymi oknami), ale moja optoma nieźle sobie z tym radzi w dzień - w tej chwili stoi na krześle 4m od ściany.
I teraz moje pytania:
1. Jaki ewentualnie nowy projektor wybrać:
- taki, który będzie miał ultrakrótką ogniskową i daj obraz rzędu 130" z 1m w fullhd (jeśli to w ogóle możliwe) i dobrą jasnośc (praca w dzień) ?
- czy lepiej taki, który da odpowiedniej wielkości obraz z 9m (max 130-140"), ale też będzie miał dobrą jasność (jednak dosyć daleko od ściany) - wtedy będzie pracował z WHD 200?
Jeśli chodzi o cenę to nie mam sztywnych widełek, chciałbym najpierw posłuchać propozycji, by wiedzieć na czym w ogólę stoję, ale myślę, że przedział 4-10k zł.
2. Jaki ekran wybrać - wielkość to 140", warunki w jakich będzie pracować znamy. Miałby być on na stałe wiszący, albo elektrycznie rozwijany ? Tu nie mam pojęcia ile może kosztować dobra ekran...
 

Trenton

New member
Tutaj Find Projectors By Feature w find projectors by features możesz sobie poszukać projektora który będzie dawał odpowiedni obraz z odpowiedniej odległości. Musisz konwertować metry na stopy, ale w tym Ci już google pomoże.

Co do ekranu to do jasnego pomieszczenia to tylko MagicScreen, ale raz że to ekran ramowy który trzeba jakoś wnieść, dwa że chyba aktualnie producent robi tylko do 120 cali to przy odległości 8-9m jest mało.
 

Jawas

New member
Z wniesieniem nie ma problemu - mam wielkie drzwi tarasowe, raczej wielkość jest problematyczna, 120" to jednak troszkę za mało. Dzięki za namiar na te opcje w kalkulatorze, zaraz postaram się dopasować projektor.
 

artiz_

New member
Bez reklam
Wow dla 9 metrow to musi lampe miec bardzo jasną.ponad 3000 lumenow.w przeciwnym wypadku obraz bedzie blady. E twoim przypadku tylko ultra ogniskowa.

Wysłane z mojego ASUS_T00G
 

rudolff

New member
Moze prosciej było by przesunac projektor na mniejsza odleglosc dopasowana do wielkosci ekranu, i podwiesic go pod sufitem.Mozna wybrac modele w bialej obudowie wtedy mniej rzuca sie w oczy jesli ma to dla ciebie lub malzonki znaczenie.
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zainteresuj się projektorem Panasonic pt-ah1000e. Stworzony do pomieszczeń niezaciemnionych w 100%, ma lampę 2800lm i ma zoom 2x więc przy 9m powinieneś dać radę uzyskać 140" i jasny obraz :)
 

artiz_

New member
Bez reklam
2800lm i 9 metrow do zdecydowanie za duzo. Kolrory bede blade nie nasycone.
Szkoda ze wypowiadaja sie tu osoby nie majace pojecia o lampach i obrazie

nazywasz się kiler, masz ksywe kiler i jesteś kiler !!!
 
Do góry