12k na sprzęt (Ampli + głośniki)

bacradi

New member
Witam koleżanki i kolegów,

Mam zamiar wymienić moją wysłużoną yamaszke rx630 + zestaw Kody na coś nowego.

Moje typy to:

-zestaw 5.1. - B&W Seria 600 S3 - cena kompletu z subem 8,5 k PLN
- ampli. - Denon 2807 lub Marantz 7001 lub NAD - ale jeszcze go nie słuchałem... - ceny ok 4k PLN

Jestem bardziej za denonem, ale ceny odtwarzaczy SACD są bardzo wysokie i mój budżet "gwiazdkowy" juz tego nie wytrzyma, a Marantz ma dość atrakcyjną cene SACD.

Czy ktoś może mi przekazać jakieś swoje odczucia i uwagi na temat tych sprzętów?? Zależy mi również na alternatywnej propozycji głośników.

Z góry dziękuje
 

ThYX

New member
bacradi napisał:
Witam koleżanki i kolegów,

Mam zamiar wymienić moją wysłużoną yamaszke rx630 + zestaw Kody na coś nowego.

Moje typy to:

-zestaw 5.1. - B&W Seria 600 S3 - cena kompletu z subem 8,5 k PLN
- ampli. - Denon 2807 lub Marantz 7001 lub NAD - ale jeszcze go nie słuchałem... - ceny ok 4k PLN

Jestem bardziej za denonem, ale ceny odtwarzaczy SACD są bardzo wysokie i mój budżet "gwiazdkowy" juz tego nie wytrzyma, a Marantz ma dość atrakcyjną cene SACD.

Czy ktoś może mi przekazać jakieś swoje odczucia i uwagi na temat tych sprzętów?? Zależy mi również na alternatywnej propozycji głośników.

Z góry dziękuje

Musisz zarezerwoawać cały dzień, umówić się w salonach (!!!) na konkretne godziny, pojechać do dobrego salonu hifi (a najlepiej kilku) i odsłuchać kilka zestawów. Ja gdy wchodziłem do pierwszych dwóch to też byłem zdecydowany na B&W ale dla mnie te kolumny przegrały :-( Potem tydzień myślenia, szukanie najlepszej oferty i ... powrót do salonu, jeszcze jeden odsłuch i ... wybrane :)

Nikt nie wybierze lepiej od ciebie :))))
 

mike_77

New member
Denon w wersji AVR 2807 i DVD 1930 (jeżeli dobrze pamiętam to obsługuje SACD) to naprawde miły zestaw i wart swojej ceny. komplet w sklepach internetowych mozna kupić za nieco ponad 4kPLN (osobiscie tak zapłaciłem).
 

bacradi

New member
mike_77 napisał:
Denon w wersji AVR 2807 i DVD 1930 (jeżeli dobrze pamiętam to obsługuje SACD) to naprawde miły zestaw i wart swojej ceny. komplet w sklepach internetowych mozna kupić za nieco ponad 4kPLN (osobiscie tak zapłaciłem).

Sam Amplituner z tego co widizalem kosztuje 3.995 PLN, bez DVD. Mozesz podac adresu sklepu??
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Pozostańmy może w rejonie bezpiecznych zakupów z polskimi gwarancjami, dla przypomnienia Denon 3lata.
Denon AVR-2807...................3595pln
Denon DVD-1930...................1355pln

Wymień reszte modeli z B&W to wycenimy.
 

Kemp

New member
Witam,
Po budżecie domyślam się, że w komplecie B&W bierzesz 603 S3 na fronty, 602 S3 na tyły, LCR 60 S3 i ASW 300. Jest to audiofilski zestaw i nie szukałbym alternatywnych rozwiązań. Jeśli nie bierzesz pod uwagę Onkyo to wolałbym Denona.
Pozdrawiam,
 

jezikk

New member
Witaj,

aktualnie stoje przed podobnym dylematem.
Co do sprzetu to zdecydowanie polecam Denona 2807 + DVD 1930 (opcjonalnie przy mniejszych funduszach Pioneer DV-696 + zmodyfikowany firmware).

Co do glosnikow to polecam przesluchanie jeszcze glosnikow JBL (wiem ze to nie ta sama klasa co B&W ale mnie strasznie przypadly do gustu). B&W sa ciezkie do wysterowania, lubia duzo prada i potrafi niektore amplitunerki wylaczac sie przy glosniejszym graniu.

Mialem cos takiego jak slucham tego zestawu w Krakowie u dystrybutowa B&W na Chodkiewicza.

Po podpieniu 604 do Denona 2807 i rozkreceniu mocniejszym Denon sie wylaczyl. Sprawdzane kilka razy, Sprzedawca stwierdzil ze to przez rezerwe pradowa i zabezpieczenie przed spaleniem Ampli. Podobnie twordzil koles z ArcanVision (tez krakow) gdzie sluchalem Denona, Pioneer AX2-AS, Yamahe 2700. Przyznam szczerze ze rozniczy pomiedzy tymi ampli (a konkurencja zdecydowanie drozasza) nie widzialem, wrecz Denon gral najbardziej neutralie i nie byl meczacy. Zarowno przy mocnym uderzeniu kinowym jak i przy delikatnej muzyce w stereo gral przyjemnie. Moge rowniez dodac ze Denon nie mial problemow z "n" po HDMI.

Ale wracajac do tematu glosnikow to odsluchalem KEF (iq7 iq9 - tak polecane do denona i jakos mi nie pasowaly), Rubicony, JBL L Studio 3 (L890, L830, LC1, L8400). Wlasnie te ostatnie jakos mi najbardzie przypadly do gustu. Tylko ptrzeba im troche basu odjac bo jest za mocny ale w stereo nawet bez suba daja czadu. Maja piekna gore a dodatkowy glosniczek dla czestotliwosci powyzej 20kHz (przez niektorych uwazany za zbedny bajer) jest wysoko oceniamy przez fachowe gazety z za zachodniej granicy. Przy sluchaniu SACD, DVD-A, mozna poczuc przeszywajace basy ale jeszcze bardziej daja sie we znaki sopracy ;) Scena jest uporzadkowana i mozna poczuc sie jak na prawdziwym koncercie. Te glosniczki sluchalem w Art-Cinema. Tam tez maja b.dobra cena na ten zestaw.

Mam nadzieje ze chodz troche Ci pomoglem. Pozdrawiam
 
Do góry